Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Ďalšie informácie  

YIMBA

Author photoAdrian Gubčo 20.06.2018 08:10

Construction update: Panorama Business III, 18.06.2018

Kancelársky komplex Panorama Business III od developera JTRE sa už zbavil lešenia a je tak možné vidieť a posúdiť fasádu a celkový vzhľad tohto najnovšieho prírastku do palety administratívnych projektov v novom komerčnom centre Bratislavy.

Article Big

Nejde o malý prírastok, Panorama Business III prinesie na štrnástich nadzemných podlažiach 23-tisíc štvorcových metrov kancelárskych priestorov a 700 metrov štvorcových retailu. Bude bude certifikovaná pre stupeň LEED Gold, čo v tomto prípade znamená zelené strechy, výber lokálnych materiálov či efektívne narábanie s vodou. Popri projekte pribudla cyklotrasa s napojením na nábrežnú cyklotrasu, ktorá poskytne alternatívu voči automobilovej doprave ktorej účelom slúži nadzemná garáž s 380 miestami.

Aktuálne, s blížiacim sa dokončením v priebehu tohto roka, sa už začína špekulovať o nájomníkoch, nepotvrdené zdroje hovoria o presťahovaní sa spoločnosti Lenovo - ak majiteľ súčasných priestorov nedal spoločnosti výhodnejšiu ponuku. Architektom Panorama Business III je GFI.

Projekt ako taký pôsobí po odhalení fasády prekvapivo lepšie, ako sa zdalo z pôvodných vizualizácii. Napriek tomu, vzhľadom na prémiovú lokalitu by to mohlo byť oveľa lepšie. Vzhľadu a charakteru budovy ubližuje mohutná nadzemná garáž. Developer si to zrejme aspoň čiastočne uvedomuje, keďže fasádu garáže má pokryť najväčšia LED obrazovka na Slovensku.

Galéria

  • Grandiózny vstup bude najsilnejším architektonickým prvkom projektu
  • Nová cyklotrasa
  • Zdroj: J&T Real Estate

Súvisiace články

LED obrazovka na Landererovej 12 – správny prístup?

25.07.2019 13:45:00 Adrian Gubčo

Už niekoľko týždňov na jednej z najrušnejších križovatiek v Bratislave svieti najväčšia LED obrazovka na Slovensku – podnož administratívneho komplexu Landererova 12 od J&T Real Estate je využitá ako obrazovka, na ktorej sú premietané umelecké vizualizácie. Je toto vhodný spôsob riešenia podoby fasády v danom prostredí?

Čítať viac

V Bratislave bude sídliť Európska pracovná agentúra

13.06.2019 14:10:00 Adrian Gubčo

Hlavnému mestu Slovenska sa konečne podarilo získať sídlo medzinárodnej európskej agentúry. Po neúspechu s Európskou medicínskou agentúrou sa to podarilo pri Európskej pracovnej agentúre. Inštitúcia s približne 140 zamestnancami bude sídliť v Landererovej 12 v novom centre Bratislavy.

Čítať viac

Mapa projektu

Komentáre

Najčítanejšie

Instagram

Informácie o projektoch, výstavbe a architektúre v Bratislave | Information about development and architecture in Bratislava, Slovakia

Pozrieť viac

YouTube