Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Ďalšie informácie  

YIMBA

Author photoAdrian Gubčo 30.08.2017 10:30

Odhaľuje sa budúcnosť Spilky v projekte Stein2

Po Blumentali, na ktorý sme sa pozreli v minulom článku, je Stein2 ďalším väčším projektom, meniacim okolie Račianskeho mýta. Rozsiahla premena niekdajšieho priemyselného areálu pivovaru na polyfunkčný blok s bývaním a kanceláriami developujú spoločnosti YIT Slovaka a AMW Development. Zároveň sa konečne odhalili zámery s budovou tzv. Spilky, ktorá sa ako jediná budova z pivovaru zachovala.

Article Big

Zdroj: AMW Development

Spilka

Po dlhšom čakaní sa konečne odhalili detaily k Spilke, ktorá je najvýraznejším prvkom celého komplexu a národnou kultúrnou pamiatkou. Pre developera, ktorým je v tomto prípade AMW Development, tak išlo o zložitejšiu situáciu, keďže budovu musel zrekonštruovať, no zároveň tak, aby táto dávala ekonomický zmysel. 

Rozhodol sa preto pre konverziu na kancelársku budovu, v ktorej vznikne 1580 metrov štvorcových kancelárskych priestorov v štandarde A na piatich podlažiach, ktoré majú mať jedinečnú atmosféru aj vďaka svetlej výške podlaží až 6 metrov. Na prízemí by podľa všetkého mala vzniknúť gastronomická prevádzka s vlastným varením piva. Za projektom rekonštrukcie stojí kancelária Bouda a Masár (rovnako ako v prípade Pradiarne 1900). Dátum dokončenia rekonštrukcie nie je zatiaľ špecifikovaný. 

 

Zdroj: AMW Development

Construction update (23.8.2017):

Stavebné práce sú najviac pokročilé na kancelárskej časti, ktorá vzniká pod hlavičkou AMW Development, v prípade rezidenčnej časti na dvorovom objekte, teda prvej etapy projektu od YIT Slovakia. V prípade oboch častí sa finalizujú fasády a pracuje sa už predovšetkým v interiéri budov. Medzičasom, druhá etapa bytovej časti už má hotovú hrubú stavbu, tretia etapa rastie a je na úrovni tretieho nadzemného podlažia, pracuje sa na štvrtom. Zvyšné etapy projektu už majú pripravené podzemné podlažia, čiže výstavba môže začať veľmi rýchlo. 

Celkovo vznikne v nových častiach projektu 408 bytov, 9.500 metrov štvorcových kancelárii v štandarde A a certifikáciou LEED Gold a 900 štvorcových metrov retailu. Doteraz sa do ponuky dostalo 231 bytov (133 v prvej etape, 98 v druhej), voľných je ešte 47. Podľa našich informácii, spustenie predaja bytov v tretej etape sa chystá na najbližšie týždne. Za projektom obidvoch častí projektu stojí Ateliér Ivan Kubík, dokončenie kancelárskej budovy očakávame ešte v priebehu tohto roka, kolaudácia prvej etapy rezidencií sa predpokladá vo februári 2018, druhej etapy v apríli 2018. 

V prípade Steinu2 sa väčšiemu developerovi, ktorým je v tomto prípade YIT Slovakia, ukazuje ako výhodná spolupráca s iným developerom. Keďže YIT sa tradične sústredí na byty, zmysel to má predovšetkým v prípade budovania aj kancelárskych častí projektov.

K ďalším spoluprácam patrí kooperácia s Immocap-om na projekte Konopná v Prievoze a najnovšie sa šíriace náznaky o tom, že táto dvojica spoločností sa stala majiteľom komplexu Istropolis na Trnavskom mýte.

Dlhodobo zanedbaný areál sa do veľkej miery ukazuje ako neudržateľný, predpokladá sa teda, že ho čaká rozsiahlejšia premena. Ak k nej už má dojsť, kombináciu YIT a Immocap-u považujeme za jednu z najlepších možných alternatív, ktorá dáva určitú nádej, že aspoň niečo z hodnôt Istropolisu sa zachová aj do budúcnosti. 

 

Galéria

  • Zdroj: AMW Development
  • Zdroj: AMW Development
  • Zdroj: AMW Development
  • Zdroj: AMW Development
  • Stein2 Offices
  • Stein2 Offices
  • Zdroj: YIT Slovakia

Súvisiace články

Spilka v Steine2 dostala povolenie k užívaniu, čoskoro sa tu otvorí veľká piváreň

16.09.2020 09:00:00 Adrian Gubčo

V širšom centre mesta bola už pred časom dokončená rekonštrukcia ďalšej industriálnej pamiatky. Napriek tomu získali len teraz priestory v tzv. Spilke v projekte Stein2 Offices povolenie k užívaniu. Vďaka tomu tu bude už o niekoľko týždňov otvorená jedna z najväčších pivární v Bratislave.

Čítať viac

Park pri Stein2 čaká zmena: vznikne nová bratislavská promenáda?

15.06.2020 14:26:50 Adrian Gubčo

ČLÁNOK BOL AKTUALIZOVANÝ Projekt Stein2 od developera YIT Slovakia v spolupráci s MiddleCap Group (vtedy ešte AMW Development) nepriniesol len vznik kancelárskych kapacít a bytových domov, ale aj vytvorenie nových verejných priestorov. Okrem privátneho dvora je to najmä časť budúcej promenády medzi Kmeťovym námestím a Novým evanjelickým kostolom. Víziu však môžu narušiť plány Starého Mesta a STU vybudovať tu priestor pre škôlku.

Čítať viac

Mapa projektu

Komentáre

Najčítanejšie

Instagram

Informácie o projektoch, výstavbe a architektúre v Bratislave | Information about development and architecture in Bratislava, Slovakia

Posedenie s výhľadom - nové lavičky na obnovenej Východnej terase Bratislavského hradu.

Seating with a view - new benches on revitalised Eastern terrace of Bratislava castle.

#bratislava #YIMBA #yesinmybratislava #YIMBY #newbratislava #oldbratislava #bratislavacastle #publicspace #urbanism #city #view #architecture #design #bench
Priemyselný areál na Patrónke prejde premenou, vzniknúť tu má spoločenský hub a pripomienka histórie územia.

Industrial zone in Patrónka will transform onto social hub with memorial of historical events which took place over there.

#bratislava #YIMBA #yesinmybratislava #YIMBY #oldbratislava #reconstruction #history #architecture #historicalarchitecture #industrialarchitecture #culture #sport #publicspace #patronka

@bratislavsky_kraj
Nový Majerhof zmení zanedbaný brownfield na zelenú štvrť s promenádou pri Malom Dunaji.

Nový Majerhof development will change the dilapidated brownfield onto green neighborhood with promenade along Malý Dunaj.

#bratislava #YIMBA #yesinmybratislava #YIMBY #newbratislava #development #realestate #housing #living #home #city #vrakuna #vrakuňa #majerhof #novymajerhof #architecture #contemporaryarchitecture #publicspace #riverfront #malydunaj

@pantograph_architects
Nová vizualizácia Sky Parku už so všetkými plánovanými vežami. Výstavba druhej etapy masívneho projektu sa spustí v roku 2021.

New render of Sky Park with all planned towers. Construction of the second stage of the massive development will start in 2021.

#bratislava #YIMBA #yesinmybratislava #YIMBY #newbratislava #bratislavadowntown #development #realestate #skypark #highrise #tower #city #downtown #zahahadid #skyparkbyzahahadid #architecture #contemporaryarchitecture

@penta_real_estate @zahahadidarchitects @pictown.co
Rastúca Eurovea II a prvý slovenský mrakodrap Eurovea Tower.

Rising Eurovea II development and first Slovak skyscraper Eurovea Tower.

#bratislava #YIMBA #yesinmybratislava #YIMBY #newbratislava #bratislavadowntown #development #realestate #eurovea #euroveacity #riverfront #downtown #city #euroveaTower #skyscraper #mrakodrap #danube #slovakia #gfi

@jtre_sk
V bratislavskom downtowne začne onedlho rásť projekt Metropolis, ktorý ďalej zahustí panorámu tejto časti mesta.

Construction of a development called Metropolis in Bratislava downtown is about to start. It will be another densification of the skyline of the city.

#bratislava #YIMBA #yesinmybratislava #YIMBY #newbratislava #bratislavadowntown #development #realestate #housing #living #home #city #highrise #tower #downtown #metropolis
Pozrieť viac

YouTube