Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Ďalšie informácie  

YIMBA

Author photoAdrian Gubčo 20.09.2017 08:30

Odhaľuje sa V. etapa projektu Tammi Dúbravka

Výstavba dúbravského rezidenčného komplexu Tammi pokračuje výstavbou štvrtej etapy, no v týchto dňoch štartuje aj výstavba piatej. O poslednej etape sme informovali už pred časom, aktuálne však developer YIT Slovakia spúšťa predaj bytov a zverejňuje podrobnejšie informácie.

Article Big

Zdroj: YIT Slovakia

V piatej časti nového komplexu pribudnú dva domy, severnejší s ôsmimi nadzemnými podlažiami a 42 bytmi a južnejší so 14 podlažiami a 86 bytmi, druhý menovaný je zatiaľ ponúkaný v predaji. Priestor medzi budovami je vyhradený pre komunitný zelený priestor, ktorá vznikne na streche spoločnej platformy. 

Čo sa týka ponúkaných bytov, tieto sú skôr menšie, s výmerami od 28 do 97 metrov štvorcových, najviac sú zastúpené dvoj- a trojizbové byty, nezanedbateľný je však aj počet jednoizbových bytov, najmenej je štvorizbových. Developer tým mieri predovšetkým na mladých ľudí, ktorých láka cenou - najlacnejší byt stojí približne 70-tisíc eur, v cene bytu je pivničná kobka, nie však už parkovanie. To je riešené v zmieňovanej platforme, kde bude 149 parkovacích miest (+6 miest pre motorky), a na povrchu, kde bude ďalších 35. Vzhľadom na blízkosť nákupných možností, developer nevytvoril na prízemí žiadne priestory pre retail. 

Architektonicky bude piata fáza Tammi nadväzovať na už stojace časti projektu, pôjde teda o jednoducho pôsobiace domy, no adekvátne vzhľadom na lokalitu na severnom okraji Dúbravky. Dokončením piatej etapy by sa zároveň mal projekt celkovo dokončiť. Stavebne práce sa spúšťajú už v priebehu tohto mesiaca, dokončenie developer očakáva v 1Q 3Q 2019. 

Do tej doby už bude celý severný okraj mestskej časti úplne transformovaný. Okrem Tammi vzniká v susedstve projekt Dúbravy od developera Corwin, opodiaľ realizuje developer Archikód svoje projekty Záhradné Vily a Pekná Vyhliadka. Paletu investorov nakoniec dopĺňa aj samotné mesto Bratislava, ktoré konečne dostalo zelenú k výstavbe nájomných bytov pre reštituentov v tejto lokalite, a to aj napriek zbytočnej a trápnej politickej kampani.

Hoci pri všetkých zmienených projektoch možno o mestskosti hovoriť len v obmedzenej miere, prílev nových bytov, ktoré sú prevažne určené pre klientelu z radov strednej triedy alebo mladých ľudí, možno považovať jedine za pozitívum, ktoré mierne znižuje rastúci tlak na dostupnosť bývania v metropole Slovenska.

Sledujte YIM.BA na Instagrame.

Sledujte YIM.BA na YouTube.

Galéria

  • Zdroj: YIT Slovakia
  • Zdroj: YIT Slovakia
  • Zdroj: YIT Slovakia

Súvisiace články

Tammi v Dúbravke je dokončené

28.06.2019 14:45:00 Adrian Gubčo

V Dúbravke sa ukončila výstavba rezidenčného projektu Tammi poslednou piatou etapou. Komplex na severnom okraji zástavby mestskej časti premenil predtým nezastavanú oblasť na aktívnu súčasť mesta a priniesol stovky bytov. Developer YIT Slovakia už má v rukách kolaudačné rozhodnutie.

Čítať viac

Construction update: Tammi, 05.07.2018

17.07.2018 08:30:00 Adrian Gubčo

Tammi patrí k najväčším dúbravským rezidenčným projektom a postupne zapĺňa celý pozemok severne od ulice Pri Hrubej lúke. Po vybudovaní štyroch etáp sa aktuálne buduje posledná, piata.

Čítať viac

Posledné byty v projekte Tammi v predaji

09.02.2018 09:00:00 Adrian Gubčo

Posledná časť bytov v rámci piatej fázy dúbravského projektu Tammi od developera YIT Slovakia ide do predaja. Nový bytový dom vyrastie severne od druhej budovy piatej etapy, s ktorou bude prepojený komunitným parkom. Obe budovy nadväzujú na predchádzajúce etapy a ukončia výstavbu tohto projektu, ktorý je už aktuálne vo výstavbe.

Čítať viac

Mapa projektu

Komentáre

Najčítanejšie

Instagram

Informácie o projektoch, výstavbe a architektúre v Bratislave | Information about development and architecture in Bratislava, Slovakia

Pozrieť viac

YouTube