Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Ďalšie informácie  

YIMBA

Author photoAdrian Gubčo 23.04.2018 08:30

Construction update: Twin City Tower, 20.4.2018

HB Reavis, developer projektu Twin City Tower, zorganizoval ďalšiu návštevu najnovšej bratislavskej výškovej budovy. Práce sa už viditeľne chýlia k ukončeniu.

Article Big

Na stavbe sa dokončujú vonkajšie fasády, spúšťa sa obnova okolitých povrchov, pracuje sa na interiéroch. Veža je však už kompletne obložená a dostala tak viacmenej finálny výzor. Vďaka svojej polohe a vzhľadu je dobre viditeľná, až neprehliadnuteľná v panoráme nového centra Bratislavy.

Twin City Tower má 23 podlaží a 89 metrov. Poskytne 34,5-tisíca štvorcových metrov kancelárskych priestorov, aktuálne je údajne budova už plne obsadená, najväčším nájomníkom by podľa nepotvrdených informácii mala byť nadnárodná spoločnosť, ktorá už má na Slovensku rozsiahle aktivity. Architektom projektu sú Siebert + Talaš v spolupráci s John Robertson Architects Ltd. a CEPM. Výstavba bude dokončená v priebehu leta, sťahovanie nastane na jeseň.

Budova svojim výzorom vynikne, a to nielen vďaka počasiu. Kúsok po kúsku sa tak formuje atraktívny moderný obraz, ktorý táto časť Bratislavy v budúcnosti ponúkne.


Album s výhľadmi z trinásteho podlažia Twin City Tower čoskoro.

Sledujte YIM.BA na Instagrame.

Sledujte YIM.BA na YouTube.

Galéria

 • Elegantne zaoblené nárožie veľmi prospieva vzhľadu podnože budovy.
 • Elegantne zaoblené nárožie veľmi prospieva vzhľadu podnože budovy.
 • Vstupná lobby.
 • Vetracia mriežka, ktorá zároveň tvorí špecifický fasádny prvok. Materiál (meď) má asociovať pôvodnú funkciu územia, keď tu bola továreň na medené káble.
 • Výhľady smerom na historické centrum mesta s veľmi atraktívne.
 • Pohľad na kancelárske podlažie, v budúcnosti poskytne úžasné výhľady na SkyPark a ostatné developmenty v území.
 • Travertínom obložené okolie výťahov.
 • Pohľad na vstup.
 • Budúca pešia trasa medzi jendotlivými blokmi Twin City bude dostatočne široká.
 • Kombinácia zelene a obkladu pripomínajúceho tehličky je mimoriadne príjemná.
 • Pohľad z Grösslingovej ulice.
 • Pohľad z ulice Mlynské nivy. Zrážka mierok a zaujímavý kontrast.
 • Pohľad z Karadžičovej.
 • Pohľad z Landererovej cez stavenisko projektu SkyPark. V budúcnosti nebude tento pohľad možný, keďže ho zakryje administratívna budova SkyParku.
 • Zdroj: HB Reavis

Súvisiace články

Nové Nivy získali certifikát udržateľnosti

19.10.2020 12:22:00 Adrian Gubčo

Vznikajúca zóna Nové Nivy je jednou z najudržateľnejších nových štvrtí v Európe aj na svete. Aspoň to tvrdí developer HB Reavis, odkazujúc na udelenie certifikátu BREEAM Communities International na úrovni Excellent. Silnými stránkami má byť environmentálny a spoločenský dosah na blízke okolie. Z celomestského hľadiska nie je ale toto hodnotenie celkom presné.

Čítať viac

Výhľady z Twin City Tower, december 2019

02.01.2020 18:18:00 Adrian Gubčo

Výškovú budovu Twin City Tower, ktorá je súčasťou kancelársko-komerčnej zóny Nové Nivy, som už mal možnosť navštíviť v prvej polovici roka 2018. Jej strategická poloha na okraji downtownu umožňuje zaujímavé výhľady do okolia. Ako sa zmenila Bratislava za takmer dva roky?

Čítať viac

Mapa projektu

Komentáre

Najčítanejšie

Instagram

Informácie o projektoch, výstavbe a architektúre v Bratislave | Information about development and architecture in Bratislava, Slovakia

Ďalší park je v realizácii, tentokrát pod taktovkou developera Lucron v Urban Residence.

Another park is under construction. Developer is Lucron and the park is part of Urban Residence development.

#bratislava #YIMBA #yesinmybratislava #YIMBY #newbratislava #development #realestate #housing #living #home #city #park #publicspace #greenery #verejnypriestor #urbanism #urbanResidence #architecture #contemporaryarchitecture

@compassarchitekti
Možné riešenie kauzy na Drotárskej? Murman Group navrhuje rekreačný areál a výletnú reštauráciu na mieste bývalej Pohody. 

Murman Group has proposed a new recreational area and restaurant instead of former Pohoda Park.

#bratislava #YIMBA #yesinmybratislava #YIMBY #newbratislava #development #realestate #reconstruction #leisure #recreation #park #restaurant #horskypark
Nová vizualizácia Nového Istropolisu.

New render of New Istropolis.

#bratislava #YIMBA #yesinmybratislava #YIMBY #newbratislava #development #realestate #housing #living #office #work #city #urbanism #culture #congress #mice #trnavskemyto #architecture #contemporaryarchitecture #istropolis #novyistropolis

@immocap.sk @kcap.eu @playtime.barcelona
Hlavné mesto plánuje upraviť priestor pred Novou tržnicou, pribudne tu pätica veľkých stromov. Dokončenie projektu je plánované ešte v máji tohto roku.

City of Bratislava intends to revitalize the public space before Nová tržnica (New market). Five big trees will be planted. Project should be completed by the end of May.

#bratislava #YIMBA #yesinmybratislava #YIMBY #newbratislava #publicspace #greenery #verejnypriestor #trnavskemyto #architecture #design
Stavebná fakulta STU postupne získava novú podobu.

Faculty of Civil Engineering of STU is getting new look.

#bratislava #YIMBA #yesinmybratislava #YIMBY #newbratislava #stu #school #university #science #reconstruction #architecture #modernarchitecture #modernism
Prvý bratislavský mrakodrap rastie a spolu s ním aj celý projekt Eurovea II.

First Bratislava skyscraper rises as well as Eurovea II development.

#bratislava #YIMBA #yesinmybratislava #YIMBY #newbratislava #bratislavadowntown #development #realestate #eurovea #euroveacity #euroveaTower #tower #highrise #skyscraper #city #downtown #riverfront #architecture #contemporaryarchitecture

@jtre_sk
Pozrieť viac

YouTube