Author photoAdrian Gubčo 03.08.2018 13:00

Vedľa Domu športu vznikne multifunkčná hala

Nedávno som tu predstavil projekt rekonštrukcie Hotelu Dom športu, ktorý sa premení na administratívny a apartmánový komplex, slúžiaci potrebám slovenských športových zväzov a športu celkovo. Športový charakter najbližšieho okolia sa ešte posilní, keďže v susedstve by mala vzniknúť multifunkčná hala. O projekte informoval portál Šport.sk.

Zdroj: FVA Architekti via Šport.sk

Zdroj: FVA Architekti via Šport.sk

Iniciátorom jej vzniku je Slovenský zväz hádzanej, podľa ktorej je model tréningovej dvojhaly v Bratislave pilotným projektom pre celé Slovensko a vzor, ako sa majú budovať športoviská v krajine. Hala má slúžiť nielen pre hádzanú, ale aj basketbal, florbal, futsal, volejbal, bojové športy a i.

Objekt bude mať dve nadzemné podlažia, samotnú hraciu plochu bude vďaka teleskopickej tribúne možné rozdeliť na dve ihriská s rozmermi 40x20 metrov. Maximálna kapacita tribúny bude 720 divákov, celková kapacita haly je 954 divákov. Odhadované náklady sú 4 milióny eur, hradiť by ich mal grant z prostriedkov Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR. Architektmi sú, tak ako pri Dome športu, FVA architekti.

Hala by mala byť dokončená v roku 2020 a bude priamo napojená na Dom športu, ktorý bude v tom čase už takisto zrekonštruovaný. Oba projekty sú prínosom, a to zvlášť v lokalite, ktorá ešte stále slúži ako športové srdce Bratislavy.

To sa však môže v blízkej budúcnosti zmeniť, keďže Pasienky sa majú zmeniť na polyfunkčnú mestskú štvrť. V takom prípade je pozitívne, že aspoň čiastočne sa prostredníctvom podobných projektov zachovajú možnosti pre športovanie a aktívne trávenie voľného času, čo má pre mesto a kvalitu života v ňom blahodarné účinky.

Sledujte YIM.BA na Instagrame.

Sledujte YIM.BA na YouTube.

Galéria

  • Zdroj: FVA Architekti via Šport.sk
  • Zdroj: FVA Architekti via Šport.sk
  • Zdroj: FVA Architekti via Šport.sk

Mapa projektu

Komentáre

Najčítanejšie

Zo Slovenska

Tlačové správy

Instagram

Informácie o projektoch, výstavbe a architektúre v Bratislave | Information about development and architecture in Bratislava, Slovakia

Pozrieť viac

YouTube