Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Ďalšie informácie  

YIMBA

Author photoAdrian Gubčo 12.07.2018 14:30

Construction update: Bezručova Residence, 03.07.2018

Rekonštrukcia a dostavba niekdajšej nemocnice a Okresnej a sociálnej poisťovne na Bezručovej ulici sa dostáva do štádia, keď sa už začína odhaľovať finálny výzor objektu. Po dokončení tu budú jedny z najluxusnejších bytov v Bratislave.

Article Big

Projekt pozostáva z rekonštrukcie dvoch objektov, Bezručova 3 a Bezručova 5. Prestavba prvého z nich sa stretla s veľkými kontroverziami, keď developer Bezručova Invest zbúral stredný trakt objektu, aby mohol vybudovať podzemnú garáž. Podstatný bol najmä fakt, že išlo o Národnú kultúrnu pamiatku. Nanešťastie, následná diskusia sa nesústredila na fakt, že dôvodom asanácie boli prehnané parkovacie normy, ale zvrtla sa na tradičné nadávanie na developerov.

Tak či onak, Bezručova Residence sa postupne mení na jeden z najluxusnejších bratislavských rezidenčných projektov. Bude obsahovať 111 bytov, ktorých cenovky dosahovali až 4-tisíc eur na meter štvorcový, 3.200 metrov štvorcových kancelárii a 320 metrov štvorcových občianskej vybavenosti, vrátane zdravotníckej vybavenosti, čo má byť drobnou náplasťou za pôvodnou funkciou. Budovu obslúži 199 parkovacích miest. Architektmi prestavby sú RULES a Dušan Dinaj. Celkové dokončenie sa očakáva v roku 2019.

Ukončenie rekonštrukcie Bezručovej bude znamenať oživenie celého mestského bloku. Dá sa predpokladať, že projekt výrazne prispeje k zvýšeniu úrovne lokality, ktorá sa postupne mení na jednu z najprestížnejších bratislavských štvrtí.

Galéria

  • Zdroj: Bezručova Invest

Súvisiace články

Výhľady z Bezručova Residence

26.09.2019 15:50:00 Adrian Gubčo

Bezručova Residence patrí k momentálne najluxusnejším dokončovaným projektom v Bratislave. Rekonštrukcia a nadstavba komplexu niekdajšej poisťovne a neskôr nemocnice disponuje viacerými bytmi s mimoriadne atraktívnymi výhľadmi, z ktorých niektoré patria k najzaujímavejším v metropole.

Čítať viac

Bezručova Residence je takmer dokončená, pozrite sa dovnútra

13.09.2019 14:05:00 Adrian Gubčo

V prestížnej Dunajskej štvrti v Starom meste sa dokončuje realizácia projektu Bezručova Residence. Rekonštrukcia a dostavba bývalého sídla poisťovne a neskôr nemocnice patrí k najluxusnejším aj najdiskutovanejším developmentom v Bratislave. Vzácna funkcionalistická pamiatka však každopádne už čoskoro privíta nových obyvateľov a návštevníkov.

Čítať viac

Mapa projektu

Komentáre

Najčítanejšie

Instagram

Informácie o projektoch, výstavbe a architektúre v Bratislave | Information about development and architecture in Bratislava, Slovakia

Pozrieť viac

YouTube