YIMBA

Author photoAdrian Gubčo 05.10.2018 08:30

Gansberg má ukončenú hrubú stavbu

Nadštandardný rezidenčný projekt Gansberg, vznikajúci v atraktívnej lokalite Koliby, dosiahol štádium hrubej stavby. Developer ITB Development spoločne s architektonickou kanceláriou Architekti Šebo Lichý a zhotoviteľom stavby, spoločnosťou ISE, usporiadal pri tejto príležitosti slávnosť vztýčenia glajchy, popri ktorej projekt aj bližšie predstavil.

Gansberg pozostáva z trojice štvorpodlažných objektov, osadených vo svahu tak, aby sa maximalizovali výhľady z jednotlivých bytov. Usporiadanie domov zároveň umožnilo vytvorenie centrálneho spoločného priestoru s podmienkami pre rozvoj komunity a s detským ihriskom. Výhodou pri budovaní akejsi komunity je aj relatívne malý počet bytov, ktorých bude len 48. Spoločné priestory budú zároveň úplne bezpečné, keďže všetko parkovanie v počte 68 parkovacích miest je riešené v podzemí. V rámci vyvolaných investícii developer zrealizuje chodník pozdĺž projektu a opraví blízku zastávku verejnej dopravy.

V rezidenčnom komplexe zostáva viacero voľných bytov, ktoré teraz idú do predaja. Pre ich bližšie predstavenie ich developer rozdelil do štyroch kategórii: byty Garden sú prízemné a všetky obsahujú predzáhradky, byty City View sa vyznačujú nerušenými výhľadmi na nižšie položené časti mesta, byty Quiet sú orientované do okolia a nakoniec byty Premium sú najdrahšími rezidenciami so strešnými terasami. Oficiálna webstránka ceny neuvádza, pri spustení predaja prvého balíka bytov sa však pohybovali v hodnote okolo troch tisícov eur za meter štvorcový.

Dosiahnutie hrubej stavby a možnosť (opakovanej) prehliadky obytného súboru už umožňuje aj prvé hodnotenia. Osadenie v teréne, ktoré bolo pomerne náročné, ako potvrdil aj Oto Bortlík, konateľ Ise, s.r.o., sa vo výsledku ukázalo ako pozitívne, podobne ako menšia mierka jednotlivých objektov.

Celé okolie aktuálne prechádza masívnou transformáciou, kedy na mieste bývalých vinohradov vznikajú bytové domy. Niektoré z nich vstupujú do prostredia masívnymi objemami s minimalizovanými exteriérovými priestranstvami, čo však nie je prípad Gansbergu, kde sa dá predpokladať, že ho vegetácia v budúcnosti úplne včlení do územia (budovy tvoria asi len 30% pozemku). Tomuto vyzneniu by mala napomôcť aj architektúra, ktorá nie je prehnane vyzývavá.

Výsledkom tak bude citlivý projekt, ktorý bude jedným z mála vstupov do prostredia Koliby, ktorý úroveň lokality skutočne zvýši. Jeho dokončenie sa očakáva v priebehu roka 2019.

Sledujte YIM.BA na Instagrame.

Sledujte YIM.BA na YouTube.

Galéria

 • Pohľad na dom B
 • Dom C bude dobudovaný najskôr
 • Výhľad z obývačky v jednom z bytov a terasa
 • Kúpeľňa v jednom z bytov - sprchovací kút s výhľadom na metropolu
 • Výhľad na rastúcu zástavbu nad Tupého ulicou
 • Národný futbalový štadión
 • Pohľad cez Nové Mesto a Trnavské mýto do Ružinova
 • Nivy a menší cluster medzi Prievozskou ulicou a Mlynskými nivami
 • Downtown
 • Projekt predstavuje Igor Lichý, architekt a jeden zo spolumajiteľov spoločnosti ITB Development
 • K výstavbe sa vyjadril aj Oto Bortlík, konateľ stavebnej spoločnosti ise, s.r.o., ktorá stojí za viacerými vydarenými realizáciami v meste (Mlynica, N!do, Augustus)
 • Zdroj: ITB Development

Súvisiace články

Projekt Gansberg je dokončený

22.10.2019 15:45:00 Adrian Gubčo

V oblasti Koliby pribudol ďalší nadštandardný rezidenčný projekt. Gansberg, vlajková loď spoločnosti ITB Development, bol pred niekoľkými dňami skolaudovaný a už čoskoro sa sem začnú sťahovať prví rezidenti. Potvrdzuje bytový súbor marketingové heslá o kvalite a exkluzivite?

Čítať viac

Rezidenčný súbor Gansberg je pred dokončením

22.05.2019 11:10:00 Adrian Gubčo

K dokončeniu sa blíži jeden z najprémiovejších bratislavských projektov – rezidenčný súbor Gansberg v lukratívnej lokalite pod Kolibou. Na projekte od ITB Development sa finišuje s prácami tak na exteriéri, ako aj v interiéri jednotlivých domov.

Čítať viac

Na návšteve v Gansbergu

13.06.2018 09:30:00 Adrian Gubčo

Projekt rezidenčného komplexu Gansberg od ITB Development nie je len vlajkovou loďou tohto developera, ale aj jedným z najluxusnejších projektov v meste. Súbor troch bytových domov vzniká v lokalite Koliba, kde už momentálne viditeľné dotvára rozvíjajúcu sa zástavbu na úpätí populárneho kopca.

Čítať viac

Mapa projektu

Komentáre

Najčítanejšie

Tlačové správy

Instagram

Informácie o projektoch, výstavbe a architektúre v Bratislave | Information about development and architecture in Bratislava, Slovakia

Pozrieť viac

YouTube