Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Ďalšie informácie  

YIMBA

Author photoAdrian Gubčo 23.11.2018 13:45

Na projekte The Corner sa odhaľuje fasáda

Projekt The Corner patrí k najstarším rozostavaným projektom v centrálnej časti Bratislavy. Developer, ktorým je spoločnosť Vodohospodárske stavby Malacky, spustila samotnú výstavbu v roku 2015, no pozemok bol vyčistený dávno predtým a projekt po prvýkrát predstavený v roku 2004. V týchto dňoch sa začína konečne odhaľovať finálna podoba domu.

Article Big

The Corner sa nachádza na veľmi exponovanom pozemku v jednej z najrušnejších častí Bratislavy. Do daného priestoru tak bol navrhnutý polyfunkčný mestský dom, ktorý hmotou a výškou siedmich nadzemných podlaží dotvára nárožie bloku medzi Námestím Slobody a Jozefskou ulicou.

Projekt obsahuje 16 bytov na najvyšších podlažiach, 1.170 metrov štvorcových kancelárii a 300 metrov štvorcových retailu. V podzemnej garáži bude zriadených 53 parkovacích miest. S ohľadom na neveľký rozsah pozemku je výrazná koncentrácia funkcií, ktorá bola možná vďaka dobrému architektonickému konceptu.

Za tým stojí skúsená kancelária Architekti BKPŠ, ktorá stojí za mnohými významnými projektami v Bratislave, z najbližších k The Corner to je výšková budova Národnej banky Slovenska. Počas výstavby rástli obavy, do akej miery bude realizácia blízka pôvodnému návrhu, a hoci ešte stále nie sú zažehnané, prvý náhľad fasády budí vo mne optimizmus.

Na bočnú fasádu od Námestia Slobody je totiž osádzaný keramický obklad, budova tak bude mať prevetrávanú fasádu namiesto omietky. Farba obkladu je pieskovcová, čo by mohlo domu dodať solídny výraz, adekvátny jeho polohe.

The Corner sa tak črtá ako príjemný stavebný vstup do centra mesta, ktorý zároveň dodá lokalite kompaktnejší výraz. Dokončenie bolo pôvodne predpokladané už tento rok, nateraz však možno predpokladať, že to bude približne v polovici roka 2019.

Okolie prejde v blízkej dobe zmenami. Len o niekoľko metrov ďalej pripravuje spoločnosť Proxenta asanáciu niekdajšej administratívnej budovy, na ktorej mieste vyrastie projekt Kesselbauer. Na vedľajšom pozemku sa má stavať taktiež, developer Archikód tu pripravuje polyfunkčný súbor Metropolitan Star. Námestie 1. mája tak bude čoskoro stavebne ukončené a stane sa platnou súčasťou čoraz živšieho centra Bratislavy.

 

Fotografie z 16.11.2018. 

Sledujte YIM.BA na Instagrame.

Sledujte YIM.BA na YouTube.

Galéria

  • Už osadená fasáda je dobrý prísľubom, že dom bude nakoniec na uspokojivej úrovni
  • Pohľad zozadu od Námestia Slobody
  • Zdroj: Vodohospodárske stavby Malacky

Súvisiace články

Takmer odhalený The Corner je príjemným prekvapením

11.03.2019 14:35:00 Adrian Gubčo

Len nedávno som písal o tom, že projekt The Corner sa začína odhaľovať a jeho výsledná podoba bude príjemným prekvapením. Dnes, po odstránení lešenia aj z čelnej fasády, sa tieto slová potvrdzujú, na Námestí 1. mája tak vznikol sympatický mestský dom.

Čítať viac

Construction update: The Corner, 18.2.2019

27.02.2019 13:15:00 Adrian Gubčo

The Corner patrí k trojici projektov, ktoré výrazne menia okolie Námestia 1. mája. Realizovaný na pozemku, ktorý bol dlhodobo prázdny, teraz vytvára hranu mestského bloku medzi Jezefskou a Námestím slobody. Exponovaná poloha zvyšuje nároky na prevedenie budovy, zatiaľ sa však zdá, že tieto nároky budú splnené.

Čítať viac

Construction update: The Corner, 16.8.2018

30.08.2018 13:30:00 Adrian Gubčo

Napriek pomalému tempu, výstavba projektu The Corner napreduje. Na budove sa už objavili okenné rámy.

Čítať viac

Novinky z Námestia 1. mája

31.05.2018 14:00:00 Adrian Gubčo

Okolie Námestia 1. mája v centrálnej časti Bratislavy sa postupne vypĺňa novými projektami. Donedávna bola oblasť charakteristická veľkým počtom prelúk, v súčasnosti však tento charakter zaniká a lokalita sa stáva kompaktnou.

Čítať viac

Construction update: The Corner, 19.9.2017

25.09.2017 13:00:00 Adrian Gubčo

Centrálne položené Námestie 1. mája dostáva mestskejší výraz - na projekte The Corner bola dosiahnutá hrubá stavba, čoskoro sa tak začne odhaľovať finálny výzor fasády. Ukáže sa tak, či pôvodné ambiciózne vizualizácie s kvalitnými materiálmi a architektúrou od skúseného štúdia BKPŠ - Kusý & Paňák neklamali.

Čítať viac

Odhalené: The Corner

15.12.2016 10:00:00 Adrian Gubčo

Na nároží Jozefskej ulice a Námestia 1. mája sa už dlhodobo vynímal stavebný pozemok, ktorý bol napriek tomu, že bol ohradený stavebným plotom, bez akejkoľvek aktivity. To však už neplatí, pretože výstavba na tomto mieste sa naplno rozbehla a vzniká tu projekt polyfunkčnej budovy, ktorý má názov The Corner.

Čítať viac

Mapa projektu

Komentáre