Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Ďalšie informácie  

YIMBA

Author photoAdrian Gubčo 27.06.2017 14:00

Nový projekt: Vila Ľadová

Veľmi aktívny developer VI Group, ktorý v súčasnosti developuje v Bratislave štyri, resp. päť projektov, spúšťa predaj v ďalšom - na jednej z kľúčových mestských tried vyrastie Vila Ľadová, ktorá doplní domoradie na Šancovej ulici.

Article Big

Zdroj: VI Group

Vila Ľadová vyrastie na pozemku, siahajúcom od Šancovej ulice po Ľadovú. Od Šancovej vyplní existujúcu preluku sedempodlažný objekt, na Ľadovej nahradí dva staré nehodnotné domy štvorpodlažný dom.

Vo väčšom objekte vznikne 22 obytných jednotiek, vzhľadom na obmedzenia vyplývajúce z rozličných stavebných noriem a územného plánovania prevažne apartmánov, v menšej budove sa bude nachádzať ďalších 12 jednotiek. Cenovky sa pohybujú na priemernej úrovni okolo 2,5-tisíca eur za meter štvorcový.

V parteri oboch budov vznikne niekoľko obchodných jednotiek, parkovanie je riešené v podzemí a prístupné bude od Ľadovej ulice. Na povrchu medzi jednotlivými objektami zároveň vznikne zelený vnútroblok. Ďalšou zaujímavosťou projektu je vytvorenie zimných záhrad pre byty od Šancovej ulice, a to za účelom redukcie hluku.

Za architektúru sú zodpovední priamo developeri z VI Group, keďže spoločnosť je prepojená s architektonickým štúdiom. Začiatok realizácie je plánovaný na 4Q tohto roku, dokončenie v 1Q roku 2019. 

Výstavbou Vily Ľadovej zanikne ďalšia preluka, a to vo forme mimoriadne decentne navrhnutého projektu, ktorý viac než vhodne doplní Šancovú ulicu, ako aj oživí Ľadovú. VI Group svojho času začínal ako autor menších projektov, ktoré príjemným spôsobom dopĺňali lokality, kde sa nachádzali, postupne však prešiel aj na väčšie realizácie, hlavne v mestskej časti Petržalka, kde dokončil alebo buduje až päť projektov (Septimo, Muchovo námestiePanónkaStarý HájMatadorka).

Hoci tešia aj tieto projekty, nemožno poprieť, že vypĺňanie deravých domoradí, ktorých je v centre mesta ešte stále viac než dosť, patrí k mojim obľúbeným projektom, a v prípade, že sa developer prezentuje aj kvalitnou architektúrou, ide o skvelý počin. Vila Ľadová tak bude zásadným prínosom pre lokalitu, v ktorej vznikne.

Sledujte YIM.BA na Instagrame.

Sledujte YIM.BA na YouTube.

Galéria

  • Zdroj: VI Group
  • Zdroj: VI Group
  • Zdroj: VI Group
  • Zdroj: VI Group
  • Zdroj: VI Group

Súvisiace články

Na Šancovej pribudla Vila Ľadová

03.12.2019 13:33:00 Adrian Gubčo

Na rušnej Šancovej ulici je pred dokončením projekt Vila Ľadová. Rezidenčný súbor od developera VI Group patrí k skupine developmentov pozdĺž tejto ulice, narozdiel od nich sa však nesnažil zbytočne na seba upozorňovať. Výsledkom je vznik príjemného developmentu, ktorý územie dobre dopĺňa.

Čítať viac

Construction update: Vila Ľadová, 9.6.2019

12.06.2019 13:04:00 Adrian Gubčo

Developer VI Group síce nepatrí k spoločnostiam budujúcim veľké projekty, zato však vyniká ich väčším množstvom a spôsobom, akým sa snaží nadviazať na okolitú zástavbu. Príkladom realizácie vhodne dopĺňajúcej lokalitu je Vila Ľadová v Starom meste, ktorá už získava finálnu podobu.

Čítať viac

Mapa projektu

Komentáre

Najčítanejšie

Instagram

Informácie o projektoch, výstavbe a architektúre v Bratislave | Information about development and architecture in Bratislava, Slovakia

Guthaus je už v štádiu hrubej stavby, developer Corwin očakáva dokončenie do konca roka 2021.

Guthaus is topped out, developer Corwin expects it to be completed by end of 2021.

#bratislava #YIMBA #yesinmybratislava #YIMBY #newbratislava #development #realestate #housing #living #home #city #novemesto #racianska #guthaus #architecture #contemporaryarchitecture

@alleswirdgutarchitecture @corwin.sk
Dom športu sa zmenil na elegantnú súčasnú stavbu.

Hotel Dom športu became an elegant contemporary building.

#bratislava #YIMBA #yesinmybratislava #YIMBY #newbratislava #development #realestate #housing #living #home #office #work #city #architecture #contemporaryarchitecture #domsportu #reconstruction #novemesto

@fva_architekti
Nová podoba Námestia SNP a Kamenného námestia je známa, autorom architektúry je @atelier_loidl

New look of SNP sq and Kamenné sq is revealed. It will be designed by @atelier_loidl
Mesto teasuje budúcu podobu Námestia SNP a Kamenného námestia. Výsledky súťažného dialógu budú odhalené zajtra.

City of Bratislava is teasing the future look of SNP sq and Kamenné sq. Results of the competition dialogue will be revealed tomorrow.

#bratislava #YIMBA #yesinmybratislava #YIMBY #newbratislava #publicspace #urbanism #city #verejnypriestor #greenery #architecture #contemporaryarchitecture
Byty v ďalšej časti Bory Nový Dvor miznú rýchlo, čo je dôkazom vysokého dopytu po relatívne dostupnejších bytoch v Bratislave.

Homes in the new stage of Bory Nový Dvor development are disappearing quickly what proves that the demand in Bratislava regarding relatively affordable residences is relatively high.

#bratislava #YIMBA #yesinmybratislava #YIMBY #newbratislava #development #realestate #housing #living #home #bory #city

@penta_real_estate @sadovskyarchitects
The Mill je už v príprave, starý sklad na nároží Plynárenskej a Mlynských nív sa búra.

The Mill is in preparation. Old storage facility in its place is being demolished.

#bratislava #YIMBA #yesinmybratislava #YIMBY #newbratislava #development #realestate #office #work #city #architecture #contemporaryarchitecture
Pozrieť viac

YouTube