YIMBA

Author photoAdrian Gubčo 23.03.2018 08:30

Construction update: Proxenta, 19.3.2018

Investičná skupina PROXENTA, ktorá sa postupne udomácňuje aj v oblasti investičnej výstavby, pokročila pri realizácii svojho kľúčového projektu: výškovej budovy Proxenta Residence, kde okrem bytov vznikne aj sídlo spoločnosti.

Proxenta Residence bude mať po dokončení 13 nadzemných podlaží, aktuálne prebiehajú práce na druhom. Budova je charakteristická svojim "vydutým" tvarom, ktorý je už zreteľný aj pri súčasnom postupe výstavby. Na prvých troch podlažiach vzniknú kancelárie a občianska vybavenosť, vyššie sa bude nachádzať 64 výlučne dvojizbových bytov či apartmánov. Ako voľná je aktuálne uvádzaná približne tretina jednotiek, väčší počet je rezervovaných.

Developer klientov láka, okrem lokality, na pomerne vysoký štandard, hoci ako medzibytové priečky zvolil na Slovensku stále ešte neveľmi populárny sádrokartón. Parkovanie je riešené v podzemí zakladačovým systémom. Autormi architektonického konceptu sú architekti z Jančina architekti. Dokončenie developer očakáva ku koncu tohto roka.

Proxenta Residence je z mnohých dôvodov vnímaná ako kontroverzná budova a toho sa už zrejme nezbaví, keďže do Račianskeho mýta, kde sa nachádza, vstúpi radikálne väčšou hmotou, než bola pre tento priestor typická. Tak ako v mnohých prípadoch, ide o starý projekt, ktorý Proxenta prebrala od iného majiteľa, a ktorý bol schválený už dávno. Dnes by už podobný zámer asi sotva prešiel, nanešťastie sa podobných spiacich, no schválených kontroverzných projektov nachádza v Bratislave ešte veľa.

Sledujte YIM.BA na Instagrame.

Sledujte YIM.BA na YouTube.

Galéria

  • Zdroj: Proxenta

Súvisiace články

Proxenta Residence je prakticky dokončená a stáva sa dominantou Račianskeho mýta

12.11.2019 10:50:00 Adrian Gubčo

Projekt Proxenta Residence, ktorý na dlhodobo nezastavaný pozemok na nároží Mýtnej a Radlinského ulice a obrátený do jednej z najrušnejších križovatiek v meste priniesol polyfunkčnú budovu s bytmi a kanceláriami, je prakticky dokončený. Vďaka svojej hmote sa stal dominantou Račianskeho mýta, nanešťastie však nie najvhodnejšou, na čo kriticky reaguje široká verejnosť.

Čítať viac

Proxenta Residence sa blíži k dokončeniu

04.04.2019 08:35:00 Adrian Gubčo

Jeden z kontroverznejších bratislavských projektov už získava finálnu tvár. Z polyfunkčného domu Proxenta Residence sa skladá lešenie, vďaka čomu je zreteľná konečná podoba budovy. Vďaka výsledku realizácie do Bratislavy prichádza zo zahraničia, najmä z Londýna, ďalší trend, hoci je pochybné, či pozitívny.

Čítať viac

Proxenta Residence má dokončenú hrubú stavbu

19.12.2018 13:30:00 Adrian Gubčo

Proxenta Residence, nová nešťastná dominanta Račianskeho mýta, má dokončenú hrubú stavbu a pracuje sa zhotovovaní fasády. Kľúčový projekt spoločnosti Proxenta, ktorá si tu chce vybudovať svoje sídlo, sa tak blíži k dokončeniu.

Čítať viac

Construction update: Proxenta Residence, 29.8.2018

03.09.2018 08:30:00 Adrian Gubčo

Račianske mýto má novú dominantu. Proxenta Residence už prevýšila všetky budovy priamo v okolí tohto mestského a dopravného uhla a je tesne pred dosiahnutím plnej výšky.

Čítať viac

Construction update: Proxenta Residence, 19.06.2018

25.06.2018 08:10:00 Adrian Gubčo

Račianskemu mýtu začína čoraz výraznejšie dominovať hmota budúcej Proxenta Residence. Napriek tomu, budova je ešte len čosi nad polovicou svojej výšky.

Čítať viac

Mapa projektu

Komentáre

Najčítanejšie

Tlačové správy

Instagram

Informácie o projektoch, výstavbe a architektúre v Bratislave | Information about development and architecture in Bratislava, Slovakia

Pozrieť viac

YouTube