Author photoAdrian Gubčo 09.11.2018 08:00

Najväčšia LED obrazovka na Slovensku na Landererovej 12 sa už realizuje

Administratívny komplex Landererova 12, predtým známy ako Panorama Business III, je už nejakú dobu dokončený a v okolí prebiehajú viacmenej už len finálne úpravy. Tou najzvýznamenejšou z nich je realizácia najväčšej LED obrazovky v krajine, ktorá vznikne na fasáde parkovacej podnože.

LED obrazovka pokryje podstanú časť tejto podnože na exponovanom nároží Landererovej a Košickej ulice a bude siahať cez tri podlažia. Ambíciou developera J&T Real Estate (JTRE) je zlepšiť vizibilitu administratívneho komplexu, čo je pochopiteľné – v neveľkej vzdialenosti vznikajú biznis centrá iných developerov, ktoré sú väčšinou na vyššej architektonickej úrovni.

Podľa oficiálnych materiálov by táto LED obrazkovka nemala pravdepodobne vysielať reklamu, ale predovšetkým prírodné motívy, napríklad vodné kvapky, ako aj rozličné umelecké animácie. Ak to tak bude, pôjde o vynikajúci spôsob prezentácie a oživenia nadzemnej garáže, aké by inak v podobnej lokalite a v podobnom rozsahu vznikať nemali. Developer, ktorý je prepojený aj s prenajímateľom reklamných nosičov, snáď splní slovo.

Landererova 12 je najnovším prírastkom vo vznikajúcom komerčnom centre Bratislavy. V komplexe pozostávajúcom z dvojice spojených kubusov s maximálne 15 nadzemnými podlažiami vzniklo 22.800 metrov štvorcových kancelárskych plôch, 583 metrov štvorcových obchodov a 376 parkovacích miest. Do budovy sa už sťahujú nájomníci, kľúčovým je spoločnosť Lenovo, sídliť tu má aj Benestra a niekoľko ďalších firiem. Centrum získalo energetický certifikát LEED Gold. Architektonický koncept spracovalo štúdio GFI.

Napriek prítomnosti niekoľkých atraktívnych prvkov – okrem LED obrazovky je to aj zaujímavý vstup alebo strešné terasy s výhľadom na centrum Bratislavy – Landererova 12 nedosahuje úroveň, akú by som očakával od polohy v takej významnej zóne. Ak sa naplní celá vízia developera v podobe konceptu Eurovea City, exponovanosť L12, ako je skrátene nazývaná, sa ešte zvýši.

Bolo by vhodné, keby developer na ďalšie pripravované objekty už organizoval minimálne interné vyzvané architektonické súťaže. Šancu na reparát má hneď vedľa, v prípade pripravovaného administratívno-kongresového centra Eurovea Congress Tower.

Táto budova bude v prípade zriadenia avizovaných kongresových kapacít navštevovaná ľuďmi z celého sveta. Zážitok v podobe špičkovej architektúry budovy by mohol byť benefit nielen v estetickej, ale aj ekonomickej rovine, keďže centrum bude o to atraktívnejšie. A to by už mohlo presvedčiť aj takých tvrdých developerov, ako sú J&T Real Estate.

 

Fotografie z 30.10.2018. Pozrite si aj ďalšie fotografie Landererovej 12 vo fotogalérii.

Sledujte YIM.BA na Instagrame.

Sledujte YIM.BA na YouTube.

Galéria

  • Vznikajúca LED obrazovka
  • Vstup do budovy, v susedstve zanikajúce tlačiarne Versus
  • Zdroj: J&T Real Estate

Mapa projektu

Komentáre

Najčítanejšie

Zo Slovenska

Tlačové správy

Instagram

Informácie o projektoch, výstavbe a architektúre v Bratislave | Information about development and architecture in Bratislava, Slovakia

Pozrieť viac

YouTube