Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Ďalšie informácie  

YIMBA

Author photoAdrian Gubčo 13.08.2018 08:45

Treenium pomaly postupuje

Ružinovský projekt Treenium pri svojom odhalení predstavil ambiciózny koncept elegantnej budovy so zeleňou na fasáde, ktorá si brala za vzor milánsky projekt Bosco Verticale. Ako sa však čoskoro ukázalo, developer Greefin Group nemal na danú podobu budovy povolenie.

Article Big

A nemá ho ani doteraz. Projekt pozostávajúci z dvoch častí - trojpodlažnej podnože a osemnásťpodlažnej veže - má v skutočnosti povolenie len pre deväť podlaží. Stavba dosiahla túto výšku už dávnejšie, výstavba preto napreduje len veľmi pozvoľna.

Greefin Group však pôsobí, že stále je cieľom budovu navýšiť, čo prezrádza výstuž na atike veže, pripravená pre budúce navýšenie, ktoré bolo označované ako druhá etapa. Či povolenie pre toto navýšenie dostane, nie je zatiaľ jasné.

Nateraz tak platí, že Treenium bude mať maximálne deväť podlaží a obsahovať bude 53 bytov. Oficiálna webstránka uvádza ako voľných 27 bytov. V garáži vznikne 100 parkovacích miest, viac ako 350 metrov štvorcových je vyhradených pre retail. V tomto ohľade došlo k zmene, keďže pôvodne malo vzniknúť v nižšej časti fitnescentrum, developer však nakoniec uprednostnil rezidenčnú funkciu. Stále je však na oficiálnej webstránke sľubované zriadenie pobytovej terasy na streche budovy. Architektom projektu je kvalitné štúdio Cakov + Partners. Developer údajne avizuje dokončenie "prvej etapy" do konca tohto roka.

Prvé vizualizácie budovy pôsobili veľmi sľubne a Treenium by bolo jednoznačne zaujímavým prírastkom medzi bratislavskými realizáciami z posledného obdobia. Nanešťastie však developer netrafil lokalitu, kde by daná výška pôsobila nevhodne (aj napriek neďalekému Retru, ktoré je ešte vyššie), a preto prišla tvrdá reakcia úradov. Navyše situácia okolo vybavovania povolení a budovania "druhej fázy" vyvoláva pochybnosti o serióznosti Greefinu.

Je to škoda, lebo na vhodnom mieste by Treenium mohlo byť skutočným bratislavským "Vertikálnym lesom".

Galéria

  • Výstuž pripravená pre navýšenie budovy
  • Zdroj: Greefin Group

Súvisiace články

Kedy bude dokončený projekt Treenium?

12.08.2019 14:30:00 Adrian Gubčo

Projekt Treenium sa svojho času črtal ako jeden z najzaujímavejších nových developmentov v Bratislave. Nádejným klientom sľuboval špičkovú úroveň architektúry a vybavenia. Dnes je realita iná – projekt prešiel zmenami a dlhodobo mešká. Kedy by mohol byť po viacerých odkladoch dokončený?

Čítať viac

Treenium naďalej mešká

31.01.2019 10:00:00 Adrian Gubčo

Projekt Treenium v mestskej časti Ružinov síce postupoval v poslednej dobe veľmi pomaly, napriek tomu sľuboval developer, spoločnosť Greefin Group, dokončenie toho, čo nazýval prvou etapou, do konca roka 2018. Na stavbe však od leta došlo len k malým zmenám.

Čítať viac

Mapa projektu

Komentáre