Bratislava YIMBY

Author photoAdrian Gubčo 26.11.2017 12:00

Construction update: Nový Ružinov, 24.11.2017

Výstavba obytného súboru Nový Ružinov od developera CZ Slovakia ďalej napreduje - po odovzdaní prvých dvoch domov budú čoskoro odovzdané ďalšie dva. Vďaka tomu tak možno predstaviť aj takéto netradičnejšie fotky priamo z jedného z bytov.

Article Big

Projekt ako taký by po dokončení mal obsahovať zhruba 400 bytov v šiestich domoch, ktoré spoločne vytvoria polootvorený vnútroblok, v ktorom vznikne parkovo upravená plocha. Ako bolo povedané, štyri domy sú už hotové, piaty je vo výstavbe s dátumom dokončenia v priebehu roka 2019, realizácia šiesteho by sa zrejme mohla spustiť v roku 2018. Architektúru a urbanistický koncept projektu pripravili v Compass Architekti, landscape architektúra je z pera štúdia LABAK.

Jednotlivé domy sú pomenované po odrodách ruží, čo má odrážať polohu na okraji populárnej štvrte Ružinov, hoci lokalita je už mimo tradične vnímanej štvrte, ale v území, nazývanom Pálenisko, ktoré v budúcnosti zrejme čaká mimoriadny rozvoj.

Rozvíjať sa má aj samotný projekt, keďže developer chce po dokončení rezidenčnej časti pokračovať výstavbou kancelárii a mestskej polyfunkcie. Nateraz je však presné dátumy predvídať predčasné.

Za fotografie veľká vďaka fanúšičke.

Galéria

  • ZdroJ: CZ Slovakia

Súvisiace články

Druhá etapa Nového Ružinova žiada o územné rozhodnutie

15.04.2019 12:15:00 Adrian Gubčo

V týchto mesiacoch získava konečnú podobu prvá časť projektu Nový Ružinov, ktorý vzniká v transformačnej lokalite, známej ako Nové Pálenisko. Daná časť Bratislavy doteraz pozostávala z polí, malopodlažnej zástavby, stavieb dopravnej infraštruktúry a výrobných areálov, dnes tu však vzniká mestská štruktúra. Tá by sa mala v najbližších rokoch rozrásť.

čítať viac

Nový Ružinov sa rozšíri, pribudne aj administratívna budova

01.02.2019 14:15:00 Adrian Gubčo

Keď developer CZ Slovakia rozbehol výstavbu projektu Nový Ružinov, hovoril o vzniku komplexnej mestskej štvrte s mixom rozličných funkcií a dostatkom služieb. Doteraz vybudované časti projektu tomu veľmi nenasvedčovali, zatiaľ vzniklo len menšie sídlisko, to sa však mení s odhalením ďalšej fázy projektu, ktorá konečne obsahuje aj väčší rozsah občianskej vybavenosti a administratívu.

čítať viac

Mapa projektu

Komentáre

Najčítanejšie

Instagram

Informácie o projektoch, výstavbe a architektúre v Bratislave | Information about development and architecture in Bratislava, Slovakia

pozrieť viac

YouTube