Author photoAdrian Gubčo 23.11.2018 13:45

Na projekte The Corner sa odhaľuje fasáda

Projekt The Corner patrí k najstarším rozostavaným projektom v centrálnej časti Bratislavy. Developer, ktorým je spoločnosť Vodohospodárske stavby Malacky, spustila samotnú výstavbu v roku 2015, no pozemok bol vyčistený dávno predtým a projekt po prvýkrát predstavený v roku 2004. V týchto dňoch sa začína konečne odhaľovať finálna podoba domu.

The Corner sa nachádza na veľmi exponovanom pozemku v jednej z najrušnejších častí Bratislavy. Do daného priestoru tak bol navrhnutý polyfunkčný mestský dom, ktorý hmotou a výškou siedmich nadzemných podlaží dotvára nárožie bloku medzi Námestím Slobody a Jozefskou ulicou.

Projekt obsahuje 16 bytov na najvyšších podlažiach, 1.170 metrov štvorcových kancelárii a 300 metrov štvorcových retailu. V podzemnej garáži bude zriadených 53 parkovacích miest. S ohľadom na neveľký rozsah pozemku je výrazná koncentrácia funkcií, ktorá bola možná vďaka dobrému architektonickému konceptu.

Za tým stojí skúsená kancelária Architekti BKPŠ, ktorá stojí za mnohými významnými projektami v Bratislave, z najbližších k The Corner to je výšková budova Národnej banky Slovenska. Počas výstavby rástli obavy, do akej miery bude realizácia blízka pôvodnému návrhu, a hoci ešte stále nie sú zažehnané, prvý náhľad fasády budí vo mne optimizmus.

Na bočnú fasádu od Námestia Slobody je totiž osádzaný keramický obklad, budova tak bude mať prevetrávanú fasádu namiesto omietky. Farba obkladu je pieskovcová, čo by mohlo domu dodať solídny výraz, adekvátny jeho polohe.

The Corner sa tak črtá ako príjemný stavebný vstup do centra mesta, ktorý zároveň dodá lokalite kompaktnejší výraz. Dokončenie bolo pôvodne predpokladané už tento rok, nateraz však možno predpokladať, že to bude približne v polovici roka 2019.

Okolie prejde v blízkej dobe zmenami. Len o niekoľko metrov ďalej pripravuje spoločnosť Proxenta asanáciu niekdajšej administratívnej budovy, na ktorej mieste vyrastie projekt Kesselbauer. Na vedľajšom pozemku sa má stavať taktiež, developer Archikód tu pripravuje polyfunkčný súbor Metropolitan Star. Námestie 1. mája tak bude čoskoro stavebne ukončené a stane sa platnou súčasťou čoraz živšieho centra Bratislavy.

 

Fotografie z 16.11.2018. 

Sledujte YIM.BA na Instagrame.

Sledujte YIM.BA na YouTube.

Galéria

  • Už osadená fasáda je dobrý prísľubom, že dom bude nakoniec na uspokojivej úrovni
  • Pohľad zozadu od Námestia Slobody
  • Zdroj: Vodohospodárske stavby Malacky

Mapa projektu

Komentáre

Najčítanejšie

Zo Slovenska

Tlačové správy

Instagram

Informácie o projektoch, výstavbe a architektúre v Bratislave | Information about development and architecture in Bratislava, Slovakia

Pozrieť viac

YouTube