Author photoAdrian Gubčo 21.03.2018 08:30

Stein2 spúšťa predaj poslednej etapy

Developer YIT Slovakia dáva do predaja byty v poslednej etape projektu Stein2. Pôvodne ich malo byť päť, štvrtá a piata však boli spojené do jednej. Posledná časť komplexu je už vo výstavbe.

Zdroj: YIT Slovakia

Zdroj: YIT Slovakia

V poslednej etape vznikne dokopy 105 bytov, oficiálna stránka uvádza ako voľných (príp. rezervovaných) 93, no podľa nepotvrdených informácii je už v skutočnosti polovica bytov vypredaná. Ak by to tak bolo, rok a pol pred dokončením projektu sú to pre developera veľmi pozitívne čísla.

Stein2 však každopádne patrí polohou, ponukou a štandardom (a v neposlednom rade aj výzorom) k najsolídnejším bratislavským developmentom, takže sa predáva dobre aj napriek relatívne vysokým cenám. Tak ako v predošlých fázach, aj tu vznikne aktívny parter orientovaný do Bernolákovej ulice a Kmeťovho námestia a rozšíri sa parkovo upravený dvor. Parkovanie sa nachádza z veľkej väčšiny v podzemí. Za architektúrou stojí kancelária architekta Ivana Kubíka. Úplné dokončenie projektu sa očakáva v druhej polovici roka 2019.

Dokončením Steinu2 sa oživí a dobuduje celý jeden mestský blok, obsahujúci okrem bytov aj kancelárske priestory v novom objekte, ktorý developovala spoločnosti AMW Development, ako aj v zrekonštruovanej budove tzv. Spilky, poslednej zachovanej časti niekdajšieho pivovaru Stein.

Pre miestnu komunitu a lokalitu celkovo však bude dôležitá investícia do okolitých verejných priestranstiev - okrem zamýšľanej revitalizácie Kmeťovho námestia by to mala byť rekonštrukcia priestoru pred Evanjelickým kostolom, ktorý by mal vytvoriť dôstojný kontext pre túto architektonicky významnú stavbu od význačného architekta M.M.Harminca. V momente, ako sa tak stane, bude Stein2 naozaj príkladným projektom, ktorý povzniesol svoje okolie a bude naňho pozitívne vplývať aj v budúcnosti.

Sledujte YIM.BA na Instagrame.

Sledujte YIM.BA na YouTube.

Galéria

  • Zdroj: YIT Slovakia
  • Zdroj: YIT Slovakia
  • Zdroj: YIT Slovakia
  • Zdroj: YIT Slovakia

Mapa projektu

Komentáre

Najčítanejšie

Zo Slovenska

Tlačové správy

Instagram

Informácie o projektoch, výstavbe a architektúre v Bratislave | Information about development and architecture in Bratislava, Slovakia

Pozrieť viac

YouTube