Author photoAdrian Gubčo 03.07.2018 08:30

Na Šancovej pribudne nový dom

V rámci posudzovania vplyvov na životné prostredie EIA bol zverejnený zámer Polyfunkčného domu Šancová, za ktorým stojí developer Arca Capital cez svoju SPV ACS 2, s.r.o. Dom vyrastie na dlhodobo prázdnom a zanedbanom pozemku, kde nahradí zničenú budovu niekdajších potravín.

Zdroj: ACS 2, s.r.o. / EIA

Zdroj: ACS 2, s.r.o. / EIA

Nový objekt tak vyplní zbytočne prázdne územie a dotvorí uličnú čiaru severnej strany Šancovej ulice. Navrhovaná budova v pôdorysnom tvare "L" má osem nadzemných podlaží a dve podzemné, funkčne bude pozostávať predovšetkým z rezidenčných jednotiek, administratívnych priestorov a priestorov pre obchody a občiansku vybavenosť.

Projekt sa predkladá v dvoch variantoch, variant 1 obsahuje 64 bytov a 218 parkovacích miest, variant 2 obsahuje 69 bytov, 5 apartmánov a 221 parkovacích miest. Na občiansku vybavenosť pripadá približne 1.100 metrov štvorcových výmery, pre kancelárie vyše 2,5 až 2,8-tisíca štvorcových metrov prenajímateľných plôch (v závislosti od variantu). Preferovaný variant je variant č. 1.

Developer pri tvorbe architektonického konceptu stavil na štúdio Expoline architekta Karola Kállaya ml., ktorý stojí aj za viacerými kontroverznými projektami, napríklad za Národným futbalovým štadiónom. V tomto prípade však Polyfunkčný dom Šancová svojim výzorom ani zvoleným konceptom v princípe nijako neruší a dobre doplní svoju lokalitu. Chybičky projekt má - najmä odstúpenie od ulice a vytvorenie komunikácie pre vjazd do garáží, spoločne s pozdĺžnym parkovaním. Tento úsek Šancovej mohol byť miestom, kde by sa rozvinul jej mestotvorný charakter a zrealizoval širší chodník so stromoradím. Samotná hmota budovy však problém nie je.

Developer by rád spustil realizáciu na jar 2019 a dokončil ju na jar 2021. V Bratislave má v príprave aj iné aktivity - očakávané je predovšetkým odhalenie projektu na mieste hál v dotyku s projektom Pri Mýte od Penta Real Estate. Bolo by ideálne, ak by developer aj tu pracoval s geniom loci lokality a staval na jej industriálnej minulosti.

Sledujte YIM.BA na Instagrame.

Sledujte YIM.BA na YouTube.

Galéria

  • Variant 1. Zdroj: ACS 2, s.r.o. / EIA
  • Variant 1. Zdroj: ACS 2, s.r.o. / EIA
  • Variant 1. Zdroj: ACS 2, s.r.o. / EIA
  • Variant 1. Zdroj: ACS 2, s.r.o. / EIA
  • Variant 2. Zdroj: ACS 2, s.r.o. / EIA
  • Variant 2. Zdroj: ACS 2, s.r.o. / EIA
  • Variant 2. Zdroj: ACS 2, s.r.o. / EIA
  • Variant 2. Zdroj: ACS 2, s.r.o. / EIA

Mapa projektu

Komentáre

Najčítanejšie

Tlačové správy

Instagram

Informácie o projektoch, výstavbe a architektúre v Bratislave | Information about development and architecture in Bratislava, Slovakia

Pozrieť viac

YouTube