YIMBA

Author photoAdrian Gubčo 20.06.2018 08:10

Construction update: Panorama Business III, 18.06.2018

Kancelársky komplex Panorama Business III od developera JTRE sa už zbavil lešenia a je tak možné vidieť a posúdiť fasádu a celkový vzhľad tohto najnovšieho prírastku do palety administratívnych projektov v novom komerčnom centre Bratislavy.

Nejde o malý prírastok, Panorama Business III prinesie na štrnástich nadzemných podlažiach 23-tisíc štvorcových metrov kancelárskych priestorov a 700 metrov štvorcových retailu. Bude bude certifikovaná pre stupeň LEED Gold, čo v tomto prípade znamená zelené strechy, výber lokálnych materiálov či efektívne narábanie s vodou. Popri projekte pribudla cyklotrasa s napojením na nábrežnú cyklotrasu, ktorá poskytne alternatívu voči automobilovej doprave ktorej účelom slúži nadzemná garáž s 380 miestami.

Aktuálne, s blížiacim sa dokončením v priebehu tohto roka, sa už začína špekulovať o nájomníkoch, nepotvrdené zdroje hovoria o presťahovaní sa spoločnosti Lenovo - ak majiteľ súčasných priestorov nedal spoločnosti výhodnejšiu ponuku. Architektom Panorama Business III je GFI.

Projekt ako taký pôsobí po odhalení fasády prekvapivo lepšie, ako sa zdalo z pôvodných vizualizácii. Napriek tomu, vzhľadom na prémiovú lokalitu by to mohlo byť oveľa lepšie. Vzhľadu a charakteru budovy ubližuje mohutná nadzemná garáž. Developer si to zrejme aspoň čiastočne uvedomuje, keďže fasádu garáže má pokryť najväčšia LED obrazovka na Slovensku.

Sledujte YIM.BA na Instagrame.

Sledujte YIM.BA na YouTube.

Galéria

  • Grandiózny vstup bude najsilnejším architektonickým prvkom projektu
  • Nová cyklotrasa
  • Zdroj: J&T Real Estate

Súvisiace články

LED obrazovka na Landererovej 12 – správny prístup?

25.07.2019 13:45:00 Adrian Gubčo

Už niekoľko týždňov na jednej z najrušnejších križovatiek v Bratislave svieti najväčšia LED obrazovka na Slovensku – podnož administratívneho komplexu Landererova 12 od J&T Real Estate je využitá ako obrazovka, na ktorej sú premietané umelecké vizualizácie. Je toto vhodný spôsob riešenia podoby fasády v danom prostredí?

Čítať viac

V Bratislave bude sídliť Európska pracovná agentúra

13.06.2019 14:10:00 Adrian Gubčo

Hlavnému mestu Slovenska sa konečne podarilo získať sídlo medzinárodnej európskej agentúry. Po neúspechu s Európskou medicínskou agentúrou sa to podarilo pri Európskej pracovnej agentúre. Inštitúcia s približne 140 zamestnancami bude sídliť v Landererovej 12 v novom centre Bratislavy.

Čítať viac

Najväčšia LED obrazovka na Slovensku na Landererovej 12 sa už realizuje

09.11.2018 08:00:00 Adrian Gubčo

Administratívny komplex Landererova 12, predtým známy ako Panorama Business III, je už nejakú dobu dokončený a v okolí prebiehajú viacmenej už len finálne úpravy. Tou najzvýznamenejšou z nich je realizácia najväčšej LED obrazovky v krajine, ktorá vznikne na fasáde parkovacej podnože.

Čítať viac

Panorama Business III blízko dokončenia

12.07.2018 10:50:00 Adrian Gubčo

Administratívny komplex Panorama Business III bude najnovším prírastkom vo vznikajúcom novom komerčnom centre Bratislavy. Na objekte a v jeho okolí už prebiehajú dokončovacie práce, developer J&T Real Estate (JTRE) tak už pripravuje budovu k sťahovaniu nájomníkov. V súvislosti s tým sa objavili aj nové vizualizácie projektu.

Čítať viac

Construction update: Panorama Business III, 20.04.2018

27.04.2018 08:30:00 Adrian Gubčo

Hoci postup na výstavbe administratívneho komplexu Panorama Business III je celkovo dosť pomalý, v poslednej dobe sa urýchlil. Spod lešenia už začína presvitať budúci výzor fasády.

Čítať viac

Construction update: Panorama Business III, 5.-6.2.2018

09.02.2018 13:00:00 Adrian Gubčo

Ďalší z veľkých aktuálnych projektov v rastúcom bratislavskom downtowne je kancelársky komplex Panorama Business III od developera J&T Real Estate (JTRE). Práce napredujú relatívne pomaly, napriek tomu je však dokončenie plánované už na tento rok.

Čítať viac

Construction update: Panorama Business III, 30.9.2017

09.10.2017 10:00:00 Adrian Gubčo

Kancelársky projekt od J&T Real Estate, rastúci v bratislavskom downtowne, patrí napriek svojmu rozsahu k pomerne prehliadaným. Ide však o veľmi mohutnú budovu, ktorá je tesne pred dosiahnutím plnej výšky 15 nadzemných podlaží.

Čítať viac

Mapa projektu

Komentáre

Najčítanejšie

Tlačové správy

Instagram

Informácie o projektoch, výstavbe a architektúre v Bratislave | Information about development and architecture in Bratislava, Slovakia

Pozrieť viac

YouTube