YIMBA

Author photoAdrian Gubčo 10.11.2022 16:56

Bratislava dostane nový veľký park. Dokončená bola jeho prvá časť

Slovenská metropola je mimoriadne zelené mesto, pričom jeho veľká časť je doslova utopená v zeleni. Zvlášť sa to týka sídlisk, vrátane najväčšieho sídliska Petržalka. Napriek tomu získa ďalší park, ktorý je už dokonca v realizácii. Dokončená bola jeho prvá časť, po celkovom dobudovaní ho v tejto mestskej časti predčí jedine Sad Janka Kráľa.

Zdroj: Cresco Real Estate

Zdroj: Cresco Real Estate

Nový zelený areál vzniká v projekte Slnečnice a jeho Zóne Mesto. Ide o líniový park, ktorý sa nachádza južne od už vybudovaných častí zóny a severne od pripravovanej časti Nad mestom. Aktuálne dokončená časť má rozlohu 14-tisíc metrov štvorcových, plánovaná rozloha je však až 29-tisíc metrov štvorcových. Z petržalských parkov ho predčí jedine Sad Janka Kráľa. Keďže Sad patrí k najväčším parkom v celomestskom kontexte, bude nová zelená os Slnečníc významná aj v kontexte Bratislavy.

Developerom parku, tak ako celých Slnečníc, je spoločnosť Cresco Real Estate. Ako uvádza, priestor bol v plánoch už od počiatku prípravy celej mestskej štvrte, teda od roku 2007. S realizáciou sa však čakalo až na rozvoj okolia. „Už čoskoro sprístupníme verejnosti jeho prvú časť,“ hovorí o parku Ján Krnáč, výkonný riaditeľ Cresco Real Estate. „Po dokončení tých zvyšných pôjde o druhý najväčší park v Petržalke. Túto unikátnu príležitosť zadefinovať na desaťročia miesto, kde sa budú stretávať ľudia a aktívne tráviť voľný čas vonku, sme chceli uchopiť čo najlepšie.“ Developer pripomína, že park ešte rozšíria vnútrobloky časti Nad Mestom o 5-tisíc metrov štvorcových.

Priestor má ponúknuť rozličné voľnočasové a zelené plochy, zábavné prvky pre deti, tínedžerov aj dospelých, oplotený výbeh pre psy a mobiliár pre rôznorodé komunitné aktivity. „Pôjde o centrálnu časť novej štvrte, ktorá bude ponúkať viacero funkcií,“ približuje Ladislav Hoffmann, riaditeľ výstavby Cresco Real Estate. „Aj preto bolo pre nás dôležité vytvoriť vybalansovaný a kvalitný živý priestor, a to nielen v podobe mobiliáru či zelene. Už v prvej časti sme vybudovali množstvo funkčných, ale aj esteticky unikátnych prvkov, napríklad bludisko zo živého plota.“

Okrem bludiska tu je aj fitness a workout zónu s prvkami pre seniorov. Výbeh pre psy obsahuje agility prvky, umiestnené tu je petangové ihrisko, grilovacia a pikniková zóna a zriadené bolo detské ihrisko s hracími prvkami, využiteľnými pre deti s pohybovým obmedzením. Park má reflektovať potreby rozličných demografických skupín, keďže podľa úvah architektov z AWE Atelieru, ktorý stojí za koncepciou parku, slúžiť bude po desaťročia. Takisto má vzniknúť bohatá komunita jeho užívateľov.

Pri tvorbe vízie sa pracovalo aj so starostlivým výberom zelene tak, aby bol park príťažlivý počas celého roka. „Rastliny v parku sme vyberali tak, aby boli zaujímavé celoročne, teda nielen počas teplejších mesiacov, a zároveň aby boli jednoduché na údržbu. Dominantou parku budú stromy ako platany alebo duby, ale budú sa tu nachádzať aj lipy, javory, borovice, čerešne či jelše, ginko a ambrovník,“ hovorí Zuzana Isteníková, krajinná architektka a spoluautorka parku zo spoločnosti AWE Atelier.

Park teraz vstupuje do kolaudačného procesu, čo znamená, že otvorenie príde až o niekoľko mesiacov – pravdepodobne na jar 2023. Ide o dostatočný čas nielen na ukončenie administratívnych procesov, ale aj zachytenie sa zelene, najmä trávnikov. „Do právoplatnej kolaudácie sme povinní park oplotiť, prosíme preto širokú verejnosť o strpenie. Bez ukončenej kolaudácie nemôžeme park sprístupniť, hoci je už hotový. To zároveň umožní, aby vysadené rastliny dobre zakorenili a po otvorení parku sme nemuseli riešiť opakovanú výsadbu,“ vysvetľuje L. Hoffmann. S otvorením má byť predstavený aj oficiálny názov parku.

Developer avizuje, že po dokončení kolaudácie plánuje oficiálne požiadať mestskú časť Petržalka o prevzatie parku do svojej správy. Týkať sa to má aj ďalšieho v Zóne Viladomy (ktorý má taktiež 14-tisíc m2). Dnes za ich údržbu platia rezidenti. Cresco Real Estate v tom vidí prinavrátenie časti z poplatku za rozvoj, ktorý samospráva od neho doteraz inkasovala. „Už počas dizajnovania parku sme s mestskou časťou rokovali a zapracovali sme všetky návrhy a pripomienky, ktoré k parku a jeho vybaveniu mali. Výsledkom týchto rokovaní je napríklad aj umiestnenie bludiska zo živého plota v parku,“ dodáva J. Krnáč.

Doterajšie investície do parku dosiahli výšku 3,4 milióna eur. V budúcnosti by malo pribudnúť ďalšie pokračovanie, ktoré pretne novú električkovú trať a vyplní priestor medzi rozostavanou časťou Slnečnice POP a pripravovanou etapou, pracovne označovanou ako Južné Mesto A3+A5. Vo výsledku vznikne dlhá zelená línia, ktorá prepojí väčšiu časť novej mestskej štvrte.

Galéria

  • Zdroj: Cresco Real Estate
  • Zdroj: Cresco Real Estate
  • Zdroj: Cresco Real Estate
  • Zdroj: Cresco Real Estate
  • Zdroj: Cresco Real Estate
  • Zdroj: Cresco Real Estate
  • Zdroj: Cresco Real Estate

Vybudovanie nového parku je určite vítanou správou pre súčasných aj budúcich obyvateľov Slnečníc. Plán na jeho vznik nepochybne zavážil u mnohých klientov, keď si vyberali svoj byt a jeho umiestnenie v rámci projektu. K dispozícii budú mať verejný priestor, ktorý je vybavený lepšie ako drvivá väčšina bratislavských parkov. Na kvalite života v mestskom prostredí sa to môže odraziť veľmi pozitívne.

Rovnako vítanou je aj informácia, že správu má prebrať mestská časť (ak sa potvrdí). Pôjde tak o skutočne verejný priestor, otvorený pre všetkých. Pre samosprávu pôjde o nemalý náklad, na druhej strane však ide o prirodzený dôsledok dopytu po zelených plochách. Pokiaľ verejný sektor a obyvatelia žiadajú viac zelene, musia sa pripraviť na to, že to bude čosi stáť.

Práve v tomto leží dôvod, prečo má chudobná Bratislava veľa zelene, ale nízkej kvality. V mnohých mestách sa preferuje skôr koncepcia hustej zástavby s menším počtom parkov, na druhej strane sú však tieto väčšie, kvalitnejšie a lepšie vybavené. Ich správa je efektívnejšia a mesto má viac zdrojov na to, aby ich naďalej zlepšovalo. Alternatívu k nim tvoria vnútrobloky, spravované priamo obyvateľmi. Vízia miest v parku bola vyhodnotená ako omyl a v súčasnom urbanizme sa od nej upúšťa.

Bratislava je tradične v mnohých veciach pozadu a toto je jedna z nich. Investori sú tak nútení zachovávať na svojich pozemkoch rozsiahle zelené plochy, k čomu ich nútia indexy zelene. Tieto majú čisto kvantitatívny charakter a o kvalite nič nehovoria. Započítateľná je len zeleň na rastlom teréne, pričom alternatívy – zelené plochy na strechách garáží, zelené strechy a vertikálna zeleň – sa neuznávajú. Výsledkom je výstavba do výšky, preferencia bodovej alebo riadkovej zástavby a v podstate pokračovanie vo výstavbe sídlisk. Namiesto riešenia problémov sa tieto ďalej upevňujú.  

Týka sa to do veľkej miery aj Slnečníc, ktoré musia takéto indexy rešpektovať. Viladomy tak majú veľmi rozvoľnený charakter, čo viedlo k vysokým nákladom na správu. Obyvatelia sami pocítili, ako sa v praxi prejavuje túžba po enormnom rozsahu zelene. Čoskoro to pocítia všetci obyvatelia Petržalky.

Rozvoj mesta je spojený s rozličnými nuansami, pričom platí, že nič nie je zadarmo. Požiadavka po rozširovaní zelene a zriaďovaní nových parkov zo strany verejnosti je legitímna. To však prináša určité dôsledky – a nie všetky budú vnímané pozitívne. Ak má byť Bratislava mestom s väčším množstvom zelene a parkov vysokej kvality, treba sa pripraviť na to, že nebude mestom pre chudobných.

 

Pozrite si výstavbu Slnečníc - Mesta vo fotoalbumoch

Sledujte YIM.BA na Instagrame.

Sledujte YIM.BA na YouTube.

Súvisiace články

Nový park aj problémy. Slnečnice sa menia na komplexnú štvrť, nejde to bez ťažkostí

17.03.2023 12:20:28 Andrej Sárközi

Rezidenčný projekt Slnečnice od developera Cresco Real Estate sa rozvíja nielen v podobe prípravy či výstavby nových obytných blokov a domov, ale aj vybavenosti. Spoločnosť tu buduje štvrť, kde sa dnes nachádza už tritisíc bytov, ktoré sú naplno obývané a zabehnuté. K tomu sa v posledných mesiacoch roka 2022 pridal aj park, ktorý bude po dokončení patriť k najväčším v meste. Nejde ale o jediné plány, ktoré zmenia podobu štvrte.

Čítať viac

Obrovský projekt bude ešte väčší: Slnečnice smerujú k zisku novej etapy

16.03.2023 14:07:58 Andrej Sárközi

Najväčší bratislavský rezidenčný projekt od developera Cresco Real Estate mení Petržalku aj rezidenčný trh v celej Bratislave. V súčasnosti tu žije približne päťtisíc obyvateľov a development sa naďalej rozrastá. Jeho súčasťou bude aj fáza Južné Mesto – Zóna A3+A5, ktorá po rokoch pokročila v povoľovacom procese.

Čítať viac

Nové veže majú zelenú. Slnečnice získajú prvé výškové budovy a zmenia panorámu Petržalky

06.12.2022 10:36:08 Andrej Sárközi

Petržalské Slnečnice začnú čoskoro opäť rásť. Nová etapa Nad Mestom doplní novovznikajúcu štvrť o najvyššie objekty v rámci celého developmentu. Miesto na okraji najväčšieho slovenského sídliska, kde sa momentálne stavia najväčší rezidenčný projekt v metropole, tak znova zmení svoju tvár a začne rásť do výšky.

Čítať viac

Najdostupnejšia časť Slnečníc je pred dokončením, na obyvateľov si ešte počká

02.12.2022 11:35:39 Andrej Sárközi

Najväčšie slovenské sídlisko sa v poslednom období významne mení. Prispieva k tomu aj rezidenčný projekt Slnečnice od developera Cresco Real Estate. Spoločnosť oznámila rozšírenie o "najdostupnejšiu" etapu v roku 2020, dnes sa jej prvá časť stáva realitou.

Čítať viac

Ján Krnáč z Cresco Real Estate: Dúfam, že politici začnú rozmýšľať probiznisovejšie

28.10.2022 11:33:00 Adrian Gubčo

Cresco Real Estate je najväčším rezidenčným developerom na Slovensku. Vďačí za to v podstate jedinému projektu – Slnečniciam, masívnej obytnej štvrti na južnom okraji Petržalky. Plány však má rozsiahlejšie. Firma pripravuje nadštandardné nábrežné byty, výškové budovy a expanduje aj do zahraničia. O aktuálnych projektoch a situácii na trhu sme sa rozprávali s Jánom Krnáčom, výkonným riaditeľom v Cresco Real Estate.

Čítať viac

Lepšie mesto v Slnečniciach: nové funkcie, ktoré zvýšia kvalitu života

03.10.2022 17:05:13 RED

Aj u nás pristupujú mnohí developeri k tvorbe svojich rezidenčných projektov komplexne, so širokým funkčným diapazónom, ktorý sa neredukuje iba na bývanie samotné. Namiesto jedného alebo viacerých domov vytrhnutých z okolitého kontextu prichádzajú dnes už s konceptami kompletnej štvrte s atribútmi plnohodnotného, fungujúceho mesta, ktorému nič nechýba.

Čítať viac

V Slnečniciach sa rozbieha predaj etapy Nad Mestom

11.04.2022 12:03:56 Adrian Gubčo

Veľký rezidenčný projekt Slnečnice na juhu Petržalky sa začne onedlho rozrastať o ďalšiu etapu. Južne od veľkého líniového parku vznikne časť Nad Mestom, tvorená piatimi výškovými budovami a trojicou nižších blokov. Výstavba by sa mohla teoreticky spustiť v najbližších týždňoch až mesiacoch. Medzičasom, developer Cresco Real Estate rozbieha oficiálny predaj bytov v nových domoch.

Čítať viac

Príprava školy v Slnečniciach napreduje, dátum realizácie však nemá

23.03.2022 13:51:44 Adrian Gubčo

Slnečnice na juhu Petržalky od developera Cresco Real Estate majú byť komplexnou obytnou zónou, ktorá bude obsahovať aj náležitú občiansku vybavenosť. Okrem obchodov a služieb tu má preto vzniknúť aj spojená materská, základná a stredná škola. Mnohí súčasní aj potenciálni obyvatelia na ňu netrpezlivo čakajú. Kedy však naozaj vznikne a ako bude vyzerať?

Čítať viac

Slnečnice sa pripravujú na ďalšiu etapu rozvoja

30.11.2021 16:08:00 Adrian Gubčo

Slnečnice na južnom okraji Petržalky sú dnes najväčším bratislavským rezidenčným projektom. Už dnes tu žije približne 5-tisíc obyvateľov, pribudnúť by tu mal minimálne dvojnásobok tohto počtu. V dohľadnej dobe sa predpokladá štart ďalších častí developmentu. Čo sa v Slnečniciach doteraz podarilo a aký bude najbližší vývoj novej štvrte?

Čítať viac

Ďalšia časť Slnečníc je bližšie k výstavbe, čoskoro vznikne aj sľubovaný park

20.05.2021 14:50:00 Adrian Gubčo

Veľký projekt Slnečnice na južnom okraji Petržalky postupne rastie. Developer Cresco Real Estate už do veľkej miery dokončuje výstavbu zóny Viladomy, rovnako ako časť zóny Mesto severne od zamýšľaného parku. Preto postupuje v príprave ďalších častí južne od parku. Plánovaná zelená plocha je však zdrojom kontroverzií, no Cresco vysvetľuje, že situácia je zložitejšia.

Čítať viac

Cresco plánuje v roku 2021 dodať na trh takmer tisíc bytov

04.02.2021 10:43:45 Adrian Gubčo

Developerovi Cresco Real Estate sa aj napriek pandémii koronavírusu COVID-19 darí predávať stovky bytov. V minulom roku dal do ponuky 448 bytov v rastúcich Slnečniciach na juhu Petržalky, tento rok chce pridať ďalšiu bezmála tisícku bytov. Záujem o byty je podľa developera stabilne silný, v dôsledku čoho nemožno predpokladať pokles cien nehnuteľností.

Čítať viac

UniQ Slnečnice rastie, prvé domy sú už v štádiu hrubej stavby

07.10.2020 14:50:00 Adrian Gubčo

Slnečnice sú najväčším rezidenčným projektom na Slovensku a ako také obsahujú viacero typov zástavby s rozličným štandardom a charakterom. Aktuálne sú rozdelené na dve základné časti – Viladomy a Mesto, pričom prvá časť sa blíži k definitívnemu dokončeniu. Posledná, štvrtá etapa Viladomov, nazvaná UniQ Slnečnice, už získava definitívne kontúry.

Čítať viac

Ďalšie časti Slnečnice – Mesto sú pred dokončením, nasledovať bude rozvoj výškovej časti

02.03.2020 12:15:00 Adrian Gubčo

V najväčšom bratislavskom rezidenčnom projekte rastie okrem nedávno prezentovaného sektoru Slnečnice – Viladomy aj hustejšie zaľudnená a zastavaná štvrť Slnečnice – Mesto.  Práce sa dnes sústredia na trojicu blokov južne od Ulice Zuzany Chalupovej A4-A6, po ktorých dokončení sa má spustiť realizácia výškových domov južne od zamýšľaného centrálneho parku.

Čítať viac

Slnečnice pridávajú novú etapu, má byť najdostupnejšia zo všetkých

20.02.2020 11:15:13 Adrian Gubčo

Najväčší bratislavský rezidenčný projekt Slnečnice od developera Cresco Real Estate sa rozrastie o ďalšiu etapu, tentokrát o prvú, ktorá vznikne západne od budúcej električkovej trate v Zóne Mesto. Trojica domov, nazvaných Slnečnice Pop, má byť relatívne najdostupnejším bývaním v celej štvrti.

Čítať viac

Prvá časť tretej etapy Slnečnice – Viladomy je dokončená, štvrtá už rastie

14.02.2020 13:05:00 Adrian Gubčo

Jeden z najväčších projektov v Bratislave, Slnečnice, sa neustále rozširuje a postupne mení na veľkú mestskú štvrť. Realizácia sa spustila najprv v sektore Viladomy, kde sa aktuálne finišuje s  treťou etapou. Výstavba sa už spustila aj v prípade štvrtej, ktorá development danej časti projektu uzavrie.

Čítať viac

Škola v Slnečniciach má záväzné stanovisko

06.02.2020 15:20:20 Adrian Gubčo

V Bratislave by mohla čoskoro po veľmi dlhej dobe pribudnúť nová škola. V rastúcej štvrti Slnečnice je naplánovaný vznik zariadenia zahŕňajúceho materskú, základnú aj strednú školu, a to v modernom dizajne a s prihliadnutím na aktuálne trendy vo výučbe a vzdelávaní. Projekt získal kladné záväzné stanovisko od Hlavného mesta.

Čítať viac

Výškové budovy v zóne Slnečnice – Mesto majú záväzné stanovisko

01.08.2019 09:12:00 Adrian Gubčo

Ďalšia výrazná časť masívneho projektu Slnečnice, sektor Mesto, je bližšie k výstavbe. Kladné záväzné stanovisko obdržali zóny B3, B4 a AB2, kde sa budú nachádzať (pravdepodobne) najvyššie objekty v rámci celých Slnečníc. V intenzívnej príprave sú však aj ďalšie časti vznikajúcej mestskej štvrte od developera Cresco Real Estate.

Čítať viac

Slnečnice Viladomy sa rozšíria o poslednú etapu, nazvanú UniQ Slnečnice

04.06.2019 08:30:00 Adrian Gubčo

Developer Cresco Real Estate spúšťa predaj bytov v poslednej zo štyroch etáp v sektore Slnečnice – Viladomy. Podľa Cresca ide o najlepšiu časť Slnečníc, čomu podriadil aj názov etapy, UniQ Slnečnice, odkazujúc na svoje „elitné“ projekty. Výstavba prvých domov by sa mala spustiť ešte tento rok.

Čítať viac

Construction update: Slnečnice – Mesto, 17.3.2019

29.03.2019 10:00:00 Adrian Gubčo

Po aktuálnom pohľade na výstavbu prvej časti rezidenčného developmentu Slnečnice, teda Slnečnice – Viladomy, sa dnes pozrieme aj na postup výstavby sektoru Slnečnice – Mesto. Ide o súčasť projektu, v rámci ktorého vzniká na južnom okraji Petržalky v réžii developera Cresco Group najväčší rezidenčný zámer v Hlavnom meste, ako aj celá nová obytná štvrť.

Čítať viac

Construction update: Slnečnice – Viladomy, 17.3.2019

25.03.2019 09:40:00 Adrian Gubčo

Vznikajúca štvrť Slnečnice na južnom okraji Petržalky neustále rastie, čo sa týka obidvoch jej aktuálnych častí – zóny Mesto aj zóny Viladomy. V tomto update sa pozriem na druhý menovaný sektor, kde aktuálne vzniká tretia etapa mohutného rezidenčného developmentu od developera Cresco Group.

Čítať viac

Slnečnice odhaľujú ďalšiu etapu, pribudnú sektory AB1 a AB4

23.10.2018 08:15:00 Adrian Gubčo

Developer Cresco Group odhaľuje ďalšie sektory masívneho projektu Slnečnice – AB1 a AB4, ktoré vzniknú medzi aktuálne rozostavanými objektami zóny Slnečnice – Mesto (domy A3 a A6) a budúcim koridorom električkovej trate. Pôjde o časť s najlepšou dostupnosťou do centra mesta, najväčšou predpokladanou koncentráciou obyvateľstva a najcentrálnejším charakterom, čo má podčiarkovať aj urbanizmus a architektúra tejto časti Slnečníc.

Čítať viac

Slnečnice spúšťajú ďalšiu etapu zóny Mesto a odhaľujú centrálny park

10.09.2018 11:30:00 Adrian Gubčo

Developer Cresco Group spúšťa predaj ďalšej etapy v projekte Slnečnice - zóna Mesto. Etapa A6 bude poslednou v rámci danej časti projektu tvorenej súborom rezidenčných blokov a riadkovej zástavby doskových domov. Spoločne s etapou A6 sa dobuduje aj podstatná časť rezidenčného parku, ktorý bude hlavnou osou tejto časti Slnečníc.

Čítať viac

Ďalšia časť projektu Slnečnice - Viladomy v predaji

26.06.2018 08:30:00 Adrian Gubčo

Developer Cresco dáva v týchto dňoch do predaja ďalšiu časť rezidenčnej štvrte Slnečnice - Viladomy, konkrétne ide o druhú časť tretej etapy. Tá by sa týmto mala sfinalizovať, neskôr pribudne ešte štvrtá etapa.

Čítať viac

Nové nákupné možnosti v Petržalke

01.06.2018 09:00:00 Adrian Gubčo

Mestská časť Petržalka, napriek svojmu rozsahu, neponúkala veľkú variabilitu v oblasti maloobchodných prevádzok, ktoré sa tu nachádzajú a boli obmedzené na pár prevádzok supermarketov a určitého počtu menších obchodíkov. To sa však mení s rozvojom tzv. farmárskych tržníc, ktorých v krátkom čase pribudli hneď dve.

Čítať viac

Construction update: Slnečnice, 23.05.2018

29.05.2018 08:30:00 Adrian Gubčo

Po update z výstavby zóny Viladomy a nových vizualizáciách ďalšej časti zóny Mesto tu sú ďalšie novinky zo Slnečníc, konkrétne z výstavby doteraz najväčšej časti projektu - prvých blokov zóny Mesto. Novú štvrť realizuje developer Cresco Group.

Čítať viac

Nová podoba ďalšej časti Slnečnice - Mesto odhalená

27.05.2018 18:00:00 Adrian Gubčo

Pri projekte Slnečnice ešte nejakú dobu ostaneme. Tentokrát sa pozrieme na novú podobu ďalších dvoch častí zóny Mesto, B3 a B4. Aktualizovaný dizajn predstavili architekti zo štúdia Compass Architekti.

Čítať viac

Construction update: Slnečnice Viladomy, 23.05.2018

25.05.2018 09:00:00 Adrian Gubčo

Rozvoj južného okraja Petržalky v podobe projektu Slnečnice rýchlo napreduje, pričom developer Cresco Group má vo výstavbe aktuálne až štvorciferný počet bytov. Masívny development pozostáva z dvoch častí, Mesto a Viladomy, v tomto update sa pozrieme na Viladomy.

Čítať viac

Farmársky trh v Slnečniciach sa čoskoro otvára

06.04.2018 13:00:00 Adrian Gubčo

Developer Cresco Group, stojaci za projektom Slnečnice, oznámil dátum otvorenia farmárskej tržnice Trch., ktorý bude súčasťou nákupného centra Slnečnice Market v Zóne Mesto. Prvé prevádzky sa otvoria 12. apríla.

Čítať viac

Ďalšia časť Slnečníc odhalená

27.03.2018 08:30:00 Adrian Gubčo

Po nedávnom predstavení časti projektu Slnečnice s oficiálnym názvom C0, neoficiálne Kopec, sa odhaľuje ďalšia, ktorá bude súčasťou Zóny Mesto. Oficiálne ide o sektory B3-B4-AB2, kde vzniknú, okrem iného, výškové dominanty celej novej štvrte od developera Cresco Group.

Čítať viac

Čo bude ďalšia fáza Slnečníc?

23.02.2018 08:30:00 Adrian Gubčo

Jeden z najväčších rezidenčných projektov na Slovensku v postsocialistickom období, Slnečnice od developera Cresco Group, neustále rastie. Najviac rozbehnutá je Zóna Viladomy, kde sa aktuálne buduje prvá časť tretej fázy (zo štyroch). Aktívne sa pracuje aj v Zóne Mesto, kde bol dokončený prvý bytový dom a ďalšie štyri bloky sú vo výstavbe. Pomaly sa tak schyľuje k naštartovaniu ďalšej časti Slnečníc, oficiálne nazývanej C0.

Čítať viac

Nové byty v projekte Slnečnice - Mesto

06.12.2017 13:00:00 Adrian Gubčo

Developer Cresco Group oznámil, že dáva do predaja ďalšie byty v projekte Slnečnice - časť Mesto. V dome A5 vznikne v dvoch blokoch 230 bytov.

Čítať viac

V Bratislave dnes pribudne nové nákupné centrum

30.11.2017 08:00:00 Adrian Gubčo

Developer Cresco Group dnes otvára nákupné centrum Slnečnice Market, ktoré vzniklo v postupne rastúcej štvrti Slnečnice, zóne "Mesto". Centrum pozostáva z dvoch častí, dnes sa otvára prvá z nich s obchodmi bežnejšieho charakteru, druhá časť s farmárskou tržnicou a gastrom pribudne na začiatku roka 2018.

Čítať viac

Novinky zo Slnečníc

19.10.2017 13:30:00 Adrian Gubčo

Slnečnice, petržalský projekt developera Cresco Group, sú dostatočne veľké na to, aby vytvorili samostatnú štvrť. Na to však potrebujú aj dostatočné množstvo potrebnej vybavenosti a kvalitné dopravné spojenie do zvyšku mesta, aby sa mohli naplno zapojiť do života Bratislavy. A práve s novinkami z týchto oblastí developer teraz prichádza.

Čítať viac

Nová fáza Slnečnice - Mesto odhalená

01.06.2017 12:00:00 Adrian Gubčo

Spolu s dokončovaním prvého z domov zo sektoru Mesto v rámci rozsiahleho projektu Slnečnice, developer Cresco Group dáva do predaja a spúšťa výstavbu ďalšieho domu, ktorý ako prvý vyrastie na južnej strane nového mestského bulváru, teda Ulice Zuzany Chalupovej. 

Čítať viac

Mapa projektu

Komentáre

Najčítanejšie

Tlačové správy

Instagram

Informácie o projektoch, výstavbe a architektúre v Bratislave | Information about development and architecture in Bratislava, Slovakia

Pozrieť viac

YouTube