Author photoAdrian Gubčo 15.12.2016 10:00

Odhalené: The Corner

Na nároží Jozefskej ulice a Námestia 1. mája sa už dlhodobo vynímal stavebný pozemok, ktorý bol napriek tomu, že bol ohradený stavebným plotom, bez akejkoľvek aktivity. To však už neplatí, pretože výstavba na tomto mieste sa naplno rozbehla a vzniká tu projekt polyfunkčnej budovy, ktorý má názov The Corner.

Zdroj: Architekti BKPŠ

Zdroj: Architekti BKPŠ

Tento už starší projekt (z roku 2004) developuje spoločnosť Vodohospodárske Stavby Malacky, a.s. Pôjde o osempodlažný (aj keď vizualizácie ukazujú sedempodlažný) polyfunkčný objekt, ktorý v sebe zahrnie kancelárske priestory, bývanie i služby.

Projekt by mal poskytnúť 1170 metrov štvorcových administratívnych plôch v štandarde A, 300 metrov štvorcových pre retail na prízemí, ktoré by malo byť vyplnené potravinami a kaviarňou či reštauráciou, 16 bytov, ktoré budú na najvyšších troch podlažiach a všetky budú určené na prenájom a 53 parkovacích miest na troch podzemných podlažiach, kde bude prístup zabezpečený autovýťahom. Budova má zároveň poskytnúť parkovanie a sprchy aj pre cyklistov.

Ide o výnimočnú koncentráciu funkcií vzhľadom na rozsah pozemku, čo je možné aj vďaka kvalitnému architektonickému tímu, ktorý pripravil koncept budovy, v tomto prípade veľmi skúsení a významní architekti z kancelárie Architekti BKPŠ, konkrétne architekti Kusý a Paňák. Keďže je už The Corner v relatívne pokročilej fáze výstavby, dokončený by mohol do konca roka 2017.

Dobudovaním tohto projektu sa konečne zaplní dlhodobo prázdne nárožie, a to navyše objektom, ktorý má potenciál byť pozitívnym vstupom do územia. Veríme, že budova od špičkových architektov bude zrealizovaná s prihliadnutím na vysokú kvalitu, ktorá je prezentovaná v marketingových materiáloch a odrazí sa aj na vnútornom vybavení a vonkajšom stvárnení.

Po dobudovaní blízkych projektov na Jozefskej a Námestí 1. mája (napríklad Weinhauer alebo pripravovaný Metropolitan Star) sa tak cela zóna skompaktní a dostane veľkomestský charakter, a to nielen vzhľadom, ale aj aktivitou, naviazanou na existujúcu a novú stavebnú hmotu. 

Sledujte YIM.BA na Instagrame.

Sledujte YIM.BA na YouTube.

Galéria

  • Zdroj: Vodohospodárske stavby Malacky, a.s.
  • Zdroj: Vodohospodárske stavby Malacky, a.s.
  • Zdroj: Architekti BKPŠ

Mapa projektu

Komentáre

Najčítanejšie

Zo Slovenska

Tlačové správy

Instagram

Informácie o projektoch, výstavbe a architektúre v Bratislave | Information about development and architecture in Bratislava, Slovakia

Pozrieť viac

YouTube