Author photoAdrian Gubčo 13.06.2018 13:00

Štartuje druhá etapa Peknej Vyhliadky

V severnej časti Dúbravky, prechádzajúcej búrlivým rozvojom, pribudne nový bytový dom v podobe druhej etapy projektu Pekná Vyhliadka, developovaného spoločnosťou Archikód. Prvá časť projektu je rozostavaná a v štádiu hrubej stavby.

Zdroj: Archikód

Zdroj: Archikód

Nový dom bude mať podobný charakter ako prvá časť projektu, pôjde teda o desaťpodlažný bodový objekt, ktorý sa prízemnou časťou prepojí s prvou etapou. Dom bude obsahovať 76 bytov, z toho 35 dvojizbových, 26 trojizbových a 13 štvorizbových. Cenovo patrí projekt relatívne k dostupnejším, čo je dané nielen od centra vzdialenou lokalitou, ale aj štandardom, ktorý je skôr priemerný, dokáže však osloviť dosť záujemcov - a skutočne, 27 bytov je už predaných, aj keď sa stavať ešte nezačalo.

Klientov sa okrem toho snaží developer nalákať vybavením, ku ktorému patrí strešná terasa, komunitná sauna či občianska vybavenosť v parteri, kde okolo malého námestíčka pribudne k šiestim obchodným priestorom z prvej etapy ďalších desať. Parkovanie je riešené v podzemí, kde vznikne 96 parkovacích miest. Realizácia by sa mala začať ešte tento rok, dokončenie sa očakáva v roku 2019.

Archikód, ktorý je prepojený s architektonickou kanceláriou Vavrica Architekti, týmto rozvíja svoj koncept "Záhradného mesta", novej rezidenčnej zóny na severnom okraji Dúbravky, v lokalite Brižite - Sever. K Záhradnému mestu patria už dokončené projekty Villa Vista, VILLA RUSTICA a Záhradné vily od Archikódu a Tarjanne od YIT Slovakia. Idea spojenia bývania a zelene by sa mala dokončiť v podobe tretej etapy Peknej Vyhliadky a niekoľkých individuálnych rodinných domov južne od Ulice Martina Granca.

Hoci ide v princípe o funkcionalistický a monofunkčný urbanizmus, v danej okrajovej polohe mesta je akceptovateľný. Pri spojení s nekričiacou, no príjemnou architektúrou, ako to je prípad Peknej Vyhliadky aj ostatných projektov, môže ísť zároveň o vhodný prechod medzi urbanizovaným a otvoreným prírodným územím, o čo sa developer podľa všetkého aj (úspešne) snaží.

Sledujte YIM.BA na Instagrame.

Sledujte YIM.BA na YouTube.

Galéria

  • Zdroj: Archikód
  • Zdroj: Archikód
  • Zdroj: Archikód
  • Zdroj: Archikód
  • Zdroj: Archikód
  • Zdroj: Archikód

Mapa projektu

Komentáre

Najčítanejšie

Zo Slovenska

Tlačové správy

Instagram

Informácie o projektoch, výstavbe a architektúre v Bratislave | Information about development and architecture in Bratislava, Slovakia

Pozrieť viac

YouTube