Author photoAdrian Gubčo 13.08.2018 13:30

Forum Business Center II čoskoro vo výstavbe?

Keď bola v roku 2013 dokončená budova Forum Business Center, z pohľadu na pozemok, na ktorého polovici vzniklo povrchové parkovisko, bolo zrejmé, že nejde o finálny stav. V tejto chvíli sa zdá, že výstavba Forum Business Center II sa blíži.

Zdroj: HB Reavis via Colliers International

Zdroj: HB Reavis via Colliers International

Tak ako pôvodný projekt, aj jeho druhú fázu vybuduje developer HB Reavis. Zámer sa objavil v posudzovaní na životné prostredie už v roku 2014, mestská časť rozhodla o umiestnení stavby v roku 2017 a aktuálne konzultačné spoločnosti už ponúkajú kancelárie na prenájom.

Budova bude mať 13 nadzemných podlaží a jej výška bude 56 metrov. Poskytne približne 16-tisíc metrov štvorcových na prenájom. Jedným zo zaujímavých prvkov projektu bude dvojpodlažná vstupná lobby, nástupný priestor do budovy bude prepojený s priestranstvami okolo prvej časti Forum Business Centre. V podzemnej garáži vznikne 286 miest. Architektom by malo byť štúdio Siebert + Talaš. Podľa poradenských firiem, projekt by mal byť dokončený v roku 2020, čo znamená, že výstavba začne najneskôr na začiatku roka 2019.

Forum Business Center II doplní transformujúcu sa lokalitu v zóne Mlynské Nivy - Západ, a rozvíja koncept vhodne umiestnených výraznejších vertikálnych objektov na križovatke Bajkalskej a Prievozskej ulice. Významné križovatky podobného charakteru sú štandardne odporúčané ako miesto, kde majú umiestňovať výškové budovy, pričom Bajkalská sama osebe tvorí os, okolo ktorej sa veže začínajú výraznejšie koncentrovať.

Ďalšia fáza Forumu tak bude dobrým doplnkom do tejto lokality, pričom sa nestratí ani svojou súčasnou architektúrou s využitím zelených prvkov.

Sledujte YIM.BA na Instagrame.

Sledujte YIM.BA na YouTube.

Galéria

  • Zdroj: HB Reavis via Colliers International
  • Zdroj: HB Reavis via Colliers International
  • Zdroj: HB Reavis via Colliers International
  • Zdroj: HB Reavis via Colliers International

Mapa projektu

Komentáre

Najčítanejšie

Zo Slovenska

Tlačové správy

Instagram

Informácie o projektoch, výstavbe a architektúre v Bratislave | Information about development and architecture in Bratislava, Slovakia

Pozrieť viac

YouTube