Author photoAdrian Gubčo 23.07.2018 13:00

Dom športu prejde rekonštrukciou

Hotel Dom Športu, nachádzajúci sa v štvrti Pasienky v dotyku s nákupným centrom Polus City Center, prejde masívnou rekonštrukciou. Budova bola už v pomerne zlom stave, obnova prinesie prispôsobenie sa aktuálnym podmienkam. O projekte informovalo aj miestne periodikum Hlas Nového Mesta.

Zdroj: FVA Architekti

Zdroj: FVA Architekti

V prvej etape rekonštrukcie by sa mala zrekonštruovať 10-podlažná administratívna budova, kde vznikne vyše 5-tisíc štvorcových metrov kancelárskych plôch, kde majú sídliť rozličné športové zväzy. V nižšom krídle má byť 42 apartmánov pre športovcov, pribudnúť má nová veľkorysá recepcia, služby a niekdajšie kongresové centrum sa má zmeniť na Múzeum slovenského športu. Obnovia sa aj okolité zelené plochy, kapacita parkovania sa zvýši z 90 na 161 miest. Realizácia prvej etapy by sa mala byť zrealizovaná do začiatku roka 2019.

Druhá etapa prinesie rekonštrukciu ďalšieho administratívneho objektu, ale aj športovej haly. Okrem toho, vznikne aj nová tréningová dvojhala. Táto časť obnovy by mala byť dokončená do konca roka 2019.

Za rekonštrukciou stojí športový podnikateľ Ladislav Asványi, ktorý si pre návrh obnovy vybral architektonické štúdio FVA architekti. Architektúra bude prispôsobená súčasnosti a doplní moderný charakter okolia, ktoré sa bude v budúcnosti ďalej transformovať na mestskú štvrť. Vzhľadom na zachovanie a doplnenie funkcií, súvisiacich so športom, ako aj ich pozdvihnutie na vyššiu úroveň, možno jednoznačne konštatovať, že ide o veľmi vhodný projekt, ktorý možno jedine podporiť.

Sledujte YIM.BA na Instagrame.

Sledujte YIM.BA na YouTube.

Galéria

  • Zdroj: FVA Architekti
  • Zdroj: FVA Architekti

Mapa projektu

Komentáre

Najčítanejšie

Zo Slovenska

Tlačové správy

Instagram

Informácie o projektoch, výstavbe a architektúre v Bratislave | Information about development and architecture in Bratislava, Slovakia

Pozrieť viac

YouTube