Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Ďalšie informácie  

YIMBA

Author photoAdrian Gubčo 13.04.2018 13:00

Hotel Park Inn bude mať novú fasádu

Starosta mestskej časti Staré Mesto - srdce Bratislavy dnes predstavil novú podobu fasády hotela Park Inn, niekdajšieho Danube. Nová fasáda je výsledkom súťaže architektov.

Article Big

Zdroj: Sitno Holding

Pôvodná fasáda bola výsledkom rekonštrukcie, v rámci ktorej zanikla fasáda s obložením, ktorá bola na hoteli prítomná od jeho výstavby začiatkom 90-tych rokov 20. storočia. Nová podoba hotela spôsobila kontroverzie, nielen tým, že materiálovo bola na oveľa nižšej úrovni, ale navyše svojim výrazom nezodpovedala významu lokality a predovšetkým ani nebola odsúhlasená pamiatkarmi. Miestna samospráva reagovala odmietnutím kolaudácie, kým fasáda nebude zmenená do podoby odobrenej pamiatkarmi.

Z tohto dôvodu prebehol architektonický workshop, resp. súťaž architektov, ktorí prišli s novým konceptom fasády. V rámci workshopu bol vybraný návrh architekta Ľubomíra Závodného (AK Ľubomír Závodný), ktorý bol odsúhlasený pamiatkarmi, ako aj investorom. Staré Mesto pristúpilo k odsúhlaseniu predčasného užívania hotela s podmienkou, že nová fasáda bude zrealizovaná do októbra. Ak by to investor nesplnil, bude musieť hotel opätovne uzavrieť.

Hoci nová fasáda bude pracovať s rovnakými materiálmi, ktoré sú vzhľadom na polohu hotela na nízkej úrovni, celkovo bude hotel pôsobiť o niečo lepšie. Nebude ani zďaleka dosahovať architektonickú a výrazovú kvalitu iných budov v okolí - hotela Devín, Slovenskej národnej galérie a ďalších - vo výsledku ale pôjde o niečo menšiu hanbu.

Kauza hotela Park Inn však zostáva mementom, ako nepristupovať k architektúre na nábreží Dunaja, v priestore úplného jadra mesta. Lokalita by mala spĺňať tie najvyššie architektonické kritériá, a to nielen budovy, ale aj verejné priestranstvá.

Sledujte YIM.BA na Instagrame.

Sledujte YIM.BA na YouTube.

Galéria

  • Zdroj: Sitno Holding
  • Zdroj: Sitno Holding
  • Zdroj: Sitno Holding
  • Zdroj: Sitno Holding
  • Zdroj: Sitno Holding

Súvisiace články

Kolaudácia hotela Park Inn by Danube štartuje nanovo

05.02.2019 08:00:00 Adrian Gubčo

Kauza kontroverznej rekonštrukcie hotela Park Inn by Danube má ďalšie pokračovanie. Podľa správy, publikovanej TASR, Okresný úrad vyhovel protestu prokurátora, ktorý napadol rozhodnutie staromestského stavebného úradu prerušiť kolaudačné konanie. Kolaudácia sa tak začína odznova.

Čítať viac

Premena fasády hotela Park Inn by Danube sa spúšťa

19.09.2018 13:00:00 Adrian Gubčo

Dobré správy z Rybného námestia: Na budove hotela Park Inn by Danube (bývalý hotel Danube) sa objavilo lešenie. Developer Sitno Holding teda začína napĺňať sľub a prebuduje fasádu hotela, ktorá oprávnene spôsobila kontroverzie a všeobecný nesúhlas odborníkov aj laikov.

Čítať viac

Hanba Bratislavy

13.11.2017 09:00:00 Adrian Gubčo

Iné vhodnejšie pomenovanie pre výzor hotela Park Inn by Radisson Bratislava len ťažko nájsť. Rekonštrukcia, ktorá premenila príjemnú postmodernú stavbu na zateplené monštrum, je takmer dokončená.

Čítať viac

Mapa projektu

Komentáre

Najčítanejšie

Instagram

Informácie o projektoch, výstavbe a architektúre v Bratislave | Information about development and architecture in Bratislava, Slovakia

Pozrieť viac

YouTube