Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Ďalšie informácie  

YIMBA

Author photoAdrian Gubčo 13.11.2017 09:00

Hanba Bratislavy

Iné vhodnejšie pomenovanie pre výzor hotela Park Inn by Radisson Bratislava len ťažko nájsť. Rekonštrukcia, ktorá premenila príjemnú postmodernú stavbu na zateplené monštrum, je takmer dokončená.

Article Big

Developer Sitno Holding projekt označil za "sexi" a vyzval na trpezlivosť, keďže v "plnej kráse" sa odhalí po dokončení parteru a obloženia z alucobondu. Nuž, budova je už odhalená, no namiesto sexi výzoru sa ukázala v plnej ohavnosti. V parteri vzniká niekoľko prevádzok, ktoré budú zrejme patriť medzi luxusnejšie.

Práve u takých by mali byť vysoké nároky na dizajn, no v tomto prípade zrejme budú tieto prevádzky luxusné len cenami, a celkovo dokreslia gýčový charakter budovy a ľudí, ktorí ju budú pravdepodobne využívať - kde nejde o úroveň, ale len o prezentáciu majetku.

Ak sa chcel developer inšpirovať, ako vyzerá skutočná kvalita, úroveň a elegancia, nemusel chodiť ďaleko. Vedľajší hotel Devín je vďaka svojej špičkovej architektúre od Emila Belluša už desaťročia synonymom luxusu a rokmi sa tento charakter iba posilňuje.

Je zaujímavé, že nedávna rekonštrukcia aj tohto hotela zachovala hodnoty, ktoré hostia očividne oceňujú - ubytoval sa tam napríklad pri svojej poslednej návšteve Bratislavy dalajláma, aj napriek konkurencii viacerých lepších hotelov v meste. Myslíte, že hosť podobného rangu niekedy prespí v hoteli Park Inn?

Galéria

  • Pohľad z turistami frekventovaného Rybného námestia
  • Úzky chodník, ešte zúžený reklamou, na mieste, kde by mal vzniknúť bulvár
  • Elegantný Hotel Devín v susedstve
  • Jeden zo starších návrhov hotela. Zdroj: Sitno Holding

Súvisiace články

Kolaudácia hotela Park Inn by Danube štartuje nanovo

05.02.2019 08:00:00 Adrian Gubčo

Kauza kontroverznej rekonštrukcie hotela Park Inn by Danube má ďalšie pokračovanie. Podľa správy, publikovanej TASR, Okresný úrad vyhovel protestu prokurátora, ktorý napadol rozhodnutie staromestského stavebného úradu prerušiť kolaudačné konanie. Kolaudácia sa tak začína odznova.

Čítať viac

Premena fasády hotela Park Inn by Danube sa spúšťa

19.09.2018 13:00:00 Adrian Gubčo

Dobré správy z Rybného námestia: Na budove hotela Park Inn by Danube (bývalý hotel Danube) sa objavilo lešenie. Developer Sitno Holding teda začína napĺňať sľub a prebuduje fasádu hotela, ktorá oprávnene spôsobila kontroverzie a všeobecný nesúhlas odborníkov aj laikov.

Čítať viac

Mapa projektu

Komentáre

Najčítanejšie

Instagram

Informácie o projektoch, výstavbe a architektúre v Bratislave | Information about development and architecture in Bratislava, Slovakia

Pozrieť viac

YouTube