Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Ďalšie informácie  

YIMBA

Author photoAdrian Gubčo 21.03.2018 08:30

Stein2 spúšťa predaj poslednej etapy

Developer YIT Slovakia dáva do predaja byty v poslednej etape projektu Stein2. Pôvodne ich malo byť päť, štvrtá a piata však boli spojené do jednej. Posledná časť komplexu je už vo výstavbe.

Article Big

Zdroj: YIT Slovakia

V poslednej etape vznikne dokopy 105 bytov, oficiálna stránka uvádza ako voľných (príp. rezervovaných) 93, no podľa nepotvrdených informácii je už v skutočnosti polovica bytov vypredaná. Ak by to tak bolo, rok a pol pred dokončením projektu sú to pre developera veľmi pozitívne čísla.

Stein2 však každopádne patrí polohou, ponukou a štandardom (a v neposlednom rade aj výzorom) k najsolídnejším bratislavským developmentom, takže sa predáva dobre aj napriek relatívne vysokým cenám. Tak ako v predošlých fázach, aj tu vznikne aktívny parter orientovaný do Bernolákovej ulice a Kmeťovho námestia a rozšíri sa parkovo upravený dvor. Parkovanie sa nachádza z veľkej väčšiny v podzemí. Za architektúrou stojí kancelária architekta Ivana Kubíka. Úplné dokončenie projektu sa očakáva v druhej polovici roka 2019.

Dokončením Steinu2 sa oživí a dobuduje celý jeden mestský blok, obsahujúci okrem bytov aj kancelárske priestory v novom objekte, ktorý developovala spoločnosti AMW Development, ako aj v zrekonštruovanej budove tzv. Spilky, poslednej zachovanej časti niekdajšieho pivovaru Stein.

Pre miestnu komunitu a lokalitu celkovo však bude dôležitá investícia do okolitých verejných priestranstiev - okrem zamýšľanej revitalizácie Kmeťovho námestia by to mala byť rekonštrukcia priestoru pred Evanjelickým kostolom, ktorý by mal vytvoriť dôstojný kontext pre túto architektonicky významnú stavbu od význačného architekta M.M.Harminca. V momente, ako sa tak stane, bude Stein2 naozaj príkladným projektom, ktorý povzniesol svoje okolie a bude naňho pozitívne vplývať aj v budúcnosti.

Galéria

  • Zdroj: YIT Slovakia
  • Zdroj: YIT Slovakia
  • Zdroj: YIT Slovakia
  • Zdroj: YIT Slovakia

Súvisiace články

Na Steine2 prebiehajú posledné úpravy, Spilka získala finálnu podobu

21.06.2019 09:00:00 Adrian Gubčo

Multifunkčný projekt Stein2 je prakticky kompletne dokončený. Na developmente prebiehajú už len finálne úpravy, čo sa netýka len rezidenčnej časti, ktorá bola hotová skôr, ale aj poslednej fázy kancelárskej časti v podobe rekonštrukcie Spilky, jedinej zachovanej súčasti pôvodného areálu pivovaru Stein.

Čítať viac

Vznikne pri Steine2 nové námestie?

12.06.2019 06:45:00 Adrian Gubčo

S dokončovaním projektu Stein2 sa v bezprostrednom okolí realizujú aj finálne práce na úprave verejných priestranstiev. Najkrajšie z nich by mohlo vzniknúť v predĺžení Kmeťovho námestia až k Evanjelickému kostolu na Legionárskej. Ideu však brzdia komplikované vzťahy v území. Podarí sa ich prekonať a vybudovať atraktívne námestie so zeleňou?

Čítať viac

Mapa projektu

Komentáre

Najčítanejšie

Instagram

Informácie o projektoch, výstavbe a architektúre v Bratislave | Information about development and architecture in Bratislava, Slovakia

Pozrieť viac

YouTube