Bratislava YIMBY

Author photoAdrian Gubčo 26.11.2017 12:00

Construction update: Nový Ružinov, 24.11.2017

Výstavba obytného súboru Nový Ružinov od developera CZ Slovakia ďalej napreduje - po odovzdaní prvých dvoch domov budú čoskoro odovzdané ďalšie dva. Vďaka tomu tak možno predstaviť aj takéto netradičnejšie fotky priamo z jedného z bytov.

Article Big

Projekt ako taký by po dokončení mal obsahovať zhruba 400 bytov v šiestich domoch, ktoré spoločne vytvoria polootvorený vnútroblok, v ktorom vznikne parkovo upravená plocha. Ako bolo povedané, štyri domy sú už hotové, piaty je vo výstavbe s dátumom dokončenia v priebehu roka 2019, realizácia šiesteho by sa zrejme mohla spustiť v roku 2018. Architektúru a urbanistický koncept projektu pripravili v Compass Architekti, landscape architektúra je z pera štúdia LABAK.

Jednotlivé domy sú pomenované po odrodách ruží, čo má odrážať polohu na okraji populárnej štvrte Ružinov, hoci lokalita je už mimo tradične vnímanej štvrte, ale v území, nazývanom Pálenisko, ktoré v budúcnosti zrejme čaká mimoriadny rozvoj.

Rozvíjať sa má aj samotný projekt, keďže developer chce po dokončení rezidenčnej časti pokračovať výstavbou kancelárii a mestskej polyfunkcie. Nateraz je však presné dátumy predvídať predčasné.

Za fotografie veľká vďaka fanúšičke.

Galéria

  • ZdroJ: CZ Slovakia

Súvisiace články

Nový Ružinov sa rozšíri, pribudne aj administratívna budova

01.02.2019 14:15:00 Adrian Gubčo

Keď developer CZ Slovakia rozbehol výstavbu projektu Nový Ružinov, hovoril o vzniku komplexnej mestskej štvrte s mixom rozličných funkcií a dostatkom služieb. Doteraz vybudované časti projektu tomu veľmi nenasvedčovali, zatiaľ vzniklo len menšie sídlisko, to sa však mení s odhalením ďalšej fázy projektu, ktorá konečne obsahuje aj väčší rozsah občianskej vybavenosti a administratívu.

čítať viac

Construction update: Nový Ružinov, 29.7.2018

09.08.2018 08:30:00 Adrian Gubčo

Postupne vznikajúca mikroštvrť, resp. menšie sídlisko Nový Ružinov, začína získavať svoju finálnu podobu. Zo šiestich objektov, ktoré vznikli v prvej fáze, sú už štyri dokončené, na jednom sa finalizuje fasáda, na poslednom sa budova blíži k dosiahnutiu hrubej stavby. Neskôr majú pribudnúť aj ďalšie etapy výstavby.

čítať viac

Mapa projektu

Komentáre

Najčítanejšie články

Instagram

Informácie o projektoch, výstavbe a architektúre v Bratislave. | Information about development and architecture in Bratislava, Slovakia.

pozrieť viac