Bratislava YIMBY

Author photoAdrian Gubčo 09.08.2018 08:30

Construction update: Nový Ružinov, 29.7.2018

Postupne vznikajúca mikroštvrť, resp. menšie sídlisko Nový Ružinov, začína získavať svoju finálnu podobu. Zo šiestich objektov, ktoré vznikli v prvej fáze, sú už štyri dokončené, na jednom sa finalizuje fasáda, na poslednom sa budova blíži k dosiahnutiu hrubej stavby. Neskôr majú pribudnúť aj ďalšie etapy výstavby.

Article Big

Táto časť projektu obsahuje dokopy 296 bytov a apartmánov v objektoch s maximálne siedmimi nadzemnými podlažiami, ktoré svojim členením vytvárajú zelený centrálny parčík. Developer, ktorým je spoločnosť CZ Slovakia, stavil na osvedčené štúdio Compass Architekti, ktoré má rozsiahle skúsenosti s navrhovaním podobných bytových súborov. Tí pripravili v rámci možností solídny produkt, ktorý oslovil veľký počet klientov - veľký počet bytov je už vypredaných, zostáva šesť bytov v dome Valentine, na ktorom sa robí fasáda, a osemnásť v dome Mary. Ich dokončenie sa očakáva v 3Q 2019, resp. v 4Q.

Veľký úspech predaja sa prirodzene odzrkadľuje na snahe o rozšírenie projektu, v ďalšej fáze by mal začať vypĺňať dnes nezastavané polia severovýchodne od realizovanej časti projektu. V celkovo siedmich objektoch by malo pribudnúť 178 bytov a apartmánov, ako aj "zariadenie pre sociálne služby", či administratíva a občianska vybavenosť. Predpoklad začiatku výstavby je rok 2019.

Nový Ružinov nepatrí k najluxusnejším projektom, a to ani lokalitou, ani prevedením. Napriek tomu, aj vďaka cene či benefitu v podobe pekného parčíku od kancelárie LABAK, prináša na trh produkt, ktorý môže osloviť mnohých. Po dobudovaní rýchlostnej cesty R7 a diaľnice D4 pôjde zároveň o lokalitu síce rušnú, ale s lepším napojením na centrum mesta, aj vďaka preložke Slovnaftskej ulice v tesnom dotyku s Novým Ružinovom. V budúcej Bratislave to môže byť veľmi silná výhoda.

Galéria

  • V parku sa namiesto klasického detského ihriska nachádza séria prvkov, ktoré môžu osloviť viac skupín
  • Dom Valentine
  • Dom Mary
  • Dom Mary
  • Pole, kde vznikne druhá fáza projektu
  • Zdroj: CZ Slovakia

Súvisiace články

Nový Ružinov spúšťa predaj bytov v druhej etape a čoskoro spustí výstavbu

05.11.2019 09:40:00 Adrian Gubčo

Rozšírenie projektu Nový Ružinov v transformačnej lokalite Nové Pálenisko je tesne pred spustením. V súvislosti s tým developer CZ Slovakia, ktorý práve dokončuje posledný objekt v prvej etape, štartuje predaj bytov v etape druhej. Celkovo by malo pribudnúť až sedem nových objektov, ktoré prispejú ku vzniku novej ružinovskej mikroštvrte.

čítať viac

V Novom Ružinove sa dokončuje ďalší dom, štvrť začne čoskoro ďalej rásť

18.07.2019 08:30:00 Adrian Gubčo

Obytný súbor Nový Ružinov postupne rastie a k štyrom dokončeným bytovým domom čoskoro pribudne piaty. Vo vysokom štádiu realizácie je aj šiesty dom, okrem toho sa však developer CZ Slovakia pripravuje na výstavbu druhej etapy projektu, ktorá ho rozšíri severovýchodným smerom a prispeje k postupnej premene Nového Ružinova na skutočnú mestskú mikroštvrť.

čítať viac

Mapa projektu

Komentáre

Najčítanejšie

Instagram

Informácie o projektoch, výstavbe a architektúre v Bratislave | Information about development and architecture in Bratislava, Slovakia

pozrieť viac

YouTube