Author photoAdrian Gubčo 08.11.2018 08:30

CityPark Ružinov sa po výraznom meškaní dokončuje

Polyfunkčný projekt CityPark Ružinov v transformujúcej sa lokalite Mlynské nivy (západ) sa konečne dokončuje. Komplex pozostávajúci z troch výškových objektov sa začal stavať už v roku 2009, negatívne ho však ovplyvnila kríza aj zrútenie časti garáže, po ktorej vtedajší developer projekt predal. Novým majiteľom sa stala spoločnosť Metrostav.

Napriek tomu aj Metrostav vykazuje meškanie, hoci druhú z troch veží stavebne dokončil viacmenej už na jeseň 2017 (oproti pôvodne avizovanému termínu pred letom), odovzdávanie bytov a sťahovanie obyvateľov sa natiahlo, pričom podľa zistení portálu TrendReality viacerí vlastníci nemajú kľúče od bytov dodnes. Aktívne domáhanie sa vysvetlenia bolo podľa nespokojných vlastníkov spojené so zlou komunikáciou zo strany developera.

Prví klienti sa tak dostali k bytom až v priebehu leta. Developer meškanie ospravedlnil dlhým vydávaním kolaudačného rozhodnutia, zdržal sa však aj pri problematickom zápise do katastra či zdĺhavým podpisovaním zmlúv. Nateraz je predčasné špekulovať, či aj klienti, ktorí kúpili byty v tretej veži, budú čakať podobne dlho, stavba však už naberá určité meškanie, keďže mala byť úplne dokončená na jeseň tohro roka.

V CityPark Ružinov celkovo vzniká 547 bytov, apartmánov a ateliérov. Veže majú po 23, 24 a 27 podlažiach, najvyššia z nich dosahuje výšku 89 metrov. Pôvodne malo na prvých troch nadzemných podlažiach vzniknúť nákupné centrum, po zmene majiteľov sa však koncept upravil a plocha bola prebudovaná na parkovo upravené nádvoria, do ktorých je orientovaný retail s celkovou výmerou 2.200 metrov štvorcových. 

Projekt je z hľadiska funkcie vhodným doplnkom danej lokality, akceptovateľnú úroveň má aj architektúra. Trend cituje vlastníkov, podľa ktorých je v dobrej kvalite aj stavebno-remeselné prevedenie dokončených častí projektu.

Ako problém sa tak pravdepodobne ukazuje neskúsenosť spoločnosti, ktorá je pôvodne stavebnou firmou, so zákazníckym servisom. Pri tak veľkých projektoch ide o pomerne náročnú úlohu, čo vedie k dojmu, že developer si azda nabral priveľké sústo.

Napriek všetkému však platí, že snáď už v priebehu niekoľkých málo mesiacov sa konečne ukončí dlhá genéza tohto projektu a tento sa zaradí do života štvrte, ktorá síce nie je „najzelenšou časťou Ružinova“, do budúcna však v sebe skrýva obrovský potenciál v premene na jednu z najmodernejších častí Bratislavy.

 

Fotografie z 30.10.2018. Pozrite si viac v galérii

Sledujte YIM.BA na Instagrame.

Sledujte YIM.BA na YouTube.

Galéria

 • Veže B a C
 • Veža C
 • Celkový pohľad na projekt
 • Veža C
 • Veže B a C, v popredí projekt Jarabinky
 • Veža C
 • Pôvodne navrhovaná ako nákupná pasáž, podnož sa premenila na retail v parteri, nad ktorým vznikli dve podlažia ateliérov
 • Zelené úpravy medzi vežami
 • Ihrisko v zadnej časti parčíku
 • Zeleň medzi vežami B a C
 • Zdroj: Metrostav

Mapa projektu

Komentáre

Najčítanejšie

Zo Slovenska

Tlačové správy

Instagram

Informácie o projektoch, výstavbe a architektúre v Bratislave | Information about development and architecture in Bratislava, Slovakia

Pozrieť viac

YouTube