YIMBA

Author photoAdrian Gubčo 15.12.2016 10:00

Odhalené: The Corner

Na nároží Jozefskej ulice a Námestia 1. mája sa už dlhodobo vynímal stavebný pozemok, ktorý bol napriek tomu, že bol ohradený stavebným plotom, bez akejkoľvek aktivity. To však už neplatí, pretože výstavba na tomto mieste sa naplno rozbehla a vzniká tu projekt polyfunkčnej budovy, ktorý má názov The Corner.

Zdroj: Architekti BKPŠ

Zdroj: Architekti BKPŠ

Tento už starší projekt (z roku 2004) developuje spoločnosť Vodohospodárske Stavby Malacky, a.s. Pôjde o osempodlažný (aj keď vizualizácie ukazujú sedempodlažný) polyfunkčný objekt, ktorý v sebe zahrnie kancelárske priestory, bývanie i služby.

Projekt by mal poskytnúť 1170 metrov štvorcových administratívnych plôch v štandarde A, 300 metrov štvorcových pre retail na prízemí, ktoré by malo byť vyplnené potravinami a kaviarňou či reštauráciou, 16 bytov, ktoré budú na najvyšších troch podlažiach a všetky budú určené na prenájom a 53 parkovacích miest na troch podzemných podlažiach, kde bude prístup zabezpečený autovýťahom. Budova má zároveň poskytnúť parkovanie a sprchy aj pre cyklistov.

Ide o výnimočnú koncentráciu funkcií vzhľadom na rozsah pozemku, čo je možné aj vďaka kvalitnému architektonickému tímu, ktorý pripravil koncept budovy, v tomto prípade veľmi skúsení a významní architekti z kancelárie Architekti BKPŠ, konkrétne architekti Kusý a Paňák. Keďže je už The Corner v relatívne pokročilej fáze výstavby, dokončený by mohol do konca roka 2017.

Dobudovaním tohto projektu sa konečne zaplní dlhodobo prázdne nárožie, a to navyše objektom, ktorý má potenciál byť pozitívnym vstupom do územia. Veríme, že budova od špičkových architektov bude zrealizovaná s prihliadnutím na vysokú kvalitu, ktorá je prezentovaná v marketingových materiáloch a odrazí sa aj na vnútornom vybavení a vonkajšom stvárnení.

Po dobudovaní blízkych projektov na Jozefskej a Námestí 1. mája (napríklad Weinhauer alebo pripravovaný Metropolitan Star) sa tak cela zóna skompaktní a dostane veľkomestský charakter, a to nielen vzhľadom, ale aj aktivitou, naviazanou na existujúcu a novú stavebnú hmotu. 

Sledujte YIM.BA na Instagrame.

Sledujte YIM.BA na YouTube.

Galéria

  • Zdroj: Vodohospodárske stavby Malacky, a.s.
  • Zdroj: Vodohospodárske stavby Malacky, a.s.
  • Zdroj: Architekti BKPŠ

Súvisiace články

Takmer odhalený The Corner je príjemným prekvapením

11.03.2019 14:35:00 Adrian Gubčo

Len nedávno som písal o tom, že projekt The Corner sa začína odhaľovať a jeho výsledná podoba bude príjemným prekvapením. Dnes, po odstránení lešenia aj z čelnej fasády, sa tieto slová potvrdzujú, na Námestí 1. mája tak vznikol sympatický mestský dom.

Čítať viac

Construction update: The Corner, 18.2.2019

27.02.2019 13:15:00 Adrian Gubčo

The Corner patrí k trojici projektov, ktoré výrazne menia okolie Námestia 1. mája. Realizovaný na pozemku, ktorý bol dlhodobo prázdny, teraz vytvára hranu mestského bloku medzi Jezefskou a Námestím slobody. Exponovaná poloha zvyšuje nároky na prevedenie budovy, zatiaľ sa však zdá, že tieto nároky budú splnené.

Čítať viac

Na projekte The Corner sa odhaľuje fasáda

23.11.2018 13:45:00 Adrian Gubčo

Projekt The Corner patrí k najstarším rozostavaným projektom v centrálnej časti Bratislavy. Developer, ktorým je spoločnosť Vodohospodárske stavby Malacky, spustila samotnú výstavbu v roku 2015, no pozemok bol vyčistený dávno predtým a projekt po prvýkrát predstavený v roku 2004. V týchto dňoch sa začína konečne odhaľovať finálna podoba domu.

Čítať viac

Construction update: The Corner, 16.8.2018

30.08.2018 13:30:00 Adrian Gubčo

Napriek pomalému tempu, výstavba projektu The Corner napreduje. Na budove sa už objavili okenné rámy.

Čítať viac

Novinky z Námestia 1. mája

31.05.2018 14:00:00 Adrian Gubčo

Okolie Námestia 1. mája v centrálnej časti Bratislavy sa postupne vypĺňa novými projektami. Donedávna bola oblasť charakteristická veľkým počtom prelúk, v súčasnosti však tento charakter zaniká a lokalita sa stáva kompaktnou.

Čítať viac

Construction update: The Corner, 19.9.2017

25.09.2017 13:00:00 Adrian Gubčo

Centrálne položené Námestie 1. mája dostáva mestskejší výraz - na projekte The Corner bola dosiahnutá hrubá stavba, čoskoro sa tak začne odhaľovať finálny výzor fasády. Ukáže sa tak, či pôvodné ambiciózne vizualizácie s kvalitnými materiálmi a architektúrou od skúseného štúdia BKPŠ - Kusý & Paňák neklamali.

Čítať viac

Mapa projektu

Komentáre

Najčítanejšie

Tlačové správy

Instagram

Informácie o projektoch, výstavbe a architektúre v Bratislave | Information about development and architecture in Bratislava, Slovakia

Pozrieť viac

YouTube