Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Ďalšie informácie  

YIMBA

Author photoAdrian Gubčo 12.06.2016 12:00

Onkologický ústav svätej Alžbety sa bude rozširovať

Špičková úroveň zdravotnej starostlivosti patrí k základným atribútom miest s vysokou kvalitou života. Bratislava však zápasí celkovo s katastrofálnym fyzickým stavom pracovísk, čo sa následne odráža na kvalite poskytovanej starostlivosti a výrazne tak ovplyvňuje zdravie pacientov, teda aj obyvateľov mesta. 

Article Big

Zdroj: Helika

O to viac sú potešiteľné investície v tejto oblasti. Po nedávno dokončenej výstavbe Nemocnice sv. Michala sa bude výrazne rozširovať a modernizovať aj ďalší zdravotnícky komplex v centre mesta - Onkologický ústav sv. Alžbety (OUSA), sídliaci na Heydukovej ulici.

OUSA je neštátne zdravotnícke zariadenie, slúžiace potrebám predovšetkým onkologických pacientov. Areál pozostáva z komplexu budov z druhej polovice 20. storočia, ku ktorým v rámci aktuálneho projektu pribudne nový blok a staršie budovy sa budú rekonštruovať. Modernizácia ústavu by mala priniesť zvýšenie komfortu pacientov na lôžku, zlepší sa zázemie pre zdravotnícky personál, ale aj technické zázemie - realizovať by sa mali nové laboratória, diagnostické centrum, CT a v nadstavbe nový lineárny urýchľovač. Výstavba projektu by nemala výraznejšie obmedziť prevádzku zariadenia.

Architektúru a projekt nového komplexu spracováva architektonicko-projektantská spoločnosť Helika, ktorá má v Bratislave aktuálne na starosti aj administratívny projekt Rosum. Hoci absencia súťaže zamrzí, komplex bude po architektonickej stránke určite na vyššej úrovni ako vyššie spomenutá Nemocnica sv. Michala, ktorá bola navyše verejnou investíciou. Projekt rozšírenia a modernizácie OUSA by sa mal dokončiť v roku 2017.

Galéria

  • Zdroj: Helika
  • Zdroj: Helika
  • Zdroj: Helika
  • Zdroj: Helika

Mapa projektu

Komentáre

Najčítanejšie

Instagram

Informácie o projektoch, výstavbe a architektúre v Bratislave | Information about development and architecture in Bratislava, Slovakia

Pozrieť viac

YouTube