Bratislava YIMBY

Author photoAdrian Gubčo 26.11.2017 12:00

Construction update: Nový Ružinov, 24.11.2017

Výstavba obytného súboru Nový Ružinov od developera CZ Slovakia ďalej napreduje - po odovzdaní prvých dvoch domov budú čoskoro odovzdané ďalšie dva. Vďaka tomu tak možno predstaviť aj takéto netradičnejšie fotky priamo z jedného z bytov.

Article Big

Projekt ako taký by po dokončení mal obsahovať zhruba 400 bytov v šiestich domoch, ktoré spoločne vytvoria polootvorený vnútroblok, v ktorom vznikne parkovo upravená plocha. Ako bolo povedané, štyri domy sú už hotové, piaty je vo výstavbe s dátumom dokončenia v priebehu roka 2019, realizácia šiesteho by sa zrejme mohla spustiť v roku 2018. Architektúru a urbanistický koncept projektu pripravili v Compass Architekti, landscape architektúra je z pera štúdia LABAK.

Jednotlivé domy sú pomenované po odrodách ruží, čo má odrážať polohu na okraji populárnej štvrte Ružinov, hoci lokalita je už mimo tradične vnímanej štvrte, ale v území, nazývanom Pálenisko, ktoré v budúcnosti zrejme čaká mimoriadny rozvoj.

Rozvíjať sa má aj samotný projekt, keďže developer chce po dokončení rezidenčnej časti pokračovať výstavbou kancelárii a mestskej polyfunkcie. Nateraz je však presné dátumy predvídať predčasné.

Za fotografie veľká vďaka fanúšičke.

Galéria

  • ZdroJ: CZ Slovakia

Súvisiace články

Nový Ružinov spúšťa predaj bytov v druhej etape a čoskoro spustí výstavbu

05.11.2019 09:40:00 Adrian Gubčo

Rozšírenie projektu Nový Ružinov v transformačnej lokalite Nové Pálenisko je tesne pred spustením. V súvislosti s tým developer CZ Slovakia, ktorý práve dokončuje posledný objekt v prvej etape, štartuje predaj bytov v etape druhej. Celkovo by malo pribudnúť až sedem nových objektov, ktoré prispejú ku vzniku novej ružinovskej mikroštvrte.

čítať viac

V Novom Ružinove sa dokončuje ďalší dom, štvrť začne čoskoro ďalej rásť

18.07.2019 08:30:00 Adrian Gubčo

Obytný súbor Nový Ružinov postupne rastie a k štyrom dokončeným bytovým domom čoskoro pribudne piaty. Vo vysokom štádiu realizácie je aj šiesty dom, okrem toho sa však developer CZ Slovakia pripravuje na výstavbu druhej etapy projektu, ktorá ho rozšíri severovýchodným smerom a prispeje k postupnej premene Nového Ružinova na skutočnú mestskú mikroštvrť.

čítať viac

Mapa projektu

Komentáre

Najčítanejšie

Instagram

Informácie o projektoch, výstavbe a architektúre v Bratislave | Information about development and architecture in Bratislava, Slovakia

pozrieť viac

YouTube