Author photoAdrian Gubčo 09.08.2017 08:00

Výstavba Národného futbalového štadióna napreduje

Na stavenisku s aktuálne najväčším počtom žeriavov v Bratislave rýchlo napreduje výstavba Národného futbalového štadióna (NFŠ). Komplex bude okrem športovej funkcie obsahovať aj komerčné časti, ktoré budú ešte výraznejšie.

Čo sa týka športovej časti, zreteľne už rastú tribúny, predovšetkým západná a východná, kde sú vybudované spodné úrovne najbližšie k budúcej hracej ploche, kde je zatiaľ depónia materiálu, postupne sa buduje aj severná.

Okrem športovej časti sa aktívne pracuje aj na ostatných častiach komplexu, predovšetkým na bytovom dome s výškovou časťou viditeľnou od Bajkalskej ulice, postupne vzniká nákupná pasáž a ďalšia výšková budova administratívy v juhozápadnom rohu štadióna už má vybudované základy. Developujúca spoločnosť NFŠ, a.s., pracuje vo vysokom tempe, aby stihla projekt dokončiť do konca roku 2018. 

Po dokončení tak bude okrem štadióna s kapacitou 22.500 divákov areál obsahovať nákupné centrum, rezidenčnú časť s 334 bytmi a 20-podlažnú administratívnu vežu, nazvanú Tower 5, s 19.600 metrami štvorcovými prenajímateľnej plochy.

Pozemok po niekdajšom stánku futbalového Slovana sa premení na obrovskú komerčnú zónu, z ktorej jeho majiteľ vyťaží maximum možného a zatlačí slávnu futbalovú históriu, spojenú s týmto priestorom, úplne do úzadia. Celkovému vyzneniu nepomôže ani mizerná architektonická úroveň, za ktorou stojí štúdio Expoline architekta Karola Kállaya ml. Podstatnú časť financií potrebných pre výstavbu zabezpečuje štát, ktorý poskytol dotáciu 27 milión eur.

Národný futbalový štadión sa veľmi pravdepodobne po dokončení stane národnou futbalovou hanbou, financovanou čiastočne z verejných zdrojov. Pôjde o memento, ktoré by nás malo upozorniť na to, aby sa veľké štátne zákazky realizovali s povinnou architektonickou súťažou, nielen so súťažou na zhotoviteľa.

 

Fotografie z 29.7.2017.

Sledujte YIM.BA na Instagrame.

Sledujte YIM.BA na YouTube.

Galéria

  • Zdroj: NFŠ, a.s.

Mapa projektu

Komentáre

Najčítanejšie

Zo Slovenska

Tlačové správy

Instagram

Informácie o projektoch, výstavbe a architektúre v Bratislave | Information about development and architecture in Bratislava, Slovakia

Pozrieť viac

YouTube