Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Ďalšie informácie  

YIMBA

Author photoAdrian Gubčo 29.11.2017 08:30

Vzhľad projektu na Sasinkovej ulici je známy

Už niekoľko mesiacov možno pozorovať stavebné aktivity na pozemku na Sasinkovej ulici v Starom Meste, na menšej parcele medzi pôvodnou zástavbou a budovou patriacej pod Políciu Slovenskej republiky. V tejto chvíli je už známy vzhľad projektu.

Article Big

Zdroj: AVK Architects / Eurostav

Developerom by mala podľa všetkého byť spoločnosť A.E. Invest, s.r.o., ktorá ho získala od spoločnosti Reding Tower 2, blízkej developerovi YIT Slovakia. Príbuznosť sa odráža aj vo voľbe architektonického konceptu, za ktorým stoja architekti Reding Toweru zo štúdia AVK architects. Pôjde o polyfunkčný projekt, čo nepochybne znamená rezidenčnú a zrejme aj komerčnú funkciu v podobe občianskej vybavenosti na prízemí. Realizácia by mala byť ukončená ešte v roku 2018.

Hoci sa na Sasinkovej vo všeobecnosti nachádzajú nižšie objekty historického charakteru, päťpodlažná budova s jedným ustúpeným podlažím by mohla dobre zapadnúť. Nadväzuje na historicky vytýčenú stavebnú čiaru a ďalej ju rozvíja. Postupná výšková gradácia smerom k vyústeniu Sasinkovej do Poľnej by mohla byť z hľadiska celkového rozvoja pozitívom - za predpokladu, že zanikne nesmierne nechutná budova Okresného riaditeľstva Policajného zboru, ktorá bola nedávno "vylepšená" novou fasádou v policajných farbách.

Dourbanizovaním tohto nárožia by lokalita získala ucelenejší a kompaktnejší charakter, čomu našťastie Polyfunkčný dom Sasinkova nijako nebráni.

Sledujte YIM.BA na Instagrame.

Sledujte YIM.BA na YouTube.

Galéria

  • Zdroj: AVK Architects / Eurostav
  • Zdroj: AVK Architects / Eurostav
  • Zdroj: AVK Architects / Eurostav
  • Zdroj: AVK Architects / Eurostav

Súvisiace články

Polyfunkčný dom na Sasinkovej je dokončený

21.05.2019 15:30:00 Adrian Gubčo

Ďalšia staromestská prieluka je zacelená po dokončení projektu Polyfunkčného domu Sasinkova, ktorý do atraktívnej lokality v blízkosti Medickej záhrady priniesol nové bývanie a služby. Vypĺňanie podobných dier v zástavbe by malo byť prioritou mesta, ktoré by malo investorom poskytovať v takýchto zámeroch plnú podporu.

Čítať viac

Polyfunkčný dom na Sasinkovej získava definitívnu podobu

04.02.2019 08:30:00 Adrian Gubčo

V Starom meste sa k dokončeniu blíži ďalší projekt, ktorý vyplní prázdnu plochu a nahradí ho polyfunkčnou budovou, spájajúcou bývanie a občiansku vybavenosť. Pozemok bol predtým dlhodobo nevyužitý, na čo upozornili iniciatívou Mobilné záhrady aj mestskí aktivisti.

Čítať viac

Mapa projektu

Komentáre