YIMBA

Author photoAdrian Gubčo 22.11.2022 13:35

Nové Podhradie sa stáva realitou. Vydrica získava kontúry

Po dlhých prípravách a desaťročiach predchádzajúcich diskusií prebieha teraz výstavba Vydrice v bratislavskom Podhradí rýchlym tempom. Kým na začiatku roka sa len začali realizovať podzemné časti stavby, dnes už prvé domy dosiahli štádium hrubej stavby. Projekt od spoločnosti Vydrica Development navyše napreduje v príprave ďalších etáp.

Autor: Nino Belovič / YIM.BA

Autor: Nino Belovič / YIM.BA

Otázka novej zástavby na mieste podhradských štvrtí Vydrica a Zuckermandel bola témou už od začiatku 20. storočia. S výraznou transformáciou územia sa uvažovalo za všetkých režimov – za monarchie, Prvej republiky, za Slovenského štátu aj počas vlády komunistov. Poslední menovaní reálne pristúpili k priamej deštrukcii zástavby, hoci v tej dobe už výrazne narušenej a schátranej. S výnimkou niekoľkých vzácnejších domov, tzv. Kúrií, podhradského kostolíka a ruín Vodnej veže sa nezachovalo takmer nič.

Rovnakou témou bola aj nová zástavba. Plán na výstavbu sídliska Podhradie sa v podstate nerealizoval, zachovaná z neho ostala len trojica vežových bytových domov. Istú dobu sa zvažovalo aj umiestnenie parlamentu na mieste Vydrice, aj to sa napokon odmietlo. Po páde režimu v roku 1989 sa realizovalo niekoľko architektonických súťaží a štúdií, ich výsledky však boli prijaté s rozpakmi, hoci sa majiteľovi pozemkov, firme Zilion, podarilo získať územné rozhodnutie. Investor preto (po vstupe developera Lucron) projekt zadal priamo kolektívu architektov z kancelárií Compass, Marko&Placemakers, Šujan_Stassel a ďalším.

Zámer v novej podobe bol predstavený v roku 2019 s očakávaním hladkého zisku prvých stavebných povolení a spustenia výstavby. Reálne sa však výstavba – po náročných prípravných prácach, spojených so stabilizáciou Hradného kopca – spustila až na začiatku tohto roka. Stavebné povolenie na prvú etapu developer Vydrica Development získal len v lete 2021.

Dnes už majú prvé z domov novej Vydrice dokončenú hrubú stavbu. Obnovená štvrť bude mať zmiešanú funkciu – väčšiu časť lokality budú tvoriť bytové domy s občianskou vybavenosťou v parteri, pribudnúť má však aj administratíva. V realizácii sú prvé dva rezidenčné sektory V1 a V2. Druhý menovaný sa nachádza bližšie k nábrežiu a momentálne už dosiahol plnú výšku. V1 rastie a štádium hrubej stavby dosiahne v priebehu niekoľkých týždňov. Kancelársky objekt V3 sa zatiaľ nebuduje, dnes je tu zariadenie staveniska.

Do výstavby by sa však mohol onedlho dostať bytový dom V4 – azda najexkluzívnejšia časť celej Vydrice. Šesťpodlažný objekt totiž vznikne severne od areálu Vodnej veže v susedstve centrálneho verejného priestoru a obsahuje aj najdrahšie byty. Bytovka s 21 rezidenciami práve obdržala stavebné povolenie, takže jej realizácia sa začne v dohľadnej dobe.

Developer postupne vypredáva byty, ktoré patria k najdrahším v Bratislave. Jedenapolizbový byt v dome V1A s necelými 40 metrami štvorcovými (z toho 6,6 metrov štvorcových tvorí loggia), napríklad vychádza na 330-tisíc eur. Väčšie byty tak výrazne prekonávajú ceny nad milión eur. Ako však tvrdí investor, „v Bratislave nie je momentálne lepšia štvrť“. To má oprávňovať dané cenové relácie.

Galéria

  • Autor: Nino Belovič / YIM.BA
  • Autor: Nino Belovič / YIM.BA
  • Autor: Nino Belovič / YIM.BA
  • Autor: Nino Belovič / YIM.BA
  • Autor: Nino Belovič / YIM.BA
  • Zdroj: Vydrica Development
  • Zdroj: Vydrica Development
  • Dom V4. Zdroj: Vydrica Development
  • Vodná veža. Zdroj: Vydrica Development
  • Prvá etapa projektu. Zdroj: Vydrica Development

Dobrú štvrť má z Vydrice spraviť kombinácia niekoľkých faktorov. Prvou z nich je poloha v dotyku s historickým jadrom Bratislavy. Od tohto ju oddeľuje funkčná, vizuálna aj mentálna bariéra v podobe Mostu SNP a jeho rámp, toto by sa však malo v dohľadnej budúcnosti začať meniť. Druhým zásadným parametrom je urbanizmus, nadväzujúci na tradičné mestské kvality. Vydrica tak bude kompaktnou štvrťou, kde sa budú obyvatelia a návštevníci hlavne peši. Napokon, má to byť ponuka občianskej vybavenosti na výbornej úrovni.

Stavebník sa rozhodol pre otvorenie takmer celého prízemia jednotlivých domov Vydrice. Vzniknúť tu má množstvo prevádzok, ktoré prinesú do verejného priestoru život a obyvatelia aj návštevníci sem budú chodiť za nákupmi, gastronómiou a dizajnovými produktami. Retail vo Vydrici má byť spojený so zážitkom, ako naznačuje Ermanno Boeris, obchodný riaditeľ spoločnosti Lucron.

Podľa Boerisa, Vydrica osloví koncepty, pre ktoré nie je vhodné prostredie nákupného centra. „Prvá etapa bude zameraná na jedlo a doplnkové služby, a to aj z dôvodu atraktívneho verejného priestoru, ktorý vznikne v okolí Vodnej veže,“ popisuje. „Vo Vydrici vzniknú dve nové mestské ulice a našou úlohou je dostať ich na gastromapu Bratislavy.“ Nepôjde o jednoduchú úlohu, keďže predpokladá, že vzniknú dostatočne atraktívne koncepty, aby za nimi zákazníci chodili z celého mesta.

Ešte náročnejšie však môže byť obsadenie priestorov v druhej etape. „V ďalšej etape projektu dostane väčší priestor tzv. destinačný retail, rôzne luxusné butiky alebo obchody so špecializovaným tovarom,“ hovorí E. Boeris. Celkovo má byť vo Vydrici približne 80 prevádzok na necelých 10-tisíc metroch štvorcových. Z tohto objemu bude na reštaurácie, gastro a potraviny pripadať približne polovica.

8-10 prevádzok majú byť menšie priestory, ktoré budú fungovať vo väčšej miere na báze take-away, pričom developer predpokladá, že by malo ísť o dobrú ponuku pre kamenné prevádzky streetfoodových konceptov. Okrem toho tu bude aj 4-5 väčších reštaurácií. Rezidentov by tieto prevádzky nemali nijakým spôsobom rušiť, keďže stavebník chce pracovať s technologickými riešeniami, brániacimi negatívnemu vplyvu gastra na okolie.

Výsledkom daného retailového konceptu má byť vznik bratislavskej „high street“ – najvýznamnejšej nákupnej ulice so širokou variabilitou produktov. „Nájdete ich v každej európskej metropole, ale Bratislave skutočná high street doteraz chýba,“ pripomína Boeris. „Vydrica nemá byť nákupným centrom bez strechy, ale živou ulicou s pestrou ponukou gastra a retailu pre rôzne skupiny zákazníkov.“

 

Vo Vydrici má vzniknúť bratislavská "high street". Zdroj: Vydrica Development

 

Jeden z najvýraznejších projektov v Bratislave tak zároveň prináša víziu veľkej premeny nábrežia aj centra mesta. Exponovaná poloha priamo pod Bratislavským hradom v kombinácii s náročnými stavebnými podmienkami sú predpokladom pre realizáciu exkluzívnejšieho konceptu celého developmentu. Podľa investora však bude štvrť napriek tomu inkluzívna, lebo prinesie rozšírenie korza historického jadra (hovorí sa dokonca o najväčšej celistvej pešej zóne v Európe) a súčasťou projektu bude aj kultúrna vybavenosť.

Nachádzať sa bude v zrevitalizovanom areáli Vodnej veže, na ktorého riešenie bola zorganizovaná vyzvaná medzinárodná architektonická súťaž. Presadil sa v nej bratislavský Superatelier s príťažlivým konceptom, ktorý vytvorí atraktívne miesto pre výstavy a komorné podujatia pri súčasnej prezentácii historických hodnôt územia. Tie budú prezentovať aj rozličné riešenia v rámci verejného priestoru štvrte – vzniknú tak pripomienky ľadových jám, kde pôvodní obyvatelia Vydrice uchovávali potraviny, alebo slávneho Kempelenovho vodovodu, ktorý dodával vodu na Bratislavský hrad.

Z dlhodobého hľadiska sa uvažuje aj nad zvýšením dopravného významu lokality, keď tu bude umiestnená električková zastávka, pristávať by tu mali osobné lode a výhľadovo sa uvažuje aj nad bezbariérovým spojením medzi Vydricou a Hradom vo forme výťahu či lanovky. Ak sa naozaj takýto zásah zrealizuje, štvrť bude vyhľadávaná nielen domácimi, ale aj turistami. Pre mnohých ľudí – najmä starších – totiž pôjde o omnoho vhodnejšiu formu spojenia s Hradom ako po Zámockej, Beblavého alebo Zámockých schodoch.

Dnes sa už táto budúcnosť črtá čoraz viac realisticky, tak, ako postupne pribúdajú podlažia na prvej etape Vydrice. Na mieste, kde nebolo desaťročia doslova nič, sa obnovuje mestská štruktúra. Po dokončení celého projektu sa mesto „rozšíri“ a Bratislava získa omnoho ucelenejší a „dokončenejší“ ráz.  

 

Fotografie zo 7.11.2022. Pozrite si výstavbu Vydrice vo fotoalbumoch.  

Sledujte YIM.BA na Instagrame.

Sledujte YIM.BA na YouTube.

Súvisiace články

Historické jadro sa rozšíri. Prvá etapa Vydrice smeruje k dokončeniu

13.02.2023 17:22:50 Adrian Gubčo

Vydrica je v súčasnosti jeden z najvýznamnejších aj najambicióznejších projektov v Bratislave. Developer Vydrica Development otvorene tvrdí, že jeho cieľom je prepojiť Podhradie a vytvoriť rozšírenie historického jadra mesta. Prostriedkom k tomu bude nová štvrť, ktorá už získava kontúry. Pozrite sa, ako to vo Vydrici vyzerá.

Čítať viac

Najznámejšia panoráma Bratislavy má byť ohrozená, developer to odmieta

13.09.2022 14:41:55 Adrian Gubčo

Rozsiahle stavebné práce, ktoré prebiehajú na južnej strane Hradného kopca, sú už dlho predmetom dohadov o celkovej stabilite masívu. Podľa niektorých zdrojov sa po spustení prác začal kopec zosúvať, podľa nedávno publikovaných informácií sa dokonca v poslaneckej ubytovni vyskytli praskliny v stenách. Existujú tak obavy z masívnejších škôd.

Čítať viac

Vydricou to nekončí. Čo ešte vznikne v Podhradí?

05.09.2022 13:25:00 Adrian Gubčo

Aktuálne rozostavaná Vydrica od Vydrica Development si za cieľ kladie prepojiť rozdelené časti Podhradia a do istej miery ukončiť jeho vývoj. Podľa urbanistov, zodpovedných za jej návrh, je obnova pôvodnej podhradskej osady posledným dielikom skladačky. Aj napriek tomu tu však aj po jej celkovom dokončení ostane niekoľko voľných plôch, ktoré by mohli byť časom vyplnené.

Čítať viac

Najdrahší projekt v Bratislave rýchlo rastie, obnoví život v mŕtvej štvrti

16.08.2022 13:27:44 Adrian Gubčo

Projekt Vydrica na mieste rovnomennej historickej štvrte je jedným z najdôležitejších developmentov v meste. Jeho výstavbou sa prepojí historické jadro s novými štvrťami v Podhradí a rozšíri sa atraktívna časť centra Bratislavy. Po dlhom čakaní sa výstavba rozbehla vo vysokom tempe, na nábreží sa tak začínajú črtať prvé budovy.

Čítať viac

Vydrica odhaľuje ceny všetkých bytov, patria k najdrahším v Bratislave

08.06.2022 15:11:44 Adrian Gubčo

Vydrica v bratislavskom Podhradí postupne rastie a prvé domy už získavajú nadzemné časti. Dlhšiu dobu prebieha aj predaj – podľa developera Vydrica Development je aktuálne predaných 60% bytov z prvej fázy. Spoločnosť teraz pristúpila k nečakanému kroku: zverejnené boli ceny všetkých zostávajúcich bytov. Cieľom má byť uľahčenie výberu vhodného bývania potenciálnym klientom.

Čítať viac

Výsledky súťaže na Vodnú vežu sú odhalené

23.05.2022 15:45:58 Adrian Gubčo

Deštrukcia bratislavského Podhradia priniesla mimoriadne kultúrne a architektonické straty. Búranie prežilo len málo objektov, medzi nimi aj Vodná veža, jedna z najstarších a najvzácnejších stavebných štruktúr v meste. Unikátna stavba by sa mala už čoskoro stať srdcom novej Vydrice, ktorá okolo nej dnes rastie. Jej budúcu podobu odhalila medzinárodná architektonická súťaž.

Čítať viac

Vydrica napreduje a odhaľuje ďalšie vizualizácie

13.04.2022 16:31:58 Adrian Gubčo

Po dlhom čakaní a prípravách sa konečne naplno rozbieha výstavba prvej etapy Vydrice, dôležitého developmentu, ktorý má rozšíriť historického jadro mesta a prepojiť ho lepšie s Hradom a nábrežím. V Podhradí pribúdajú žeriavy a podobu získava aj masívny oporný múr, ktorý dnes vyvoláva veľké kontroverzie. Developer Vydrica Development okrem toho pripravuje spustenie predaja bytov aj v druhej fáze projektu.

Čítať viac

Prvá etapa Vydrice má definitívneho zhotoviteľa, konečne začne rásť

21.02.2022 12:48:58 Adrian Gubčo

Spoločnosť Vydrica Development oznámila, že vybrala generálneho dodávateľa pre výstavbu prvej etapy Vydrice. Masívny development v Podhradí bude budovať stavebná firma STRABAG Pozemné a inžinierske staviteľstvo s.r.o. Znamená to, že sa v priebehu niekoľkých dní konečne rozbehnú práce na realizácii podzemných podlaží a Vydrica začne rásť.

Čítať viac

Architektonická súťaž na riešenie Vodnej veže je vyhlásená

15.12.2021 13:10:51 Adrian Gubčo

Spoločnosť Vydrica Development dnes spustila architektonickú súťaž na budúcu podobu národnej kultúrnej pamiatky Vodná veža, jedného z najstarších a najvzácnejších objektov v historickom centre Bratislavy. V budúcnosti by sa mala stať jadrom developmentu Vydrica, pričom sa tu predpokladá umiestnenie kultúrneho pavilónu. Vyzvanej súťaže sa zúčastnia slovenské a české ateliéry.

Čítať viac

Do predaja ide ďalší dom vo Vydrici, ceny presahujú aj 10-tisíc eur za meter štvorcový

19.11.2021 12:53:43 Adrian Gubčo

Stavebné práce na projekte Vydrica sa po prípravnej fáze postupne rozbiehajú a už čoskoro začnú pod Bratislavským hradom rásť prvé domy. Pri tejto príležitosti nasadil developer, spoločnosť Vydrica Development, do predaja byty v ďalšej bytovke. Cenou za meter štvorcový by mali patriť k najdrahším v Bratislave, pričom niektoré z nich prekonali aj „čarovnú“ hranicu 10-tisíc eur za meter štvorcový.

Čítať viac

Ďalšie novinky zo Žižkovej: Vydrica a Stengl Campus sa pripravujú na výstavbu, dokončuje sa nová bytovka

29.10.2021 17:56:16 Adrian Gubčo

Žižkova ulica v bratislavskom Podhradí patrí k najviac sa meniacim uliciam v meste. Prvou radikálnou úpravou jej charakteru bol vznik projektu Zuckermandel od J&T Real Estate. Už nejakú dobu sa na jej východnom okraji pracuje na príprave vzniku Vydrice. Medzičasom, v jej strednej časti by malo čoskoro vzniknúť nové sídlo firmy Stengl a dokončuje sa tu aj bytový dom pre zahraničné zastupiteľstvo.

Čítať viac

Stavebné povolenie pre prvú etapu Vydrice je právoplatné

22.07.2021 13:23:03 Adrian Gubčo

Už v najbližších týždňoch až mesiacoch by mohli začať rásť prvé budovy v dlhoočakávanom projekte Vydrica. Zámer obnovy mestskej štruktúry v kľúčovej polohe v bratislavskom Podhradí čakal na zisk stavebného povolenia a jeho správoplatnenie 16 mesiacov. V prvej etape by sa mal vyplniť priestor medzi Žižkovou ulicou a Vodnou vežou.

Čítať viac

Výstavba Vydrice sa môže konečne spustiť

17.06.2021 14:30:16 Adrian Gubčo

Jeden z najdôležitejších aktuálnych projektov v Bratislave môže konečne odštartovať riadnu výstavbu. Vydrica, polyfunkčný súbor na asi najviac exponovanom pozemku v krajine, je v príprave už dlhšiu dobu, počas ktorej bol odhalený svah hradného kopca. Realizácia nových budov sa však nezačala, keďže projektu stále chýbalo stavebné povolenie. To obdržalo až v posledných dňoch.

Čítať viac

Ako ďalej s Vydricou?

24.02.2021 16:20:00 Adrian Gubčo

ČLÁNOK BOL AKTUALIZOVANÝ O VYJADRENIA DEVELOPERA Keď bola v apríli 2019 odhalená podoba novej Vydrice, spoločnosť Vydrica Development, ktorého súčasťou je aj developer Lucron, predpokladala, že výstavbu spustí v dohľadnej dobe a v druhom kvartáli roku 2022 už bude dokončená prvá etapa. Teraz je začiatok roka 2021 a zatiaľ stále prebiehajú len prípravné práce. Čo sa v bratislavskom podhradí deje?

Čítať viac

Hlavné mesto podpísalo Memorandum o spolupráci pri projekte Vydrice

23.10.2020 11:02:04 Adrian Gubčo

Bratislavskí poslanci na ostatnom Mestskom zastupiteľstve rozhodli o odpredaji dvojice mestských pozemkov v prospech spoločnosti Vydrica Development, ktorá v danom území pripravuje výstavbu novej Vydrice. Okrem predaja bolo s investorom podpísané memorandum, kde sa developer zaväzuje k určitým úpravám v prospech vysokej kvality projektu.

Čítať viac

Vydrica spustila predaj bytov

09.06.2020 10:20:00 Adrian Gubčo

Na nábreží Dunaja v centre Bratislavy postupuje príprava výstavby projektu Vydrica, ktorú nezastavila ani pandémia koronavírusu COVID-19. Podľa developera Vydrica Development táto výrazne neovplyvnila ani predaj bytov pre prvých záujemcov. Investor teraz spúšťa predaj všetkých zvyšných rezidencií a odhaľuje ponuku obchodných priestorov, ktoré majú byť súčasťou rozšíreného bratislavského Korza.

Čítať viac

Vydrica vyvoláva opäť kontroverzie

21.05.2020 17:30:00 Adrian Gubčo

Prípravné práce pred výstavbou novej Vydrice prebiehajú už niekoľko mesiacov, s čím súvisia masívne úpravy svahov hradného kopca. Pre mnohých ľudí ide o šokujúci pohľad, pričom sa ozývajú hlasy, že developer Vydrica Development devastuje historické prostredie. Ten však vysvetľuje, že to nie je pravda, práve naopak, všetky nálezy budú zaznamenané a čiastočne do novej Vydrice aj zapracované.

Čítať viac

Vydrica pokračuje v prípravných prácach aj napriek pandémii

25.03.2020 11:10:00 Adrian Gubčo

Pandémia koronavírusu sa pravdepodobne najviac dotkne najmä projektov, ktorých realizácia sa ešte nespustila alebo sa len spúšťa. Jedným z takých – a zároveň najočakávanejších – je Vydrica, kde už prebiehajú terénne práce, na ktoré nadviaže výstavba, ktorá má obnoviť život v tradičnej bratislavskej lokalite. Nateraz sa však zdá, že realizácia developmentu by sa narušiť nemala.

Čítať viac

Vydrica spúšťa predaj prvých bytov, ide o najdrahší projekt v Bratislave

28.11.2019 08:30:00 Adrian Gubčo

Vydrica, jeden z najvýznamnejších aktuálnych projektov v Bratislave, v rámci ktorého sa obnovuje zástavba na mieste rovnomennej historickej štvrte, je už nejakú dobu v štádiu prípravných prác. Už dlhšie sa otvorene hovorilo o tom, že pôjde o jeden z najdrahších projektov v metropole. So spustením predaja pre prvých záujemcov o bývanie sa tieto slová potvrdzujú.

Čítať viac

Vydrica napreduje v príprave, čoskoro pribudne aj prezentačné centrum

11.11.2019 09:53:00 Adrian Gubčo

Príprava projektu Vydrica, spojená s masívnymi zemnými prácami na exponovanom pozemku priamo v Podhradí, postupuje a prináša mnoho prekvapených reakcií. Rozsah prác je totiž mimoriadny a pre časť verejnosti šokujúci. Developer Vydrica Development však upozorňuje, že ide o normálnu vec a pre zlepšenie informovanosti o projekte pripravuje prezentačné centrum.

Čítať viac

Výstavba Vydrice sa rozbieha

17.09.2019 11:20:00 Adrian Gubčo

Realizácia projektu Vydrica sa postupne začína rozbiehať. Na pozemku v exponovanej polohe priamo na nábreží Dunaja pod Bratislavským hradom už prebiehajú zemné práce, ktoré jednoznačne signalizujú, že Hlavné mesto čoskoro obnoví svoje Podhradie. Developerom projektu je spoločnosť Vydrica Development.

Čítať viac

Príprava Vydrice sa spustila

20.08.2019 10:43:00 Adrian Gubčo

Jeden z najvýznamnejších projektov v Bratislave sa rozbieha. V super-exponovanej lokalite pod Bratislavským hradom sa spustili prípravné práce pre prvú časť novej štvrte Vydrica, ktorá má prepojiť nábrežie s historickým jadrom a obnoviť tak zaniknutú urbanistickú štruktúru, ktorá tu existovala niekoľko storočí. Developerom je spoločnosť Vydrica Development.

Čítať viac

Prípravné práce na Vydrici sa čoskoro spustia

23.05.2019 08:35:00 Adrian Gubčo

Projekt Vydrica, ktorý prinesie obnovenie mestskej štvrte pod Bratislavským hradom, sa blíži k realite. Už čoskoro by sa v tejto extrémne exponovanej lokalite mali spustiť prvé práce na príprave územia pre ďalšie etapy výstavby, developer Vydrica Development totiž obdržal stavebné povolenie na hrubé terénne úpravy pozemku.

Čítať viac

Vydrica odhaľuje ďalšie detaily

04.04.2019 12:00:00 Adrian Gubčo

Uplynulé dni patria odhaleniu prvých informácií o projekte Vydrica, ktorý vznikne v jednej z najdôležitejších lokalít v Bratislave, priamo v dotyku s historickým jadrom mesta, areálom Bratislavského hradu a na dunajskom nábreží. Developmentu je preto oprávnene venovaná náležitá pozornosť.

Čítať viac

Projekt Vydrica sa odhaľuje, Bratislava opäť získa svoje Podhradie

03.04.2019 17:00:00 Adrian Gubčo

Po desaťročiach čakania sa definitívne odhaľuje podoba prvej fázy budúcej Vydrice, ktorá vznikne na mieste v minulosti zaniknutej štvrte a vytvorí tak dôležité pokračovanie historického centra mesta západným smerom. Prvé oficiálne informácie a vizuály dnes predstavili zástupcovia spoločností Lucron a Vydrica Development pred poslancami Hlavného mesta.

Čítať viac

Čo čakať od novej Vydrice?

27.11.2018 14:30:00 Adrian Gubčo

Pomaly sa blíži odhalenie jedného z najvýznamnejšíc projektov v Bratislave – novej Vydrice, ktorá vráti život na miesto, kde niekoľko storočí vznikala mestská štvrť, aby bola kompletne zrovnaná so zemou v druhej polovici 20. storočia. Čo v tejto chvíli vieme a ako sa to odrazí na podobe Vydrice?

Čítať viac

Bolo podané odvolanie voči vyhláseniu estakád Mosta SNP za Národnú kultúrnu pamiatku

08.06.2018 16:20:00 Adrian Gubčo

Na víkend ešte jedna dobrá správa: Portál Bratislava24.sk informuje, že voči vyhláseniu Mosta SNP za Národnú kultúrnu pamiatku, konkrétne jeho estakád, boli podané odvolania zo strany Magistrátu Bratislavy - hlavného mesta SR, mestskej časti Staré Mesto a spoločnosti Vydrica, a.s.

Čítať viac

Vydrica bližšie k realizácii

16.02.2018 08:30:00 Adrian Gubčo

Zdá sa, že dlhé roky spiaci projekt Vydrice sa hýbe dopredu. Ako informovali Hospodárske noviny, potvrdila sa staršia informácia o vstupe developera Lucron do projektu, ktorého cieľom je vrátiť život na miesto, kde sa kedysi nachádzala historická bratislavská štvrť, ktorá zanikla v 60-tych rokoch 20. storočia, aby uvoľnila miesto výstavbe Mostu SNP a nového sídliska.

Čítať viac

Mapa projektu

Komentáre

Najčítanejšie

Tlačové správy

Instagram

Informácie o projektoch, výstavbe a architektúre v Bratislave | Information about development and architecture in Bratislava, Slovakia

Pozrieť viac

YouTube