YIMBA

Rekonštrukcia Hotela Park Inn

Rekonštrukcia Hotela Park Inn
Štvrť
Staré Mesto
Developer
Sitno Holding
Typ
Ubytovanie
Architekt
AK Ľubomír Závodný (úpravy)
Status
Zrealizované
Realizácia
2018

Rekonštrukcia a transfomácia Hotela Park Inn, kedsi známeho ako Hotel Danube, v extrémne exponovanej polohe v historickom jadre mesta. Investor dlhodobo vyvíja snahu hotel zbúrať a nahradiť polyfunkčným komplexom, nateraz bol však na istú dobu zrekonštruovaný. 

Po masívnej kritike pôvodne zrealizovanej fasády bol zorganizovaný architektonický workshop. Investor sa zaviazal zrealizovať zmeny fasády do jesene 2018. Vedenie mestskej časti Bratislava - Staré Mesto redizajnom podmienilo kolaudáciu hotela. 


Ďalšie informácie

Články k projektu

Kolaudácia hotela Park Inn by Danube štartuje nanovo

05.02.2019 08:00:00 Adrian Gubčo

Kauza kontroverznej rekonštrukcie hotela Park Inn by Danube má ďalšie pokračovanie. Podľa správy, publikovanej TASR, Okresný úrad vyhovel protestu prokurátora, ktorý napadol rozhodnutie staromestského stavebného úradu prerušiť kolaudačné konanie. Kolaudácia sa tak začína odznova.

Čítať viac

Premena fasády hotela Park Inn by Danube sa spúšťa

19.09.2018 13:00:00 Adrian Gubčo

Dobré správy z Rybného námestia: Na budove hotela Park Inn by Danube (bývalý hotel Danube) sa objavilo lešenie. Developer Sitno Holding teda začína napĺňať sľub a prebuduje fasádu hotela, ktorá oprávnene spôsobila kontroverzie a všeobecný nesúhlas odborníkov aj laikov.

Čítať viac

Mapa projektu

Najčítanejšie

Tlačové správy

Instagram

Informácie o projektoch, výstavbe a architektúre v Bratislave | Information about development and architecture in Bratislava, Slovakia

Pozrieť viac

YouTube