YIMBA

Národné basketbalové centrum

Národné basketbalové centrum
Štvrť
Nové Mesto
Developer
Národné basketbalové centrum, Slovenská republika
Typ
Športoviská, Kancelárie
Architekt
Archatelier
Status
Výstavba
Realizácia
2021 - 2023

Rekonštrukcia a dostavba športovej haly na Pasienkoch, po ktorej má z ikonickej haly z roku 1958 vzniknúť Národné basketbalové centrum. 


Ďalšie informácie

Počet podlaží 8
Náklady 5.349.700 EUR

Články k projektu

Ikonická hala na Pasienkoch mení podobu. Príde Bratislava o výnimočné architektonické dielo?

28.11.2022 13:22:01 Andrej Sárközi

Ikonická stavba povojnovej slovenskej architektúry prechádza už nejakú dobu veľkou rekonštrukciou. Architektonicky výnimočná športová hala na Pasienkoch pripomínala roky len obrovský reklamný nosič. To sa konečne mení a populárna stavba postupne získava nový výzor. Či ale ostane na rovnako vysokej úrovni, ostáva otázne. 

Čítať viac

Hala na Pasienkoch sa mení na Národné basketbalové centrum, jej definitívny výzor ostáva nejasný

01.07.2022 12:34:50 RED

Športová hala na Pasienkoch – v súčasnosti Eurovia Aréna – sa po rokoch chátrania dočkala rekonštrukcie. Multifunkčne využívaný objekt, ktorý sa právom hrdí prívlastkom „ikonický“, púta už 60 rokov pozornosť svojou oblou siluetou a zastrešením v tvare hyperbolického paraboloidu. V prostredí konzervatívnej Bratislavy pôsobila hala netradične, nevšedne, ba až provokatívne, čo z nej robí špičkové dielo slovenskej povojnovej architektúry.

Čítať viac

Mapa projektu

Najčítanejšie

Tlačové správy

Instagram

Informácie o projektoch, výstavbe a architektúre v Bratislave | Information about development and architecture in Bratislava, Slovakia

Pozrieť viac

YouTube