Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Ďalšie informácie  

YIMBA

Author photoAdrian Gubčo 12.07.2018 10:50

Panorama Business III blízko dokončenia

Administratívny komplex Panorama Business III bude najnovším prírastkom vo vznikajúcom novom komerčnom centre Bratislavy. Na objekte a v jeho okolí už prebiehajú dokončovacie práce, developer J&T Real Estate (JTRE) tak už pripravuje budovu k sťahovaniu nájomníkov. V súvislosti s tým sa objavili aj nové vizualizácie projektu.

Article Big

Zdroj: J&T Real Estate

Tieto viac prezentujú vybavenosť, na ktorú sa budú môcť firmy sídliace v komplexe tešiť, ale aj jeden z prvkov, ktorý má budove dodať jej charakter - najväčšia LED obrazovka na Slovensku, ktorá bude na podnoži budovy využívanej ako parkovací dom.

Panorama Business III samotná bude obsahovať 24-tisíc metrov štvorcových prenajímateľných plôch, z toho vyše 23-tisíc štvorcov budú kancelárie, 700 metov štvorcových retail. V budove vznikne 380 parkovacích miest a splní certifikáciu pre LEED Gold. Architektom objektu je GFI, a.s. Prvé firmy by sa mali začať do budovy sťahovať už v najbližších týždňoch, prevažne však na jeseň.

Po tretej budove by mala nasledovať neskôr aj štvrtá, ktorá vyrastie medzi telesom mosta Apollo a Tower 115, pričom medzi vežami vznikne nové námestie. Výškovo sa bude približovať Tower 115, súčasťou budovy bude najväčšie kongresové centrum v Bratislave. Presné dátumy realizácie nie sú ešte známe, je však predpoklad, že výstavba sa začne až v priebehu niekoľkých rokov. Aktuálnou prioritou v území je totiž výstavba polyfunkčného komplexu Eurovea II, kde vzniknú ďalšie rozsiahle administratívne kapacity.

Galéria

  • Zdroj: J&T Real Estate
  • Zdroj: J&T Real Estate
  • Zdroj: GFI
  • Zdroj: GFI
  • Zdroj: GFI

Súvisiace články

LED obrazovka na Landererovej 12 – správny prístup?

25.07.2019 13:45:00 Adrian Gubčo

Už niekoľko týždňov na jednej z najrušnejších križovatiek v Bratislave svieti najväčšia LED obrazovka na Slovensku – podnož administratívneho komplexu Landererova 12 od J&T Real Estate je využitá ako obrazovka, na ktorej sú premietané umelecké vizualizácie. Je toto vhodný spôsob riešenia podoby fasády v danom prostredí?

Čítať viac

V Bratislave bude sídliť Európska pracovná agentúra

13.06.2019 14:10:00 Adrian Gubčo

Hlavnému mestu Slovenska sa konečne podarilo získať sídlo medzinárodnej európskej agentúry. Po neúspechu s Európskou medicínskou agentúrou sa to podarilo pri Európskej pracovnej agentúre. Inštitúcia s približne 140 zamestnancami bude sídliť v Landererovej 12 v novom centre Bratislavy.

Čítať viac

Mapa projektu

Komentáre

Najčítanejšie

Instagram

Informácie o projektoch, výstavbe a architektúre v Bratislave | Information about development and architecture in Bratislava, Slovakia

Pozrieť viac

YouTube