YIMBA

Author photoAdrian Gubčo 20.12.2021 16:10

Nové Apollo je pred dosiahnutím hrubej stavby, The Mill odhaľuje definitívnu podobu

Na Mlynských nivách napreduje dvojica veľkých administratívnych projektov. Nové Apollo od developera HB Reavis je už takmer v štádiu hrubej stavby a budova začína získavať fasádu. Medzičasom, spoločnosť Immocap rozbieha výstavbu The Mill a odhaľuje definitívne vizualizácie. Táto časť mesta smeruje k premene na súčasť nového komerčného centra Bratislavy.

Nové Apollo

Nové Apollo

Nové Apollo je aktuálne najväčšou rozostavanou administratívnou budovou v Bratislave, čo sa týka výmery podlažných plôch. Projekt bude mať síce „len“ osem nadzemných podlaží, zaberá však mohutnú plochu. Umiestnený je na lichobežníkovom pozemku medzi Prievozskou, Turčianskou a Mlynskými nivami, zaberá tak celý mestský blok. V jeho strede sa bude nachádzať nádvorie – átrium, slúžiace primárne ako rekreačný priestor pre zamestnancov kancelárií. Ich celková výmera bude 48-tisíc metrov štvorcových. V troch podzemných podlažiach bude 909 parkovacích miest.

Výstavba projektu sa spustila v podstate len na jar tohto roka, napriek tomu sa už dnes mohutná budova blíži k dosiahnutiu hrubej stavby. „Na Novom Apolle budujeme hrubú stavbu, betonáž vo viacerých záberoch už dosiahla najvyššie podlažie a postupne sa tak udeje na celej stavbe,“ hovorí Sebastián Révay, hovorca HB Reavis. Mimoriadny postup súvisí predovšetkým s faktom, že stavebník vošiel do v podstate už pripravenej stavebnej jamy – zostatku po pôvodnom Apollo Business Centre, ktoré bolo asanované v priebehu minulého roka. To ušetrilo pri výstavbe dlhé mesiace.

Budova tak má takmer už plnú hmotu a čoskoro začne naberať definitívny výraz. „Na 4. NP sme už začali s montážou fasády, ktorá bude špecifická striedaním farebnosti s hmotovými vertikálnymi prvkami,“ popisuje Révay. Ide o fasádu, obrátenú do Prievozskej, teda takmer najviac exponovanú časť projektu. Popri tom však pokračujú aj menej viditeľné práce. „V suterénoch stavby pracujeme aktuálne na izoláciách, SDK priečkach a rozvodoch, s ktorými sme sa už dostali nad úroveň terénu a plynulo pokračujeme vyššie. Dokončenie hrubej stavby očakávame v prvom kvartáli budúceho roka,“ špecifikuje hovorca firmy.

Developer môže už teraz konštatovať, že s Novým Apollom dosiahol úspech. Približne 30-tisíc metrov štvorcových si tu prenajala spoločnosť IBM, ktorá sa sem presťahuje z viacerých lokácii v Bratislave. Jedným z „ťahákov“ mala byť najväčšia podlažná plocha na jednom podlaží - okolo 7-tisíc metrov štvorcových, čo je pre centrá zdieľaných služieb výhodné. Stále tu však ostáva asi 18-tisíc metrov štvorcových ďalších priestorov. Sebastián Révay potvrdzuje, že HB Reavis vedie úspešné rokovania s ďalšími nájomcami, developer však odmieta špecifikovať, o koho ide ani aký rozsah priestorov zazmluvnil.

Namiesto toho pripomína, že v projekte vznikne veľký cyklohub, ktorý podľa Révaya „...poskytne prvotriedne cyklistické zázemie s cykloparkingom na úrovni terénu. Cyklohub okrem toho poskytne aj umyvárku pre bicykle, cykloservis a tématickú cyklokaviareň.“ Na druhej strane však pripúšťa, že prevádzkovateľ ešte nie je potvrdený. Každopádne, cieľom developera je zadefinovať novú úroveň služieb v tomto segmente. „Nové Apollo bude napojené na už existujúcu cykloinfraštruktúru na Mlynských nivách novou bezpečnou cyklotrasou, na ktorej detailoch ešte pracujeme,“ dopĺňa Sebastián Révay.

Cyklohub bude predstavovať, spolu s prevádzkami v parteri, asi najciteľnejší verejný benefit projektu. Ďalším by mohlo byť nádvorie a podujatia v ňom, za predpokladu, že budú verejne prístupné. „Zelené átrium so stĺporadím uprostred Nového Apolla bude oázou oddychu a pokojným útočiskom pred ruchom ulice a bude mať charakter verejného priestoru,“ sľubuje HB Reavis. „Priestor bude prepojený s eventovou lobby, kde si zvlášť dávame záležať na výbere materiálov a mobiliáru, aby sme dosiahli vyváženú akustiku priestoru.“ Prevádzkovateľom bude služba HB Reavisu More. Eventy tak budú napriek prístupnosti určené predovšetkým pre klientov.

Projekt by mal byť dokončený najneskôr v prvom kvartáli roku 2023. S ohľadom na rýchly postup výstavby ide o realistický termín. Nové Apollo bude po dokončení tvoriť východný vstup do zóny Nové Nivy, rozsiahlej koncentrácie komerčných a kancelárskych plôch v južnej časti Nív a pozdĺž ulice Mlynské nivy. Vďaka decentnej architektúre od britskej kancelárie Make Architects pôjde o celkom príjemnú bránu do lokality.

 

The Mill. Zdroj: Immocap

 

Len o niekoľko stoviek metrov ďalej sa aktuálne rozbieha výstavba ďalšieho kancelárskeho objektu – The Mill od Immocapu. Nový development, predtým známy ako BBC VI, nadviaže na sériu Bratislava Business Centier. V príprave je už niekoľko rokov, pričom developer zorganizoval aj architektonickú súťaž medzi viacerými bratislavskými ateliérmi. Víťazom sa stala kancelária DKLN, ktorá priniesla koncept mohutného komplexu objektov. Nateraz však ide do výstavby len budova v tvare písmena T, tvorenej dvoma objemami – 12-podlažným a 17-podlažným.

Pôjde tak o relatívne mohutný projekt, ktorý poskytne 25-tisíc metrov štvorcových prenajímateľných kancelárskych priestorov. Immocap je v prenájme ešte úspešnejší ako HB Reavis, 20-tisíc metrov štvorcových si totiž prenajala spoločnosť Henkel (ktorá to zatiaľ nepotvrdila, ide ale o verejné tajomstvo). Súčasťou budovy bude 700 metrov štvorcových retailu a v štyroch podzemných podlažiach vznikne 405 parkovacích miest. Developer upozorňuje, že súčasťou projektu budú aj upravené vonkajšie priestranstvá – či už námestie pred vstupom do budovy, alebo pobytová terasa nad 12-podlažnou hmotou. Pre zamestnancov sa má zriadiť škôlka s kapacitou 100 detí.

Projekt dostal nedávno stavebné povolenie a po asanácii starších skladových objektov sa už spúšťajú aj stavebné práce. Developer pri tejto príležitosti odhalil asi už definitívne vizualizácie projektu. „V tejto fáze výstavby ešte nie je vidno, čo bude na tomto frekventovanom mieste stáť, preto sme radi, že môžeme verejnosti priniesť ďalšie zo série vizualizácií podoby The Mill,“ povedal Martin Šramko, generálny riaditeľ spoločnosti Immocap. „Chceli sme v nich ukázať najmä to, ako projekt spolupracuje s okolím, ktoré dotvára a dáva mu nový, ucelený ráz. Ako je projekt pripravený prispôsobiť sa svojim nájomcom a že im poskytne inšpiratívne prostredie na prácu v dobrej lokalite.“

Development vyzerá po týchto finálnych úpravách dobre a mestotvorne. Do lokality, ktorá prechádza veľkou transformáciou, sa hodí a prinesie jej ďalšie zlepšenie. Immocap dodáva, že súčasťou výstavby má byť aj zlepšenie cykloinfraštruktúry. Samotní architekti na finálnom projekte spolupracovali so spoločnosťou Obermeyer Helika. Ukončenie výstavby je naplánované na rok 2023.

To sa však týka len tohto projektu. Immocap vlastní v oblasti aj ďalšie pozemky a objekty. Na základe doterajších náznakov a nekonkrétnych vyjadrení sa zdá, že tu vznikne ďalšia kancelárska budova severne od The Mill a rezidenčná na mieste súčasnej depónie zeminy medzi The Mill a BBC V. V prípade rezidenčnej zorganizoval architektonickú súťaž, ktorej výsledky nie sú známe. Každopádne, ide o správny prístup. Vhodné by bolo aj zachovanie industriálneho objektu severne od The Mill, v tomto prípade ale optimista nie som.

 

Developeri už kreslia na Mlynských nivách električku, hoci jej umiestnenie tu zatiaľ potvrdené nebolo. Zdroj: Immocap

 

Oba projekty prispejú k postupnej premene ulice Mlynské nivy na mestskú triedu. Už dnes má ulice šírkové parametre, ktoré ju k tomu predurčujú, a v minulosti sa takáto úprava pravdepodobne plánovala. Umiestnená tu mala byť električková trať, nasmerovaná do Prievozu. Trať tu kreslia aj developeri – okrem Immocapu napríklad YIT Slovakia, ktoré tu má naplánovaný gigantický polyfunkčný projekt s bývaním aj kanceláriami. Ten je však ešte vcelku vzdialený.

Kúsok po kúsku sa ale menia jednotlivé pozemky v oblasti, pričom všetky projekty patria skôr k väčším. Naplánovaných tu je hneď niekoľko výškových budov, zámery rátajú s aktívnym parterom (prízemím s obchodmi), predpokladané sú úpravy priľahlých verejných priestranstiev. Všetky tieto projekty tak vygenerujú veľké zmeny, pohyb, atraktivitu a aj peniaze, vybrané na poplatku za rozvoj. To všetko je predpokladom k tomu, aby sa rozhýbali aj príslušné samosprávy a začali túto časť mesta brať ako normálnu štvrť, nie ako prehliadnuteľný brownfield.

Električková trať je totiž len jednou z mnohých vecí, ktoré tu chýbajú. Prípravu doplnenia vybavenosti tak treba zahájiť čo najskôr – aby nebolo, ako to je v Bratislave už zvykom, neskoro. Metropola sa tak sama pripravuje o príležitosti, ktorou každý nový investičný projekt môže byť.

 

Fotografie Nového Apolla z 4.12.2021. Pozrite si galériu výstavby Nového Apolla aj The Mill

Sledujte YIM.BA na Instagrame.

Sledujte YIM.BA na YouTube.

Galéria

  • Nové Apollo. Zdroj: HB Reavis
  • The Mill. Zdroj: Immocap
  • The Mill. Zdroj: Immocap
  • The Mill. Zdroj: Immocap
  • The Mill. Zdroj: Immocap

Súvisiace články

Čoraz hustejšia panoráma. Millhaus sa posúva v povoľovaní

14.03.2023 13:30:00 Andrej Sárközi

Transformácia zóny Mlynské Nivy - Západ neustáva. Po ohlásení postupu v prípade plánovanej rezidečnej veže Strabagu napreduje aj Millhaus od Immocapu a Woods&Company. Projekt je naplánovaný na pozemkoch východne od križovatky Plynárenskej s Mlynskými nivami. Patrí k zámerom, ktoré dotvoria vežami sa zapĺňajúce okolie druhej menovanej ulice.

Čítať viac

Bodka za developmentom. HB Reavis dokončil Nové Apollo

17.02.2023 17:00:00 Adrian Gubčo

Bratislava získala nové bizniscentrum, ktoré je asi najväčším projektom svojho druhu v meste. Nové Apollo, ktoré vzniklo na mieste neslávne známeho Apollo Business Center, tvorí nielen východnú bránu do biznisovej a komerčnej zóny Nové Nivy, ale na nejakú dobu aj bratislavskú bodku za developmentom zo strany stavebníka, spoločnosti HB Reavis.

Čítať viac

Veľká zmena u kľúčového developera. HB Reavis mení model podnikania

03.01.2023 10:38:44 Adrian Gubčo

V posledných týždňoch prenikali z kuloárov informácie o pripravovaných veľkých zmenách vnútri jednej z najvýznamnejších developerských spoločností HB Reavis. Firma dokončuje veľký administratívny projekt Nové Apollo, inak však v najbližšej dobe neplánovala v Bratislave rozbehnúť žiaden nový. Dnes je známe, prečo – firma úplne utlmuje svoje aktivity na Slovensku.

Čítať viac

Finálne leštenie najväčšieho bizniscentra. Nové Apollo je pred dokončením

10.12.2022 17:43:21 Adrian Gubčo

V Bratislave bude už čoskoro dokončený ďalší veľký projekt. Finálne práce prebiehajú na administratívnom komplexe Nové Apollo, tvoriacom východnú časť biznis zóny Nové Nivy. Developer HB Reavis tak prinesie na trh najväčšie bizniscentrum v meste. Po jeho otvorení nebude mať v metropole rozostavané nič iné – prvýkrát za mnoho rokov.

Čítať viac

Významný projekt prekonal dôležitý miľník: The Mill začína formovať budúci bulvár

08.12.2022 14:30:00 Andrej Sárközi

Mlynské Nivy sú bližšie k získaniu ďalšej administratívnej veže. Projekt The Mill od developera Immocap prinesie do územia moderné kancelárie či verejne prístupný priestor s rekreačným účelom. Jeho príprava sa spustila už v roku 2017, do výstavby sa však dostal len v priebehu minulého roka.

Čítať viac

Výnimočný projekt je pred dokončením. HB Reavis finišuje s Novým Apollom

06.10.2022 20:11:56 Adrian Gubčo

Najväčšou aktuálne rozostavanou samostatnou kancelárskou budovou v Bratislave je Nové Apollo od developera HB Reavis. Projekt, ktorý vzniká na mieste neslávne známeho Apollo Business Centra, po dokončení dotvorí východnú stranu komerčnej zóny Nové Nivy. Na objekte prebiehajú finálne práce, ktoré mu majú dodať „londýnsky charakter“.

Čítať viac

Mlynské nivy dostanú ďalšiu vežu, dotvorí formujúci sa bulvár

24.08.2022 18:42:51 Adrian Gubčo

Ulica Mlynské nivy bude v budúcnosti významnou mestskou triedou. Okrem šírky a dopravnej infraštruktúry, ktorej súčasťou má byť električková trať, je to dané aj novou zástavbou veľkých kancelárskych a rezidenčných komplexov, vrátane výškových budov. Ďalšia z nich pribudne v dotyku s rozostavaným projektom The Mill, pričom má rovnakého developera.

Čítať viac

Nové Apollo: londýnsky štandard v Bratislave?

30.06.2022 09:30:38 Adrian Gubčo

Výstavba kancelárskeho komplexu Nové Apollo od developera HB Reavis sa pomaly chýli k záveru. V posledných týždňoch sa začala odhaľovať fasáda, začínajú sa realizovať prvé sadové úpravy a v interiéri boli prvé priestory odovzdané klientom, aby začali pracovať na ich zariadení. Developer sľubuje, že po dokončení poskytne budova londýnsky štandard architektúry. Čo to presne znamená?

Čítať viac

Nové Apollo je v štádiu hrubej stavby

08.03.2022 18:09:27 Adrian Gubčo

V tejto chvíli najväčší kancelársky development v Bratislave dosiahol významný míľnik: Nové Apollo od developera HB Reavis dosiahol štádium hrubej stavby. Dôležitý moment si stavebník spolu s generálnym zhotoviteľom, dodávateľmi a projekčným tímom pripomenul osadením glajchy na vrchole budovy. Výstavba medzičasom napreduje a dokončená by mohla byť do konca roka.

Čítať viac

Nové Apollo rastie, zvyšok Nových Nív na definitívnu podobu čaká

08.10.2021 16:03:17 Adrian Gubčo

Okrem otvorenia multifunkčného komplexu Nivy developer HB Reavis pracuje aj na ďalších projektoch. V realizačnej fáze je bizniscentrum Nové Apollo, ktoré postupne získava nadzemné podlažia. Opäť sa tak začína vypĺňať „diera“, ktorá vznikla po odstránení pôvodného Apolla. Pri ostatných plánoch zatiaľ HB Reavis mlčí, hoci krok po kroku sa pripravujú aj tie.

Čítať viac

Pri The Mill vzniknú nové projekty aj verejné priestory

05.10.2021 17:47:50 Adrian Gubčo

Developer Immocap sa blíži k štartu výstavby kancelárskej budovy The Mill v zóne Mlynské Nivy – Západ. Najnovší zo série developmentov v tejto časti mesta prispeje k postupnej transformácii bývalej priemyselnej štvrte na atraktívnejšiu kancelársko-rezidenčnú. The Mill má k tomu prispieť úpravami okolia, novinkou je však príprava minimálne jedného nového projektu, ktorý v jeho susedstve vyrastie.

Čítať viac

Immocap napreduje vo svojich kancelárskych projektoch: Lakeside Park 02 dosiahol hrubú stavbu, The Mill žiada o stavebné povolenie

13.09.2021 10:51:26 Adrian Gubčo

Developer Immocap v súčasnosti rozvíja v Bratislave hneď niekoľko projektov. Okrem najznámejšieho Nového Istropolisu sú to aj kancelárske komplexy Lakeside Park 02 v Novom Meste pri Kuchajde a The Mill v Ružinove na Mlynských Nivách. Pri oboch sa dosiahli výrazné míľniky – Lakeside Park 02 je už v štádiu hrubej stavby, The Mill žiada o stavebné povolenie a má zabezpečené financovanie.

Čítať viac

Výstavba Nového Apolla postupuje, čoskoro začnú rásť nadzemné podlažia

25.05.2021 14:39:04 Adrian Gubčo

Developer HB Reavis odštartoval výstavbu projektu Nové Apollo len na začiatku tohto roka, napriek tomu už čoskoro ukončí realizáciu podzemných podlaží a pustí sa do výstavby nadzemných. Investorovi sa podarilo získať kľúčového nájomníka pre kancelársky komplex aj počas pandémie, čo je podnetom pre rýchlu realizáciu. Nové Apollo by malo byť dokončené na začiatku roka 2023.

Čítať viac

HB Reavis rozbehol výstavbu Nového Apolla, získal veľkého nájomníka

04.05.2021 16:42:07 Adrian Gubčo

Developer HB Reavis odštartoval realizáciu veľkého kancelárskeho projektu Nové Apollo. Výstavbu spúšťa aj napriek aktuálnej pandémii koronavírusu COVID-19 a s tým súvisiacej neistote ohľadne budúcnosti pracovných priestorov. Investorovi sa však podarilo získať veľkého nájomníka z prostredia IT, ktorý by mal obsadiť väčšinu budovy.

Čítať viac

Príprava The Mill sa spúšťa, developer odhaľuje ďalšie vizualizácie

01.04.2021 13:00:57 Adrian Gubčo

Kancelársky projekt The Mill od spoločnosti Immocap je síce ešte len v územnom konaní, príprava na jeho výstavbu sa však začína už teraz. Na pozemku, kde má nový komplex vzniknúť, sa doteraz nachádzal skladovo-administratívny objekt, ktorý je už v asanácii. Okrem kancelárií tu má vzniknúť aj verejne prístupný priestor s rekreačným účelom.

Čítať viac

HB Reavis sa pripravuje na výstavbu Nového Apolla napriek pandémii

19.02.2021 17:11:11 Adrian Gubčo

Developer HB Reavis patrí k spoločnostiam, ktoré boli pandémiou koronavírusu výrazne zasiahnuté. Preventívne opatrenia sa dotkli kľúčových častí biznisu firmy, teda výstavby a poskytovania administratívnych a retailových priestorov. Napriek neistote, developer pokračuje v príprave veľkého kancelárskeho komplexu Nové Apollo.

Čítať viac

The Mill môže ísť čoskoro do výstavby, obsadený bude napriek pandémii

02.02.2021 14:07:00 Adrian Gubčo

Transformačná lokalita v okolí ulice Mlynské nivy čoskoro ožije ďalšou stavebnou aktivitou. Už počas prvej polovice tohto roka by sa mohla údajne spustiť výstavba administratívneho komplexu The Mill, v minulosti známeho ako BBC VI. Developer Immocap navyše ohlasuje úspešné prenajatie väčšej časti budovy, ktorá sa má stať sídlom bližšie nešpecifikovanej zahraničnej spoločnosti.

Čítať viac

Nové Nivy získali certifikát udržateľnosti

19.10.2020 12:22:00 Adrian Gubčo

Vznikajúca zóna Nové Nivy je jednou z najudržateľnejších nových štvrtí v Európe aj na svete. Aspoň to tvrdí developer HB Reavis, odkazujúc na udelenie certifikátu BREEAM Communities International na úrovni Excellent. Silnými stránkami má byť environmentálny a spoločenský dosah na blízke okolie. Z celomestského hľadiska nie je ale toto hodnotenie celkom presné.

Čítať viac

Nové Apollo rozšíri kapacitu parkovacích miest

09.10.2020 12:12:12 Adrian Gubčo

HB Reavis sa už dlhšie pripravuje na vybudovanie kancelárskeho komplexu Nové Apollo. Hoci sa očakávalo, že sa stavebné práce spustia okamžite po odstránení pôvodného Apollo Business Centra, výstavba sa pravdepodobne o nejaký čas odsunie – developer totiž pripravuje radikálny nárast počtu parkovacích miest, čo je predmetom nového schvaľovania.

Čítať viac

Zánik Apollo Business Centra na fotografiách

27.07.2020 16:15:00 Adrian Gubčo

Keď sa v roku 2005 dokončilo Apollo Business Center, išlo o mimoriadnu udalosť: administratívny komplex od developera HB Reavis v lokalite Mlynské Nivy bol považovaný za príklad mestotvorného projektu, ktorý stál na začiatku novej generácie kancelárskych budov. Dnes, len 15 rokov od dokončenia, odchádza budova definitívne do minulosti.

Čítať viac

Bratislavský downtown sa bude rozširovať, treba sa na to pripraviť

14.07.2020 16:48:00 Adrian Gubčo

V najbližších mesiacoch sa v bratislavskom downtowne, resp. v časti štvrte Nivy medzi Páričkovou a Dunajom, dokončia ďalšie väčšie areály alebo výrazné časti nového centra mesta. S dobudovávaním už povolených alebo pripravovaných projektov sa ťažisko rozvoja začne presúvať na iné smery – predovšetkým na východ do zóny Mlynské Nivy – Západ. Chyby rozvoja prvej časti dowtownu už nemožno zopakovať.

Čítať viac

Práce na búraní Apollo Business Center opäť pokračujú

29.05.2020 11:10:10 Adrian Gubčo

Pandémia koronavírusu COVID-19 zasiahla viacero developerov a projektov. Asi najznámejším z nich je HB Reavis, ktorý pripravuje výstavbu kancelárskeho kompexu Nové Apollo. Ešte predtým musí zrovnať so zemou pôvodné Apollo Business Center, ktorého asanácia bola v uplynulých týždňoch pozastavená. Búranie sa však teraz opäťť spúšťa.

Čítať viac

Apollo Business Center postupne zaniká, Nové Apollo má stavebné povolenie

18.02.2020 16:30:00 Adrian Gubčo

Kancelársky komplex Apollo Business Center, ktorý tvoril roky zásadnú súčasť štvrte Mlynské Nivy, sa stráca každým dňom. Developer HB Reavis postupuje v jeho asanácii potom, ako bola budova (resp. budovy) pred niekoľkými rokmi uzavretá kvôli problémom so statikou a na jej mieste bol naplánovaný nový projekt. Nové Apollo už má stavebné povolenie.

Čítať viac

Asanácia Apollo Business Centra sa naplno rozbieha + nové vizualizácie Nového Apolla

28.01.2020 10:18:00 Adrian Gubčo

Búracie práce na bývalom kancelárskom komplexe Apollo Business Center I sa v týchto dňoch naplno rozbiehajú. Kým vypratávanie budovy sa spustilo ešte na jeseň minulého roku, momentálne sa do budovy pustili už aj búracie mechanizmy, ktoré čoskoro pripravia plochu pre výstavbu administratívneho centra Nové Apollo.

Čítať viac

Nové Nivy z výšky

18.12.2019 14:30:00 Adrian Gubčo

Developer HB Reavis, ktorý je v súčasnosti už významným európskym hráčom na poli kancelárskych nehnuteľností, vznikol ako spoločnosť, ktorá postupne budovala jednotlivé projekty na bratislavských Nivách. S rastom korporácie sa však zväčšil aj rozsah developmentu, ktorý dnes pod názvom Nové Nivy mení celú štvrť. Najväčšie zásahy už získavajú finálnu podobu.

Čítať viac

HB Reavis odhaľuje novú podobu Nového Apolla

30.09.2019 14:10:23 Adrian Gubčo

Developer HB Reavis napreduje v príprave svojho najnovšieho bratislavského kancelárskeho developmentu – Nové Apollo začne už čoskoro rásť na mieste zbúraného Apollo Business Centra, pričom prvé práce sa už začali. Okrem toho spoločnosť predstavila aj aktualizované vizualizácie kancelárskej budovy, ktorá bude patriť k najväčším v Bratislave.

Čítať viac

Búranie Apollo Business Centra sa začne už o niekoľko dní

10.09.2019 13:10:00 Adrian Gubčo

Neslávne známy administratívny komplex Apollo Business Center bude už čoskoro minulosťou. Asanácia budovy sa začne 16. septembra, po jej zániku vyrastie na jej mieste Nové Apollo od developera HB Reavis. O novinke informovala mestská časť Bratislava – Ružinov.

Čítať viac

Nové Apollo má územné rozhodnutie

27.06.2019 14:15:00 Adrian Gubčo

Výstavba ďalšieho veľkého administratívneho komplexu v zóne Nové Nivy – Nové Apollo – je bližšie. Mestská časť Ružinov vydala k projektu od developera HB Reavis územné rozhodnutie. Development vyrastie na mieste niekoľko rokov uzavretého Apollo Business Center, ktoré bolo vyprázdnené kvôli statickým problémom.

Čítať viac

HB Reavis má búracie povolenie na Apollo Business Center

06.02.2019 15:15:00 Adrian Gubčo

Developer HB Reavis má k vydané búracie povolenie k asanácii kancelárskeho komplexu Apollo Business Center, tvoriacom východný okraj rozsiahlej administratívnej zóny, ktorú táto spoločnosť buduje v lokalite Nivy, teda v novom bratislavskom downtowne. Povolenie vydala mestská časť Ružinov, v tejto chvíli ešte musí nadobudnúť právoplatnosť.

Čítať viac

HB Reavis odhaľuje nové Apollo

29.05.2018 13:32:00 Adrian Gubčo

Po prvých vizualizáciách nového Apollo Business Center, ktoré ste videli na tejto stránke, ako aj zverejnení dokumentácie EIA, pristúpil developer HB Reavis k zverejneniu prvých podrobnejších informácii o kancelárskej budove, ktorá nahradí pôvodnú, zatvorenú kvôli narušenej statike. Výstavba nového projektu by sa mala naštartovať koncom roka 2019.

Čítať viac

Prvé vizualizácie nového Apollo Business Centra odhalené

10.05.2018 08:00:00 Adrian Gubčo

Developer HB Reavis sa pripravuje na skoré odhalenie administratívneho projektu New Apollo, ktoré vznikne na mieste pôvodného Apollo Business Center, ktorá bolo uzavreté kvôli narušenej statike. Prvé vizualizácie sa objavili na kancelárskych realitných portáloch.

Čítať viac

Ďalšie pokračovanie kancelárskeho komplexu BBC na obzore

26.02.2018 08:30:00 Adrian Gubčo

Developer Immocap sa očividne pripravuje na výstavbu pokračovania série administratívnych komplexov Bratislava Business Center (BBC), tentoraz s poradovým číslom VI. Na projekt sa zorganizovala medzinárodná architektonická súťaž, v ktorej zvíťazil slovenský ateliér DKLN.

Čítať viac

Mapa projektu

Komentáre

Najčítanejšie

Tlačové správy

Instagram

Informácie o projektoch, výstavbe a architektúre v Bratislave | Information about development and architecture in Bratislava, Slovakia

Pozrieť viac

YouTube