Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Ďalšie informácie  

YIMBA

Author photoAdrian Gubčo 27.06.2017 14:00

Nový projekt: Vila Ľadová

Veľmi aktívny developer VI Group, ktorý v súčasnosti developuje v Bratislave štyri, resp. päť projektov, spúšťa predaj v ďalšom - na jednej z kľúčových mestských tried vyrastie Vila Ľadová, ktorá doplní domoradie na Šancovej ulici.

Article Big

Zdroj: VI Group

Vila Ľadová vyrastie na pozemku, siahajúcom od Šancovej ulice po Ľadovú. Od Šancovej vyplní existujúcu preluku sedempodlažný objekt, na Ľadovej nahradí dva staré nehodnotné domy štvorpodlažný dom.

Vo väčšom objekte vznikne 22 obytných jednotiek, vzhľadom na obmedzenia vyplývajúce z rozličných stavebných noriem a územného plánovania prevažne apartmánov, v menšej budove sa bude nachádzať ďalších 12 jednotiek. Cenovky sa pohybujú na priemernej úrovni okolo 2,5-tisíca eur za meter štvorcový.

V parteri oboch budov vznikne niekoľko obchodných jednotiek, parkovanie je riešené v podzemí a prístupné bude od Ľadovej ulice. Na povrchu medzi jednotlivými objektami zároveň vznikne zelený vnútroblok. Ďalšou zaujímavosťou projektu je vytvorenie zimných záhrad pre byty od Šancovej ulice, a to za účelom redukcie hluku.

Za architektúru sú zodpovední priamo developeri z VI Group, keďže spoločnosť je prepojená s architektonickým štúdiom. Začiatok realizácie je plánovaný na 4Q tohto roku, dokončenie v 1Q roku 2019. 

Výstavbou Vily Ľadovej zanikne ďalšia preluka, a to vo forme mimoriadne decentne navrhnutého projektu, ktorý viac než vhodne doplní Šancovú ulicu, ako aj oživí Ľadovú. VI Group svojho času začínal ako autor menších projektov, ktoré príjemným spôsobom dopĺňali lokality, kde sa nachádzali, postupne však prešiel aj na väčšie realizácie, hlavne v mestskej časti Petržalka, kde dokončil alebo buduje až päť projektov (Septimo, Muchovo námestiePanónkaStarý HájMatadorka).

Hoci tešia aj tieto projekty, nemožno poprieť, že vypĺňanie deravých domoradí, ktorých je v centre mesta ešte stále viac než dosť, patrí k mojim obľúbeným projektom, a v prípade, že sa developer prezentuje aj kvalitnou architektúrou, ide o skvelý počin. Vila Ľadová tak bude zásadným prínosom pre lokalitu, v ktorej vznikne.

Sledujte YIM.BA na Instagrame.

Sledujte YIM.BA na YouTube.

Galéria

  • Zdroj: VI Group
  • Zdroj: VI Group
  • Zdroj: VI Group
  • Zdroj: VI Group
  • Zdroj: VI Group

Súvisiace články

Na Šancovej pribudla Vila Ľadová

03.12.2019 13:33:00 Adrian Gubčo

Na rušnej Šancovej ulici je pred dokončením projekt Vila Ľadová. Rezidenčný súbor od developera VI Group patrí k skupine developmentov pozdĺž tejto ulice, narozdiel od nich sa však nesnažil zbytočne na seba upozorňovať. Výsledkom je vznik príjemného developmentu, ktorý územie dobre dopĺňa.

Čítať viac

Construction update: Vila Ľadová, 9.6.2019

12.06.2019 13:04:00 Adrian Gubčo

Developer VI Group síce nepatrí k spoločnostiam budujúcim veľké projekty, zato však vyniká ich väčším množstvom a spôsobom, akým sa snaží nadviazať na okolitú zástavbu. Príkladom realizácie vhodne dopĺňajúcej lokalitu je Vila Ľadová v Starom meste, ktorá už získava finálnu podobu.

Čítať viac

Construction update: Vila Ľadová, 5.12.2018

10.12.2018 08:45:00 Adrian Gubčo

Výstavba projektu Villa Ľadová medzi Šancovou a Ľadovou ulicou od developera VI Group natoľko pokročila, že v tejto chvíli už možno hovoriť o vyplnení ďalšej staromestskej prieluky. Kým od Šancovej bude čoskoro dosiahnutá hrubá stavba, od Ľadovej sa realizuje fasáda domu.

Čítať viac

Construction update: Vila Ľadová, 29.8.2018

31.08.2018 08:30:00 Adrian Gubčo

Sympatický projekt Vila Ľadová od developera VI Group už začína dotvárať lokalitu Šancovej a Ľadovej ulice. Viditeľné rastú prvé nadzemné podlažia.

Čítať viac

Construction update: Vila Ľadová, 27.04.2018

04.05.2018 08:30:00 Adrian Gubčo

Projekt zacelenia prieluky na Šancovej ulici v podobe projektu Vila Ľadová od developera VI Group sa rozbieha. V realizácii sú aktuálne základy budúceho rezidenčného komplexu.

Čítať viac

Mapa projektu

Komentáre

Najčítanejšie

Instagram

Informácie o projektoch, výstavbe a architektúre v Bratislave | Information about development and architecture in Bratislava, Slovakia

Pozrieť viac

YouTube