Author photoAdrian Gubčo 27.06.2017 14:00

Nový projekt: Vila Ľadová

Veľmi aktívny developer VI Group, ktorý v súčasnosti developuje v Bratislave štyri, resp. päť projektov, spúšťa predaj v ďalšom - na jednej z kľúčových mestských tried vyrastie Vila Ľadová, ktorá doplní domoradie na Šancovej ulici.

Zdroj: VI Group

Zdroj: VI Group

Vila Ľadová vyrastie na pozemku, siahajúcom od Šancovej ulice po Ľadovú. Od Šancovej vyplní existujúcu preluku sedempodlažný objekt, na Ľadovej nahradí dva staré nehodnotné domy štvorpodlažný dom.

Vo väčšom objekte vznikne 22 obytných jednotiek, vzhľadom na obmedzenia vyplývajúce z rozličných stavebných noriem a územného plánovania prevažne apartmánov, v menšej budove sa bude nachádzať ďalších 12 jednotiek. Cenovky sa pohybujú na priemernej úrovni okolo 2,5-tisíca eur za meter štvorcový.

V parteri oboch budov vznikne niekoľko obchodných jednotiek, parkovanie je riešené v podzemí a prístupné bude od Ľadovej ulice. Na povrchu medzi jednotlivými objektami zároveň vznikne zelený vnútroblok. Ďalšou zaujímavosťou projektu je vytvorenie zimných záhrad pre byty od Šancovej ulice, a to za účelom redukcie hluku.

Za architektúru sú zodpovední priamo developeri z VI Group, keďže spoločnosť je prepojená s architektonickým štúdiom. Začiatok realizácie je plánovaný na 4Q tohto roku, dokončenie v 1Q roku 2019. 

Výstavbou Vily Ľadovej zanikne ďalšia preluka, a to vo forme mimoriadne decentne navrhnutého projektu, ktorý viac než vhodne doplní Šancovú ulicu, ako aj oživí Ľadovú. VI Group svojho času začínal ako autor menších projektov, ktoré príjemným spôsobom dopĺňali lokality, kde sa nachádzali, postupne však prešiel aj na väčšie realizácie, hlavne v mestskej časti Petržalka, kde dokončil alebo buduje až päť projektov (Septimo, Muchovo námestiePanónkaStarý HájMatadorka).

Hoci tešia aj tieto projekty, nemožno poprieť, že vypĺňanie deravých domoradí, ktorých je v centre mesta ešte stále viac než dosť, patrí k mojim obľúbeným projektom, a v prípade, že sa developer prezentuje aj kvalitnou architektúrou, ide o skvelý počin. Vila Ľadová tak bude zásadným prínosom pre lokalitu, v ktorej vznikne.

Sledujte YIM.BA na Instagrame.

Sledujte YIM.BA na YouTube.

Galéria

  • Zdroj: VI Group
  • Zdroj: VI Group
  • Zdroj: VI Group
  • Zdroj: VI Group
  • Zdroj: VI Group

Mapa projektu

Komentáre

Najčítanejšie

Zo Slovenska

Tlačové správy

Instagram

Informácie o projektoch, výstavbe a architektúre v Bratislave | Information about development and architecture in Bratislava, Slovakia

Pozrieť viac

YouTube