YIMBA

Author photoAdrian Gubčo 12.07.2018 10:50

Panorama Business III blízko dokončenia

Administratívny komplex Panorama Business III bude najnovším prírastkom vo vznikajúcom novom komerčnom centre Bratislavy. Na objekte a v jeho okolí už prebiehajú dokončovacie práce, developer J&T Real Estate (JTRE) tak už pripravuje budovu k sťahovaniu nájomníkov. V súvislosti s tým sa objavili aj nové vizualizácie projektu.

Zdroj: J&T Real Estate

Zdroj: J&T Real Estate

Tieto viac prezentujú vybavenosť, na ktorú sa budú môcť firmy sídliace v komplexe tešiť, ale aj jeden z prvkov, ktorý má budove dodať jej charakter - najväčšia LED obrazovka na Slovensku, ktorá bude na podnoži budovy využívanej ako parkovací dom.

Panorama Business III samotná bude obsahovať 24-tisíc metrov štvorcových prenajímateľných plôch, z toho vyše 23-tisíc štvorcov budú kancelárie, 700 metov štvorcových retail. V budove vznikne 380 parkovacích miest a splní certifikáciu pre LEED Gold. Architektom objektu je GFI, a.s. Prvé firmy by sa mali začať do budovy sťahovať už v najbližších týždňoch, prevažne však na jeseň.

Po tretej budove by mala nasledovať neskôr aj štvrtá, ktorá vyrastie medzi telesom mosta Apollo a Tower 115, pričom medzi vežami vznikne nové námestie. Výškovo sa bude približovať Tower 115, súčasťou budovy bude najväčšie kongresové centrum v Bratislave. Presné dátumy realizácie nie sú ešte známe, je však predpoklad, že výstavba sa začne až v priebehu niekoľkých rokov. Aktuálnou prioritou v území je totiž výstavba polyfunkčného komplexu Eurovea II, kde vzniknú ďalšie rozsiahle administratívne kapacity.

Sledujte YIM.BA na Instagrame.

Sledujte YIM.BA na YouTube.

Galéria

  • Zdroj: J&T Real Estate
  • Zdroj: J&T Real Estate
  • Zdroj: GFI
  • Zdroj: GFI
  • Zdroj: GFI

Súvisiace články

LED obrazovka na Landererovej 12 – správny prístup?

25.07.2019 13:45:00 Adrian Gubčo

Už niekoľko týždňov na jednej z najrušnejších križovatiek v Bratislave svieti najväčšia LED obrazovka na Slovensku – podnož administratívneho komplexu Landererova 12 od J&T Real Estate je využitá ako obrazovka, na ktorej sú premietané umelecké vizualizácie. Je toto vhodný spôsob riešenia podoby fasády v danom prostredí?

Čítať viac

V Bratislave bude sídliť Európska pracovná agentúra

13.06.2019 14:10:00 Adrian Gubčo

Hlavnému mestu Slovenska sa konečne podarilo získať sídlo medzinárodnej európskej agentúry. Po neúspechu s Európskou medicínskou agentúrou sa to podarilo pri Európskej pracovnej agentúre. Inštitúcia s približne 140 zamestnancami bude sídliť v Landererovej 12 v novom centre Bratislavy.

Čítať viac

Najväčšia LED obrazovka na Slovensku na Landererovej 12 sa už realizuje

09.11.2018 08:00:00 Adrian Gubčo

Administratívny komplex Landererova 12, predtým známy ako Panorama Business III, je už nejakú dobu dokončený a v okolí prebiehajú viacmenej už len finálne úpravy. Tou najzvýznamenejšou z nich je realizácia najväčšej LED obrazovky v krajine, ktorá vznikne na fasáde parkovacej podnože.

Čítať viac

Construction update: Panorama Business III, 18.06.2018

20.06.2018 08:10:00 Adrian Gubčo

Kancelársky komplex Panorama Business III od developera JTRE sa už zbavil lešenia a je tak možné vidieť a posúdiť fasádu a celkový vzhľad tohto najnovšieho prírastku do palety administratívnych projektov v novom komerčnom centre Bratislavy.

Čítať viac

Construction update: Panorama Business III, 20.04.2018

27.04.2018 08:30:00 Adrian Gubčo

Hoci postup na výstavbe administratívneho komplexu Panorama Business III je celkovo dosť pomalý, v poslednej dobe sa urýchlil. Spod lešenia už začína presvitať budúci výzor fasády.

Čítať viac

Construction update: Panorama Business III, 5.-6.2.2018

09.02.2018 13:00:00 Adrian Gubčo

Ďalší z veľkých aktuálnych projektov v rastúcom bratislavskom downtowne je kancelársky komplex Panorama Business III od developera J&T Real Estate (JTRE). Práce napredujú relatívne pomaly, napriek tomu je však dokončenie plánované už na tento rok.

Čítať viac

Construction update: Panorama Business III, 30.9.2017

09.10.2017 10:00:00 Adrian Gubčo

Kancelársky projekt od J&T Real Estate, rastúci v bratislavskom downtowne, patrí napriek svojmu rozsahu k pomerne prehliadaným. Ide však o veľmi mohutnú budovu, ktorá je tesne pred dosiahnutím plnej výšky 15 nadzemných podlaží.

Čítať viac

Mapa projektu

Komentáre

Najčítanejšie

Tlačové správy

Instagram

Informácie o projektoch, výstavbe a architektúre v Bratislave | Information about development and architecture in Bratislava, Slovakia

Pozrieť viac

YouTube