Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Ďalšie informácie  

YIMBA

Author photoAdrian Gubčo 25.05.2018 09:00

Construction update: Slnečnice Viladomy, 23.05.2018

Rozvoj južného okraja Petržalky v podobe projektu Slnečnice rýchlo napreduje, pričom developer Cresco Group má vo výstavbe aktuálne až štvorciferný počet bytov. Masívny development pozostáva z dvoch častí, Mesto a Viladomy, v tomto update sa pozrieme na Viladomy.

Article Big

V tejto časti projektu, koncipovanej ako viac rozvoľnenejšej a s o niečo vyšším štandardom, sa buduje tretia etapa, nadväzujúca na predošlé dve urbanizmom, ale aj architektúrou. Aktuálne vzniká dvojica objektov, súbežných s hlavnou komunikáciou, ktoré vytvoria chránený vnútroblok, na ktorý nadväzuje ďalšia trojica objektov. V dotyku s novovzniknutou Béžovou ulicou zároveň vznikne park so športoviskami a priestormi pre socializáciu. Výška domov dosahuje maximálne sedem nadzemných podlaží.

Celkovo vznikne v tejto etape Viladomov 323 bytov, voľných je ešte 142. Čo platí v princípe o celých Slnečniciach, aj tieto patria k relatívne dostupnejším, čo dáva predpoklad, že pred dokončením výstavby ešte developer podstatnú časť z týchto bytov vypredá. Táto časť Viladomov zároveň obsahuje pomerne dosť priestorov pre vybavenosť, čo môže pomôcť redukovať jej celkový nedostatok v tejto časti Slnečníc a prispieť ku kvalitnejšiemu bývaniu. Parkovanie je riešené v podzemí aj na povrchu, parkovacie miesto je potrebné si dokúpiť.

Tretia etapa Viladomov má odzrkadliť doteraz pozbierané skúsenosti s dizajnovania predošlých fáz projektu, architekti zo štúdia Compass Architekti sa tak vrátili napríklad k paravánom, ktoré dali výraz prvej časti projektu. Ak budú dodržané vizualizácie, bude však táto časť projektu naozaj vizuálne veľmi príťažlivá a príjemne ho rozšíri.

Po dokončení výstavby, ktoré sa predpokladá v 3Q 2019, sa tak Viladomy opäť o čosi viac priblížia mestskému charakteru. Na práve budované domy nadviaže ďalšia časť tretej etapy so štvoricou objektov, vo Viladomoch vznikne potom ešte štvrtá etapa.

Po dokončení Viladomov sa pozornosť zrejme prenesie na časť "Kopec" západne od hlavnej komunikácie, kde sa momentálne nachádza kopec pochádzajúci so zvyškových materiálov pri výstavbe Petržalky, avšak v súčasnosti je už v procese zániku. Prvá časť "Kopca" už bola prezentovaná aj na YIMBYm.

Galéria

  • Tretia etapa Viladomov, v popredí druhá etapa
  • Tretia etapa Viladomov, zóna Mesto v pozadí
  • Cez celé Viladomy sa tiahne línia, na ktorú je naviazaná občianska vybavenosť
  • Zdroj: Cresco Group

Súvisiace články

UniQ Slnečnice rastie, prvé domy sú už v štádiu hrubej stavby

07.10.2020 14:50:00 Adrian Gubčo

Slnečnice sú najväčším rezidenčným projektom na Slovensku a ako také obsahujú viacero typov zástavby s rozličným štandardom a charakterom. Aktuálne sú rozdelené na dve základné časti – Viladomy a Mesto, pričom prvá časť sa blíži k definitívnemu dokončeniu. Posledná, štvrtá etapa Viladomov, nazvaná UniQ Slnečnice, už získava definitívne kontúry.

Čítať viac

Ďalšie časti Slnečnice – Mesto sú pred dokončením, nasledovať bude rozvoj výškovej časti

02.03.2020 12:15:00 Adrian Gubčo

V najväčšom bratislavskom rezidenčnom projekte rastie okrem nedávno prezentovaného sektoru Slnečnice – Viladomy aj hustejšie zaľudnená a zastavaná štvrť Slnečnice – Mesto.  Práce sa dnes sústredia na trojicu blokov južne od Ulice Zuzany Chalupovej A4-A6, po ktorých dokončení sa má spustiť realizácia výškových domov južne od zamýšľaného centrálneho parku.

Čítať viac

Mapa projektu

Komentáre

Najčítanejšie

Instagram

Informácie o projektoch, výstavbe a architektúre v Bratislave | Information about development and architecture in Bratislava, Slovakia

Nový Majerhof zmení zanedbaný brownfield na zelenú štvrť s promenádou pri Malom Dunaji.

Nový Majerhof development will change the dilapidated brownfield onto green neighborhood with promenade along Malý Dunaj.

#bratislava #YIMBA #yesinmybratislava #YIMBY #newbratislava #development #realestate #housing #living #home #city #vrakuna #vrakuňa #majerhof #novymajerhof #architecture #contemporaryarchitecture #publicspace #riverfront #malydunaj

@pantograph_architects
Nová vizualizácia Sky Parku už so všetkými plánovanými vežami. Výstavba druhej etapy masívneho projektu sa spustí v roku 2021.

New render of Sky Park with all planned towers. Construction of the second stage of the massive development will start in 2021.

#bratislava #YIMBA #yesinmybratislava #YIMBY #newbratislava #bratislavadowntown #development #realestate #skypark #highrise #tower #city #downtown #zahahadid #skyparkbyzahahadid #architecture #contemporaryarchitecture

@penta_real_estate @zahahadidarchitects @pictown.co
Rastúca Eurovea II a prvý slovenský mrakodrap Eurovea Tower.

Rising Eurovea II development and first Slovak skyscraper Eurovea Tower.

#bratislava #YIMBA #yesinmybratislava #YIMBY #newbratislava #bratislavadowntown #development #realestate #eurovea #euroveacity #riverfront #downtown #city #euroveaTower #skyscraper #mrakodrap #danube #slovakia #gfi

@jtre_sk
V bratislavskom downtowne začne onedlho rásť projekt Metropolis, ktorý ďalej zahustí panorámu tejto časti mesta.

Construction of a development called Metropolis in Bratislava downtown is about to start. It will be another densification of the skyline of the city.

#bratislava #YIMBA #yesinmybratislava #YIMBY #newbratislava #bratislavadowntown #development #realestate #housing #living #home #city #highrise #tower #downtown #metropolis
"Bulvár" Mlynské nivy je takmer dokončený a pripravený na otvorenie. Konečne.

Mlynské nivy "boulevard" is almost completed and ready to be opened. Finally.

#bratislava #YIMBA #yesinmybratislava #YIMBY #newbratislava #bratislavadowntown #development #realestate #city #downtown #nivy #novenivy #nivytower #stanicanivy #tower #highrise #twincitytower #street #boulevard #publicspace

@hbreavis @novenivy
V Karlovej Vsi vznikne nový park, vyplnený bude najmä športoviskami. Zásahy nadviažu na nedávno vysadenú sakurovú alej.

A new park will be created in Karlova Ves. It will contain several sporting facilities and it will be located next to recently planted Japanese cherry alley.

#bratislava #YIMBA #yesinmybratislava #YIMBY #newbratislava #park #publicspace #urbanism #city #verejnypriestor #greenery #architecture #design

@idealarch_com
Pozrieť viac

YouTube