Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Ďalšie informácie  

YIMBA

Author photoAdrian Gubčo 22.03.2018 08:30

Construction update: Sasinkova, 19.3.2018

Na Sasinkovej ulici neďaleko Medickej záhrady výrazne podrástol projekt polyfunkčného domu, ktorý vyplnil dlhodobo nezastavaný pozemok. Hrubá stavba je tesne pred dokončením.

Article Big

Projekt, ktorý bude obsahovať obchodné priestory, kancelárie, no predovšetkým byty, developuje spoločnosť A.E. Invest. Bytov bude celkovo deväť, šesť dvojizbových a tri štvorizbové. Na najvyššom z piatich podlaží má vzniknúť ateliér. Parkovanie vznikne v dvoch podzemných podlažiach, kde bude 18 parkovacích miest, pričom prístup by mal byť riešený cez autovýťah, ktorý je priestorovo úspornejší ako klasická rampa. Napriek náročnému a malému pozemku, v jeho zadnej časti by malo vzniknúť zazelenené nádvorie, čo má patriť k benefitom projektu, ktorý má ambície osloviť aj náročnejších klientov. Architektonický koncept vypracovalo štúdio AVK architects, dokončenie sa očakáva v priebehu tohto roka.

Ako som písal už pred niekoľkými mesiacmi, keď sa odhalil vzhľad tejto budovy, ide o príklad vhodného zahustenia a vyplnenia stavebnej prieluky, čo je v centre mimoriadne potrebné, hoci s ohľadom na rozličné normy často náročné a drahé na realizáciu. Že ide o zložitý projekt nakoniec potvrdzuje aj stavebník - Assyx - stavebná spoločnosť, ktorý potvrdzuje komplikovanosť výstavby na takýchto parcelách.

Viac o procese výstavby možno nájsť na blogu Assyx-u.

 

Sledujte YIM.BA na Instagrame.

Sledujte YIM.BA na YouTube.

Galéria

  • Zdroj: AVK Architects via Assyx

Súvisiace články

Polyfunkčný dom na Sasinkovej je dokončený

21.05.2019 15:30:00 Adrian Gubčo

Ďalšia staromestská prieluka je zacelená po dokončení projektu Polyfunkčného domu Sasinkova, ktorý do atraktívnej lokality v blízkosti Medickej záhrady priniesol nové bývanie a služby. Vypĺňanie podobných dier v zástavbe by malo byť prioritou mesta, ktoré by malo investorom poskytovať v takýchto zámeroch plnú podporu.

Čítať viac

Polyfunkčný dom na Sasinkovej získava definitívnu podobu

04.02.2019 08:30:00 Adrian Gubčo

V Starom meste sa k dokončeniu blíži ďalší projekt, ktorý vyplní prázdnu plochu a nahradí ho polyfunkčnou budovou, spájajúcou bývanie a občiansku vybavenosť. Pozemok bol predtým dlhodobo nevyužitý, na čo upozornili iniciatívou Mobilné záhrady aj mestskí aktivisti.

Čítať viac

Mapa projektu

Komentáre