Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Ďalšie informácie  

YIMBA

Author photoAdrian Gubčo 25.05.2018 09:00

Construction update: Slnečnice Viladomy, 23.05.2018

Rozvoj južného okraja Petržalky v podobe projektu Slnečnice rýchlo napreduje, pričom developer Cresco Group má vo výstavbe aktuálne až štvorciferný počet bytov. Masívny development pozostáva z dvoch častí, Mesto a Viladomy, v tomto update sa pozrieme na Viladomy.

Article Big

V tejto časti projektu, koncipovanej ako viac rozvoľnenejšej a s o niečo vyšším štandardom, sa buduje tretia etapa, nadväzujúca na predošlé dve urbanizmom, ale aj architektúrou. Aktuálne vzniká dvojica objektov, súbežných s hlavnou komunikáciou, ktoré vytvoria chránený vnútroblok, na ktorý nadväzuje ďalšia trojica objektov. V dotyku s novovzniknutou Béžovou ulicou zároveň vznikne park so športoviskami a priestormi pre socializáciu. Výška domov dosahuje maximálne sedem nadzemných podlaží.

Celkovo vznikne v tejto etape Viladomov 323 bytov, voľných je ešte 142. Čo platí v princípe o celých Slnečniciach, aj tieto patria k relatívne dostupnejším, čo dáva predpoklad, že pred dokončením výstavby ešte developer podstatnú časť z týchto bytov vypredá. Táto časť Viladomov zároveň obsahuje pomerne dosť priestorov pre vybavenosť, čo môže pomôcť redukovať jej celkový nedostatok v tejto časti Slnečníc a prispieť ku kvalitnejšiemu bývaniu. Parkovanie je riešené v podzemí aj na povrchu, parkovacie miesto je potrebné si dokúpiť.

Tretia etapa Viladomov má odzrkadliť doteraz pozbierané skúsenosti s dizajnovania predošlých fáz projektu, architekti zo štúdia Compass Architekti sa tak vrátili napríklad k paravánom, ktoré dali výraz prvej časti projektu. Ak budú dodržané vizualizácie, bude však táto časť projektu naozaj vizuálne veľmi príťažlivá a príjemne ho rozšíri.

Po dokončení výstavby, ktoré sa predpokladá v 3Q 2019, sa tak Viladomy opäť o čosi viac priblížia mestskému charakteru. Na práve budované domy nadviaže ďalšia časť tretej etapy so štvoricou objektov, vo Viladomoch vznikne potom ešte štvrtá etapa.

Po dokončení Viladomov sa pozornosť zrejme prenesie na časť "Kopec" západne od hlavnej komunikácie, kde sa momentálne nachádza kopec pochádzajúci so zvyškových materiálov pri výstavbe Petržalky, avšak v súčasnosti je už v procese zániku. Prvá časť "Kopca" už bola prezentovaná aj na YIMBYm.

Sledujte YIM.BA na Instagrame.

Sledujte YIM.BA na YouTube.

Galéria

  • Tretia etapa Viladomov, v popredí druhá etapa
  • Tretia etapa Viladomov, zóna Mesto v pozadí
  • Cez celé Viladomy sa tiahne línia, na ktorú je naviazaná občianska vybavenosť
  • Zdroj: Cresco Group

Súvisiace články

Ďalšia časť Slnečníc je bližšie k výstavbe, čoskoro vznikne aj sľubovaný park

20.05.2021 14:50:00 Adrian Gubčo

Veľký projekt Slnečnice na južnom okraji Petržalky postupne rastie. Developer Cresco Real Estate už do veľkej miery dokončuje výstavbu zóny Viladomy, rovnako ako časť zóny Mesto severne od zamýšľaného parku. Preto postupuje v príprave ďalších častí južne od parku. Plánovaná zelená plocha je však zdrojom kontroverzií, no Cresco vysvetľuje, že situácia je zložitejšia.

Čítať viac

Cresco plánuje v roku 2021 dodať na trh takmer tisíc bytov

04.02.2021 10:43:45 Adrian Gubčo

Developerovi Cresco Real Estate sa aj napriek pandémii koronavírusu COVID-19 darí predávať stovky bytov. V minulom roku dal do ponuky 448 bytov v rastúcich Slnečniciach na juhu Petržalky, tento rok chce pridať ďalšiu bezmála tisícku bytov. Záujem o byty je podľa developera stabilne silný, v dôsledku čoho nemožno predpokladať pokles cien nehnuteľností.

Čítať viac

Mapa projektu

Komentáre

Najčítanejšie

Instagram

Informácie o projektoch, výstavbe a architektúre v Bratislave | Information about development and architecture in Bratislava, Slovakia

Nová podoba bloku B "Šturáku", najväčšieho internátu na Slovensku - a aj jedného z najviac zanedbaných.

New look of B block of "Šturák" student hall of residence. It is the biggest hall of residence in Slovakia, as well as one of the most rundown.

#bratislava #YIMBA #yesinmybratislava #YIMBY #newbratislava #housing #students #sturak #comeniusuniversity #reconstruction #architecture #modernarchitecture
Prvá etapa Vydrice ide definitívne do výstavby.

First stage of Vydrica is finally approved and the construction will start soon.

#bratislava #YIMBA #yesinmybratislava #YIMBY #newbratislava #development #realestate #housing #living #home #city #work #office #staremesto #vydrica #construction #urbanism #architecture #contemporaryarchitecture

@vydrica.ba @compassarchitekti @markoandplacemakers
Teraz - potom. Školský dvor na Vazovovej konečne prechádza obnovou.

Now - After. School grounds on Vazovova st. is finally in reconstruction.

#bratislava #YIMBA #yesinmybratislava #YIMBY #newbratislava #reconstruction #publicspace #school #education #sport #architecture #design #staremesto #vazka #vazovova

@2021architekti
Prvá fáza projektu Rozeta v Ružinove je takmer dokončená. 

First stage of Rozeta development in Ružinov is almost completed.

#bratislava #YIMBA #yesinmybratislava #YIMBY #newbratislava #development #realestate #housing #living #home #city #ruzinov #Ružinov #rozeta #architecture #contemporaryarchitecture

@yitslovakia
Rakyta je pracovný názov nového developmentu,  rámci ktorého vznikne východne od Devínskej Novej Vsi veľká nová obytná štvrť.

Rakyta is new development located east from Devínska Nová Ves. In the future it will be a large residential neighborhood.

#bratislava #YIMBA #yesinmybratislava #YIMBY #newbratislava #development #realestate #housing #living #home #city #devinska #devinskanovaves #dnv #rakyta #architecture #contemporaryarchitecture

@sadovskyarchitects
Predstava budúcnosti Nového Lida - rozšírenia centra Bratislavy aj na petržalský breh.

Conceptual drawing of Nové Lido - an extension of Bratislava city center to the right bank of Danube.

#bratislava #YIMBA #yesinmybratislava #YIMBY #newbratislava #bratislavadowntown #development #realestate #urbandevelopment #urbanism #city #downtown #novelido #petrzalka #petržalka #danube #slovakia #thisisbratislava

@jtre_sk @compassarchitekti @markoandplacemakers
Pozrieť viac

YouTube