Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Ďalšie informácie  

YIMBA

Author photoAdrian Gubčo 30.08.2017 10:30

Odhaľuje sa budúcnosť Spilky v projekte Stein2

Po Blumentali, na ktorý sme sa pozreli v minulom článku, je Stein2 ďalším väčším projektom, meniacim okolie Račianskeho mýta. Rozsiahla premena niekdajšieho priemyselného areálu pivovaru na polyfunkčný blok s bývaním a kanceláriami developujú spoločnosti YIT Slovaka a AMW Development. Zároveň sa konečne odhalili zámery s budovou tzv. Spilky, ktorá sa ako jediná budova z pivovaru zachovala.

Article Big

Zdroj: AMW Development

Spilka

Po dlhšom čakaní sa konečne odhalili detaily k Spilke, ktorá je najvýraznejším prvkom celého komplexu a národnou kultúrnou pamiatkou. Pre developera, ktorým je v tomto prípade AMW Development, tak išlo o zložitejšiu situáciu, keďže budovu musel zrekonštruovať, no zároveň tak, aby táto dávala ekonomický zmysel. 

Rozhodol sa preto pre konverziu na kancelársku budovu, v ktorej vznikne 1580 metrov štvorcových kancelárskych priestorov v štandarde A na piatich podlažiach, ktoré majú mať jedinečnú atmosféru aj vďaka svetlej výške podlaží až 6 metrov. Na prízemí by podľa všetkého mala vzniknúť gastronomická prevádzka s vlastným varením piva. Za projektom rekonštrukcie stojí kancelária Bouda a Masár (rovnako ako v prípade Pradiarne 1900). Dátum dokončenia rekonštrukcie nie je zatiaľ špecifikovaný. 

 

Zdroj: AMW Development

Construction update (23.8.2017):

Stavebné práce sú najviac pokročilé na kancelárskej časti, ktorá vzniká pod hlavičkou AMW Development, v prípade rezidenčnej časti na dvorovom objekte, teda prvej etapy projektu od YIT Slovakia. V prípade oboch častí sa finalizujú fasády a pracuje sa už predovšetkým v interiéri budov. Medzičasom, druhá etapa bytovej časti už má hotovú hrubú stavbu, tretia etapa rastie a je na úrovni tretieho nadzemného podlažia, pracuje sa na štvrtom. Zvyšné etapy projektu už majú pripravené podzemné podlažia, čiže výstavba môže začať veľmi rýchlo. 

Celkovo vznikne v nových častiach projektu 408 bytov, 9.500 metrov štvorcových kancelárii v štandarde A a certifikáciou LEED Gold a 900 štvorcových metrov retailu. Doteraz sa do ponuky dostalo 231 bytov (133 v prvej etape, 98 v druhej), voľných je ešte 47. Podľa našich informácii, spustenie predaja bytov v tretej etape sa chystá na najbližšie týždne. Za projektom obidvoch častí projektu stojí Ateliér Ivan Kubík, dokončenie kancelárskej budovy očakávame ešte v priebehu tohto roka, kolaudácia prvej etapy rezidencií sa predpokladá vo februári 2018, druhej etapy v apríli 2018. 

V prípade Steinu2 sa väčšiemu developerovi, ktorým je v tomto prípade YIT Slovakia, ukazuje ako výhodná spolupráca s iným developerom. Keďže YIT sa tradične sústredí na byty, zmysel to má predovšetkým v prípade budovania aj kancelárskych častí projektov.

K ďalším spoluprácam patrí kooperácia s Immocap-om na projekte Konopná v Prievoze a najnovšie sa šíriace náznaky o tom, že táto dvojica spoločností sa stala majiteľom komplexu Istropolis na Trnavskom mýte.

Dlhodobo zanedbaný areál sa do veľkej miery ukazuje ako neudržateľný, predpokladá sa teda, že ho čaká rozsiahlejšia premena. Ak k nej už má dojsť, kombináciu YIT a Immocap-u považujeme za jednu z najlepších možných alternatív, ktorá dáva určitú nádej, že aspoň niečo z hodnôt Istropolisu sa zachová aj do budúcnosti. 

 

Galéria

  • Zdroj: AMW Development
  • Zdroj: AMW Development
  • Zdroj: AMW Development
  • Zdroj: AMW Development
  • Stein2 Offices
  • Stein2 Offices
  • Zdroj: YIT Slovakia

Súvisiace články

Spilka v Steine2 dostala povolenie k užívaniu, čoskoro sa tu otvorí veľká piváreň

16.09.2020 09:00:00 Adrian Gubčo

V širšom centre mesta bola už pred časom dokončená rekonštrukcia ďalšej industriálnej pamiatky. Napriek tomu získali len teraz priestory v tzv. Spilke v projekte Stein2 Offices povolenie k užívaniu. Vďaka tomu tu bude už o niekoľko týždňov otvorená jedna z najväčších pivární v Bratislave.

Čítať viac

Park pri Stein2 čaká zmena: vznikne nová bratislavská promenáda?

15.06.2020 14:26:50 Adrian Gubčo

ČLÁNOK BOL AKTUALIZOVANÝ Projekt Stein2 od developera YIT Slovakia v spolupráci s MiddleCap Group (vtedy ešte AMW Development) nepriniesol len vznik kancelárskych kapacít a bytových domov, ale aj vytvorenie nových verejných priestorov. Okrem privátneho dvora je to najmä časť budúcej promenády medzi Kmeťovym námestím a Novým evanjelickým kostolom. Víziu však môžu narušiť plány Starého Mesta a STU vybudovať tu priestor pre škôlku.

Čítať viac

Mapa projektu

Komentáre

Najčítanejšie

Instagram

Informácie o projektoch, výstavbe a architektúre v Bratislave | Information about development and architecture in Bratislava, Slovakia

Známe sú výsledky ďalšej architektonickej súťaže: takto bude vyzerať Komenského námestie podľa návrhu štúdia @totalstudio.eu

Results of another architectural competition were revealed: this is the future look of Komenského sq by Totalstudio.

#bratislava #YIMBA #yesinmybratislava #YIMBY #newbratislava #square #publicspace #park #urbanism #city #architecture #competition #sutaz
Spoločnosť Unimed Pharma si v Rači vybuduje novú centrálu.

Unimed Pharma will build its new HQ in Rača.

#bratislava #YIMBA #yesinmybratislava #YIMBY #newbratislava #development #realestate #office #work #hq #headquarters #architecture #modernarchitecture #contemporaryarchitecture #expoline #cubedesign #raca #rača
V Dúbravke bola dokončená druhá etapa príjemného projektu Pekná Vyhliadka, v rámci ktorého vznikol aj príťažlivý verejný priestor s vybavenosťou.

In Dúbravka, a lovely new development called Pekná Vyhliadka (Pleasant View) was completed, containing attractive public space and retail section.

#bratislava #YIMBA #yesinmybratislava #YIMBY #newbratislava #development #realestate #housing #living #home #city #peknavyhliadka #dubravka #architecture #modernarchitecture #contemporaryarchitecture @archikod
Pred Stanicou Nivy bola dokončená nová trolejbusová trať. 

New trolleybus track in front of Stanica Nivy.

#bratislava #YIMBA #yesinmybratislava #YIMBY #newbratislava #bratislavadowntown #development #realestate #stanicanivy #novenivy #nivy  #street #city #downtown #architecture #modernarchitecture #publicspace #urbanism @hbreavis @sieberttalas
Tento týždeň sme videli novú podobu električkovej trate v Rači a otvorenie prvej časti parku v Sky Parku. V Petržalke sa robí Územný plán zóny Kapitulské pole, kde môže žiť vyše 8-tisíc ľudí, development napreduje v Záhorskej Bystrici aj v downtowne. Bratislava sa mení každým dňom.

This week we have seen the new look of tramway track in Rača and opening of the first part of park in Sky Park. In Petržalka, masterplan for Kapitulské pole area with potential population of 8k residents is being made and development is advancing in Záhorská Bystrica as well as in downtown. Bratislava is changing every day.

#bratislava #YIMBA #yesinmybratislava #YIMBY #newbratislava #bratislavadowntown #development #realestate #skypark #highrise #tower #city #downtown #petrzalka #architecture #modernarchitecture #raca #zahorskabystrica
Elegantný Ganz House má stavebné povolenie a už o niekoľko rokov dotvorí rozvíjajúcu sa zónu @euroveacity

Elegant Ganz House received construction permit and in a few years it will become a vital part of Eurovea City neighborhood.

#bratislava #YIMBA #yesinmybratislava #YIMBY #newbratislava #bratislavadowntown #development #realestate #eurovea #euroveacity #riverfront #downtown #city #architecture #modernarchitecture @jtre_sk @compassarchitekti
Pozrieť viac

YouTube