YIMBA

Author photoAdrian Gubčo 16.05.2018 09:00

Nový projekt na Dunajskej

Prieluky v centrálnej časti Bratislavy sa postupne sceľujú. Čoskoro definitívne zanikne budova, v ktorej sa kedysi nachádzal populárny podnik Goblins Pub, aby bola nahradená veľmi príjemnou náhradou v podobe Polyfunkčného domu Dunaj od developerov okolo spoločnosti Benefit Finance, a.s.

Zdroj: JRKVC

Zdroj: JRKVC

Nový dom bude mať šesť nadzemných podlaží a dve podzemné. Obsahovať bude celkovo 20 bytov, z toho štyri jednoizbové, štyri dvojizbové, pät trojizbových a sedem štvorizbových bytov. Do dvora orientované byty budú obsahovať balkón či terasu, v prípade najvyššie položených dvoch trojizbákov aj pomerne rozsiahlu. V prízemí vzniknú tri obchodné priestory, parkovanie je riešené v podzemí, navrhnutých je 33 parkovacích miest. Presný dátum výstavby ešte nie je známy, momentálne sa len asanuje pôvodný dom.

Novostavba doplní domoradie v tejto časti Dunajskej a vyrovná zástavbu, zároveň svojou veľmi mestskou architektúrou a charakterom veľmi dobre do prostredia zapadne. Architektom projektu je veľmi kvalitné a oceňované štúdio JRKVC, za ktorým stojí Peter Jurkovič, jeden z neprehliadnuteľných architektov svojej generácie.

Investor oslovením tohto štúdia ukázal, že chce svojmu developmentu vtlačiť pečať kvality, čo je vidno aj na vysokej úrovni materiálov, ktoré sa majú na budove objaviť - napríklad štokované betónové prefabrikáty v parteri či STO DECO profily na ustúpenom podlaží. Nový dom na Dunajskej tak bude skutočne veľkomestským projektom.

V okolí by sa malo čoskoro zastavať viacero prieluk, napríklad na križovatke Dunajskej a Lazaretskej či na Ulici 29. augusta. Či dosiahnu kvalitu domu na Dunajskej nie je zatiaľ známe (hoci minimálne v prípade projektu na Ulici 29. augusta to je možné, keďže sa tu konala architektonická súťaž), každopádne však celá lokalita konečne získa ucelený ráz a zahustí sa tam, kde to je rozhodne po všetkých stránkach pozitívne.

Sledujte YIM.BA na Instagrame.

Sledujte YIM.BA na YouTube.

Galéria

  • Zdroj: JRKVC
  • Zdroj: JRKVC
  • Pôvodný dom, stav z 13.8.2017

Súvisiace články

Nová podoba mestských prieluk

09.11.2021 14:00:05 Adrian Gubčo

Aktuálna situácia na trhu s nehnuteľnosťami, kedy sa byty v novostavbách v centrálnej časti Bratislavy predávajú za vysoké sumy, praje výstavbe v prielukách. Aj preto sa v poslednom období niekoľko tradičných „dier“ v zástavbe zacelilo a ďalšie napredujú v realizácii. Okrem pozitíva, že dochádza k sceleniu zástavby, sa nové projekty vyznačujú aj dobrou úrovňou architektúry.

Čítať viac

Nová Dunajská odhaľuje fasádu

21.08.2020 09:02:00 Adrian Gubčo

Na Dunajskej ulici sa k dokončeniu chýli menší projekt Nová Dunajská. Polyfunkčný bytový dom nahradil starší objekt novostavbou s mimoriadne decentnou architektúrou, pod ktorou je podpísaný jeden z popredných súčasných slovenských architektov Peter Jurkovič. Definitívne ukončenie výstavby sa očakáva do konca tohto roka.

Čítať viac

Staromestské prieluky sa vypĺňajú

03.01.2020 13:00:00 Adrian Gubčo

Jedným z pozitívnejších dôsledkov vysokých cien bývania je meniaca sa výhodnosť zástavby menších pozemkov v centre – prieluk v pôvodnej zástavbe, ktoré v mnohých prípadoch pôsobili veľmi zle. V súčasnosti však rastie hneď niekoľko projektov, ktoré využívajú takéto priestory, čo prispeje k vytvoreniu pocitu kompaktnejšieho mesta.

Čítať viac

Nová Dunajská sa odhaľuje

17.01.2019 09:30:00 Adrian Gubčo

Že sa na Dunajskej ulici, na mieste budovy, kde sa kedysi nachádzal populárny Goblins Pub, chystá nový development, som informoval už dávnejšie. Teraz sa však tento projekt začína rozbiehať a popritom odhaľuje aj novú webstránku a detailné informácie s vizualizáciami.

Čítať viac

Mapa projektu

Komentáre

Najčítanejšie

Tlačové správy

Instagram

Informácie o projektoch, výstavbe a architektúre v Bratislave | Information about development and architecture in Bratislava, Slovakia

Pozrieť viac

YouTube