Author photoAdrian Gubčo 26.06.2018 08:30

Ďalšia časť projektu Slnečnice - Viladomy v predaji

Developer Cresco dáva v týchto dňoch do predaja ďalšiu časť rezidenčnej štvrte Slnečnice - Viladomy, konkrétne ide o druhú časť tretej etapy. Tá by sa týmto mala sfinalizovať, neskôr pribudne ešte štvrtá etapa.

Zdroj: Cresco Group

Zdroj: Cresco Group

V rámci najnovšej ponuky pribudne 174 bytov v štyroch sedempodlažných objektoch, rozvíjajúcich nastavený urbanistický koncept postupne sa rozvoľňujúcej štruktúry v smere od hlavnej dopravnej komunikácie. 1- až 4-izbové byty v nových domoch sú myslené ako nadštandardné, a to vďaka veľkorysejšiemu priestoru a možnosti na dvoch najnižších podlažiach zriadiť rozsiahle terasy, resp. predzáhradky. Ako developer sám konštatuje, "...Roky zozbieraných skúseností sa odzrkadlili v prepojení toho najlepšieho z lokality, architektúry aj verejných priestorov."

Práve exteriérové priestory majú byť ďalším benefitom projektu, developer sľubuje zriadenie parku so 14-tisíc metrami štvorcovými, kde budú okrem zelených plôch aj ihriská, výbeh pre psov či lúka. Prvá časť tretej etapy navyše ráta s vybavenosťou, život v zóne sa tak ešte o niečo skvalitní.

Developer sa v tejto etape zároveň vrátil k prvku, ktorý veľmi ovplyvnil architektúru prvej etapy v podobe tieniacich paravánov. Na prvý pohľad tak domy pôsobia príťažlivo a v kombinácii s (budúcou) vzrastlou zeleňou vytvoria atraktívne prostredie. Architektom je už tradične štúdio Compass Architekti, landscape je pod palcom LABAK. Prípravné práce sa už pomaly spúšťajú, dokončenie developer očakáva v druhej polovici roka 2020.

Slnečnice sa postupne transformujú na pomerne veľkú mestskú štvrť. Aktuálne je hotových približne 1200 bytov, vo výstavbe je 1500 bytov a v príprave ďalších 6-tisíc. Byty v Slnečniciach, predovšetkým v časti Mesto, patria k najdostupnejším v Bratislave. Daňou za to však býva často nekvalitná práca, čo je skúsenosť viacerých klientov. To do budúcna kladie nároky na dobré preverovanie a nastavovanie zmlúv a aktívnu kontrolu kvality stavby.

Sledujte YIM.BA na Instagrame.

Sledujte YIM.BA na YouTube.

Galéria

  • Zdroj: Cresco Group
  • Zdroj: Cresco Group
  • Zdroj: Cresco Group
  • Zdroj: Cresco Group

Mapa projektu

Komentáre

Najčítanejšie

Zo Slovenska

Tlačové správy

Instagram

Informácie o projektoch, výstavbe a architektúre v Bratislave | Information about development and architecture in Bratislava, Slovakia

Pozrieť viac

YouTube