YIMBA

Author photoAdrian Gubčo 17.01.2019 09:30

Nová Dunajská sa odhaľuje

Že sa na Dunajskej ulici, na mieste budovy, kde sa kedysi nachádzal populárny Goblins Pub, chystá nový development, som informoval už dávnejšie. Teraz sa však tento projekt začína rozbiehať a popritom odhaľuje aj novú webstránku a detailné informácie s vizualizáciami.

Zdroj: Boax

Zdroj: Boax

Už z prvých materiálov bolo zrejmé, že ambíciou developera, spoločnosti Boax, s.r.o., blízkej investičnej spoločnosti Benefit Finance, bolo priniesť na trh kvalitný mestský dom, ktorý bude atraktívny aj pre náročnejšieho klienta. Teraz zverejnené informácie k projektu tento predpoklad plne potvrdzujú.

Na pozemku tak už v blízkej dobe začne rásť šesťpodlažný bytový dom, ktorý vyplní vzniknutú prieluku a dorovná zástavbu na severnej strane Dunajskej. Uličnej fasáde budú dominovať veľké okná a kombinácia materiálov vyššej úrovne – v parteri by to mal byť metličkovaný betón, štyri štandardné podlažia budú obložené brizolitom, najvyššie ustúpené podlažie STO DECO profilmi. Výsledkom bude veľkomestský výraz domu, ideálny do daného prostredia.

Vyšším štandardom sa budú vyznačovať aj byty, ktorých je v projekte 20, z toho štyri 1-izbové, štyri 2-izbové, päť 3-izbových a sedem 4-izbových. Už z daného rozdelenia je zrejmé, že developer sa orientuje hlavne na bonitnejších zákazníkov, hľadajúcich atraktívnu rodinnú rezidenciu. To je nakoniec podčiarknuté aj štandardom, ku ktorému patrí podlahové vykurovanie, stropné chladenie, hliníkové okná či drevené parkety.

Rezidenti budú mať okrem toho aj prístup k dvorovej záhrade, dom bude obslúžený 35 parkovacími miestami. V parteri vzniknú tri menšie obchodné priestory.

Oficiálna stránka projektu ceny neobsahuje, rovnako ani stránka realitnej kancelárie, ktorá byty v tomto developmente predáva. S ohľadom na lokalitu a štandard sa dá predpokladať, že Nová Dunajská bude patriť k najdrahším aktuálnym ponukám na trhu.

 

Nová Dunajská zaujme kvalitnou, no nekričiacou architektúrou. Zdroj: Boax

 

Architektúru projektu má na starosti architektonická kancelária JRKVC, ktorú vedie jeden z najtalentovanejších slovenských architektov Peter Jurkovič. Svoje kvality rozhodne potvrdil aj pri Novej Dunajskej – už teraz možno tento development označiť za jeden z najatraktívnejších v Bratislave. Zaujímavé pritom je, že skvelý nie je extravaganciou alebo vyzývavosťou, ale práve naopak, citlivým čítaním lokality a tomu prispôsobeným riešením.

Výstavba na pozemku sa už spúšťa, dokončenie a kolaudáciu developer predpokladá v treťom kvartáli roka 2020. Klienti sa tak dočkajú svojich bytov niekedy ku koncu toho istého roka.

Nová Dunajská ukazuje, že v najvyššom segmente bývania sa už v Bratislave dosahuje vysoký štandard architektúry, absolútne porovnateľný s krajinami s vyspelou architektonickou kultúrou. Rovnako dokazuje, že luxus nemusí znamenať prehnanú okázalosť, ale práve naopak, triezvosť a solídnosť, čo odzrkadľuje dobrý vkus investora, architekta, ako aj budúcich majiteľov bytov v tomto projekte.

V budúcnosti snáď pribudne viac podobných developmentov, kvalitná architektúra by však nemala byť doménou len najluxusnejších projektov. Platí to aj o komplexoch stredného či nižšieho štandardu, stavaných nielen developermi, ale aj verejným sektorom. To je napokon bežné práve v tých mestách, na ktoré sa obraciame ako na vzory, kde môže byť aj sociálne bývanie architektonicky príťažlivé.  

 

Sledujte YIM.BA na Instagrame.

Sledujte YIM.BA na YouTube.

Galéria

  • Zdroj: Boax
  • Zdroj: Boax
  • Zdroj: Boax
  • Zdroj: Boax
  • Zdroj: Boax

Súvisiace články

Nová podoba mestských prieluk

09.11.2021 14:00:05 Adrian Gubčo

Aktuálna situácia na trhu s nehnuteľnosťami, kedy sa byty v novostavbách v centrálnej časti Bratislavy predávajú za vysoké sumy, praje výstavbe v prielukách. Aj preto sa v poslednom období niekoľko tradičných „dier“ v zástavbe zacelilo a ďalšie napredujú v realizácii. Okrem pozitíva, že dochádza k sceleniu zástavby, sa nové projekty vyznačujú aj dobrou úrovňou architektúry.

Čítať viac

Nová Dunajská odhaľuje fasádu

21.08.2020 09:02:00 Adrian Gubčo

Na Dunajskej ulici sa k dokončeniu chýli menší projekt Nová Dunajská. Polyfunkčný bytový dom nahradil starší objekt novostavbou s mimoriadne decentnou architektúrou, pod ktorou je podpísaný jeden z popredných súčasných slovenských architektov Peter Jurkovič. Definitívne ukončenie výstavby sa očakáva do konca tohto roka.

Čítať viac

Staromestské prieluky sa vypĺňajú

03.01.2020 13:00:00 Adrian Gubčo

Jedným z pozitívnejších dôsledkov vysokých cien bývania je meniaca sa výhodnosť zástavby menších pozemkov v centre – prieluk v pôvodnej zástavbe, ktoré v mnohých prípadoch pôsobili veľmi zle. V súčasnosti však rastie hneď niekoľko projektov, ktoré využívajú takéto priestory, čo prispeje k vytvoreniu pocitu kompaktnejšieho mesta.

Čítať viac

Nový projekt na Dunajskej

16.05.2018 09:00:00 Adrian Gubčo

Prieluky v centrálnej časti Bratislavy sa postupne sceľujú. Čoskoro definitívne zanikne budova, v ktorej sa kedysi nachádzal populárny podnik Goblins Pub, aby bola nahradená veľmi príjemnou náhradou v podobe Polyfunkčného domu Dunaj od developerov okolo spoločnosti Benefit Finance, a.s.

Čítať viac

Mapa projektu

Komentáre

Najčítanejšie

Tlačové správy

Instagram

Informácie o projektoch, výstavbe a architektúre v Bratislave | Information about development and architecture in Bratislava, Slovakia

Pozrieť viac

YouTube