Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Ďalšie informácie  

YIMBA

Author photoAdrian Gubčo 03.07.2018 08:30

Na Šancovej pribudne nový dom

V rámci posudzovania vplyvov na životné prostredie EIA bol zverejnený zámer Polyfunkčného domu Šancová, za ktorým stojí developer Arca Capital cez svoju SPV ACS 2, s.r.o. Dom vyrastie na dlhodobo prázdnom a zanedbanom pozemku, kde nahradí zničenú budovu niekdajších potravín.

Article Big

Zdroj: ACS 2, s.r.o. / EIA

Nový objekt tak vyplní zbytočne prázdne územie a dotvorí uličnú čiaru severnej strany Šancovej ulice. Navrhovaná budova v pôdorysnom tvare "L" má osem nadzemných podlaží a dve podzemné, funkčne bude pozostávať predovšetkým z rezidenčných jednotiek, administratívnych priestorov a priestorov pre obchody a občiansku vybavenosť.

Projekt sa predkladá v dvoch variantoch, variant 1 obsahuje 64 bytov a 218 parkovacích miest, variant 2 obsahuje 69 bytov, 5 apartmánov a 221 parkovacích miest. Na občiansku vybavenosť pripadá približne 1.100 metrov štvorcových výmery, pre kancelárie vyše 2,5 až 2,8-tisíca štvorcových metrov prenajímateľných plôch (v závislosti od variantu). Preferovaný variant je variant č. 1.

Developer pri tvorbe architektonického konceptu stavil na štúdio Expoline architekta Karola Kállaya ml., ktorý stojí aj za viacerými kontroverznými projektami, napríklad za Národným futbalovým štadiónom. V tomto prípade však Polyfunkčný dom Šancová svojim výzorom ani zvoleným konceptom v princípe nijako neruší a dobre doplní svoju lokalitu. Chybičky projekt má - najmä odstúpenie od ulice a vytvorenie komunikácie pre vjazd do garáží, spoločne s pozdĺžnym parkovaním. Tento úsek Šancovej mohol byť miestom, kde by sa rozvinul jej mestotvorný charakter a zrealizoval širší chodník so stromoradím. Samotná hmota budovy však problém nie je.

Developer by rád spustil realizáciu na jar 2019 a dokončil ju na jar 2021. V Bratislave má v príprave aj iné aktivity - očakávané je predovšetkým odhalenie projektu na mieste hál v dotyku s projektom Pri Mýte od Penta Real Estate. Bolo by ideálne, ak by developer aj tu pracoval s geniom loci lokality a staval na jej industriálnej minulosti.

Sledujte YIM.BA na Instagrame.

Sledujte YIM.BA na YouTube.

Galéria

  • Variant 1. Zdroj: ACS 2, s.r.o. / EIA
  • Variant 1. Zdroj: ACS 2, s.r.o. / EIA
  • Variant 1. Zdroj: ACS 2, s.r.o. / EIA
  • Variant 1. Zdroj: ACS 2, s.r.o. / EIA
  • Variant 2. Zdroj: ACS 2, s.r.o. / EIA
  • Variant 2. Zdroj: ACS 2, s.r.o. / EIA
  • Variant 2. Zdroj: ACS 2, s.r.o. / EIA
  • Variant 2. Zdroj: ACS 2, s.r.o. / EIA

Súvisiace články

Na Šancovej sa čoskoro spustí ďalšia výstavba

02.07.2021 12:45:42 Adrian Gubčo

Šancová ulica je jednou z najrušnejších, ak nie najrušnejšia bratislavská ulica. Zástavba v okolí je tvorená predovšetkým kompaktnými blokmi z prvej polovice 20. storočia. Voľných ostáva už len minimum pozemkov, aj to je však len dočasný stav – onedlho sa môže spustiť realizácia dvojice projektov, ktoré výraznou mierou prispejú k zavŕšeniu urbanizácie ulice.

Čítať viac

Projekt Polyfunkčného domu Šancová postupuje a odhaľuje nové vizualizácie

13.05.2020 17:34:00 Adrian Gubčo

Na Šancovej by sa mohla čoskoro rozbehnúť ďalšia výstavba. Po nedávno dokončenej Vile Ľadová a práve dokončovanom kontroverznom vežiaku Première sa pripravuje realizácia zámeru Polyfunkčného domu Šancová, ktorý doplní domoradie na severnej strane ulice, čím ju zásadne dotvorí. Developerom je Arca Capital.

Čítať viac

Polyfunkčný dom Šancová sa posúva v povoľovaní, získal záverečné stanovisko EIA

11.12.2019 12:10:00 Adrian Gubčo

Projekt výstavby Polyfunkčného domu Šancová, ktorý vyplní veľký nevyužitý pozemok na severnej strane Šancovej ulice, je o niečo bližšie k výstavbe. Po kladnom záväznom stanovisku zo strany Hlavného mesta teraz development od spoločnosti ACS 2 obdržal aj záverečné stanovisko v rámci procesu posudzovania vplyvov na životné prostredie.

Čítať viac

Polyfunkčný dom Šancová získal záväzné stanovisko

04.12.2018 13:00:00 Adrian Gubčo

Projekt Polyfunkčného domu Šancová, ktorý vyplní dlhodobo nevyužitý pozemok so zvyškami niekdajších potravín na severnej strane Šancovej ulice, sa priblížil k realite. Zámer developera ACS 2, s.r.o., napojeného na skupinu Arca Capital, získal súhlasné záväzné stanovisko od Hlavného mesta.

Čítať viac

Mapa projektu

Komentáre

Najčítanejšie

Instagram

Informácie o projektoch, výstavbe a architektúre v Bratislave | Information about development and architecture in Bratislava, Slovakia

Pozrieť viac

YouTube