Author photoAdrian Gubčo 16.05.2018 09:00

Nový projekt na Dunajskej

Prieluky v centrálnej časti Bratislavy sa postupne sceľujú. Čoskoro definitívne zanikne budova, v ktorej sa kedysi nachádzal populárny podnik Goblins Pub, aby bola nahradená veľmi príjemnou náhradou v podobe Polyfunkčného domu Dunaj od developerov okolo spoločnosti Benefit Finance, a.s.

Zdroj: JRKVC

Zdroj: JRKVC

Nový dom bude mať šesť nadzemných podlaží a dve podzemné. Obsahovať bude celkovo 20 bytov, z toho štyri jednoizbové, štyri dvojizbové, pät trojizbových a sedem štvorizbových bytov. Do dvora orientované byty budú obsahovať balkón či terasu, v prípade najvyššie položených dvoch trojizbákov aj pomerne rozsiahlu. V prízemí vzniknú tri obchodné priestory, parkovanie je riešené v podzemí, navrhnutých je 33 parkovacích miest. Presný dátum výstavby ešte nie je známy, momentálne sa len asanuje pôvodný dom.

Novostavba doplní domoradie v tejto časti Dunajskej a vyrovná zástavbu, zároveň svojou veľmi mestskou architektúrou a charakterom veľmi dobre do prostredia zapadne. Architektom projektu je veľmi kvalitné a oceňované štúdio JRKVC, za ktorým stojí Peter Jurkovič, jeden z neprehliadnuteľných architektov svojej generácie.

Investor oslovením tohto štúdia ukázal, že chce svojmu developmentu vtlačiť pečať kvality, čo je vidno aj na vysokej úrovni materiálov, ktoré sa majú na budove objaviť - napríklad štokované betónové prefabrikáty v parteri či STO DECO profily na ustúpenom podlaží. Nový dom na Dunajskej tak bude skutočne veľkomestským projektom.

V okolí by sa malo čoskoro zastavať viacero prieluk, napríklad na križovatke Dunajskej a Lazaretskej či na Ulici 29. augusta. Či dosiahnu kvalitu domu na Dunajskej nie je zatiaľ známe (hoci minimálne v prípade projektu na Ulici 29. augusta to je možné, keďže sa tu konala architektonická súťaž), každopádne však celá lokalita konečne získa ucelený ráz a zahustí sa tam, kde to je rozhodne po všetkých stránkach pozitívne.

Sledujte YIM.BA na Instagrame.

Sledujte YIM.BA na YouTube.

Galéria

  • Zdroj: JRKVC
  • Zdroj: JRKVC
  • Pôvodný dom, stav z 13.8.2017

Mapa projektu

Komentáre

Najčítanejšie

Zo Slovenska

Tlačové správy

Instagram

Informácie o projektoch, výstavbe a architektúre v Bratislave | Information about development and architecture in Bratislava, Slovakia

Pozrieť viac

YouTube