YIMBA

Author photoAdrian Gubčo 11.06.2017 14:00

Veža v Jarabinkách sa predstavuje: Jarabinky Grande

Developer Sibareal, ktorý buduje projekt Jarabinky, pristúpil k odhaleniu detailov o najvyššej časti nového rezidenčného komplexu - výškovej budovy, ktorú nazval Jarabinky Grande. Pôjde tak o ďalšiu vyššiu stavbu, ktorá doplní panorámu tejto časti Mlynských Nív. 

Zdroj: Sibareal

Zdroj: Sibareal

Výšková budova vznikne priamo v dotyku s ulicou Mlynské nivy a bude mať 16 nadzemných podlaží. V cenníku je ponúkaných 38 bytov, od dvojizbových po štvorizbové, v čom sú zarátané aj dva veľkorysé penthousy, pokrývajúce celé podlažia. Daný počet bytov však nemusí byť konečný, keďže developer avizuje možnosť byty spájať, ako aj upravovať dispozície. Zároveň je deklarovaná možnosť úprav do vyššieho štandardu, keďže Jarabinky Grande majú byť očividne luxusnejšou dominantou celého komplexu.

Napriek tomu, cena niektorých bytov nepresahuje hodnotu 2.000 eur za meter štvorcový, čo z Jarabiniek Grande robí v tejto chvíli, kým platí uvádzacia akcia, jeden z lacnejších projektov novostavieb, a to aj s prihliadnutím na perspektívnu budúcnosť lokality.

Predaj je už zahájený, podľa oficiálnej stránky projektu sú zatiaľ rezervované štyri byty. Budova je spoločne s celým projektom Jarabiniek vo výstavbe, dokončenie sa očakáva na prelome rokov 2018 a 2019.

Hoci Jarabinky Grande nebudú patriť ani zďaleka k najvyšším budovám v oblasti, doplnia panorámu tejto časti mesta, ktorá sa postupne zapĺňa novými vežami - v tesnej blízkosti rastie posledná z výškových budov v rámci CityPark Ružinov, o pár stoviek metrov ďalej zas vyrastie Discovery Tower.

Ide prevažne o rezidenčné projekty, ktoré vnesú do územia život, v súčasnosti absentujúci mimo pracovných hodín. Stála prítomnosť väčšieho počtu ľudí zvyšuje tlak na komplexnejšie riešenie dopravy v území, ktorým môže byť jedine električková trať na ulici Mlynské nivy, ktorá lokalitu prepojí s centrom a downtownom v oblasti Stanice Nivy. Výstavba tejto radiály sa po dobudovaní trate v Petržalke stane jednou z kľúčových výziev bratislavskej dopravnej politiky. 

Sledujte YIM.BA na Instagrame.

Sledujte YIM.BA na YouTube.

Galéria

  • Zdroj: Sibareal
  • Zdroj: Sibareal

Súvisiace články

Jarabinky sú dokončené

07.05.2020 17:33:40 Adrian Gubčo

Približne trinásť rokov od spustenia výstavby je ružinovský projekt Jarabinky konečne dokončený. V pomerne rozsiahlom polyfunkčnom developmente v transformačnom území Mlynských Nív už prebiehajú posledné úpravy, komplex ako taký je však stavebne ukončený. V budúcnosti pôjde o súčasť expandujúceho centra mesta.

Čítať viac

Kedy budú dokončené Jarabinky?

15.11.2019 11:12:00 Adrian Gubčo

Jeden z väčších bratislavských projektov sa blíži k dokončeniu. Jarabinky, polyfunkčný súbor zaberajúci celý mestský blok v rozvojovej lokalite Mlynské Nivy – Západ, vyzerajú byť takmer pripravené na odovzdávanie priestorov klientom, napriek tomu kolaudácia projektu viazne.

Čítať viac

Prvá časť Jarabiniek je takmer dokončená

11.07.2019 11:09:00 Adrian Gubčo

Jeden z transformačných projektov v zóne Mlynské nivy – Západ, Jarabinky, ide do finále. Tesne pred dokončením je prvá a druhá fáza projektu, definitívnu podobu nadobúda štvrtá fáza a po určitom omeškaní sa finalizujú práce aj na tretej etape. Okrem toho, odhaľuje sa už aj podoba výškovej dominanty v podobe veže Jarabinky Grande.

Čítať viac

Construction update: Jarabinky, 30.10.2018

12.11.2018 08:30:00 Adrian Gubčo

Jarabinky je jeden z relatívne veľkých projektov, ktoré začínajú získavať finálnu podobu. Polyfunkčný komplex v transformujúcej sa lokalite Mlynské Nivy (Západ) napriek tomu už vykazuje meškanie.

Čítať viac

Construction update: Jarabinky, 11.06.2018

15.06.2018 09:05:00 Adrian Gubčo

V meniacej sa štvrti Nivy - Západ rastie okrem CityParku Ružinov aj ďalší prevažne rezidenčný projekt - Jarabinky, ktorý po dokončení vyplní celý mestský blok a svojim charakterom sa vymedzí spomedzi ostatných lokálnych projektov.

Čítať viac

Construction update: Jarabinky, 9.10.2017

20.10.2017 10:00:00 Adrian Gubčo

Jarabinky patria po CityParku Ružinov k ďalším prevažne rezidenčným projektom, ktoré vznikajú v zóne Nivy, a mali byť dokončené už dávno. Projekt zasiahla kríza a až nedávno ho rozostaval nový developer Sibareal.

Čítať viac

Mapa projektu

Komentáre

Najčítanejšie

Tlačové správy

Instagram

Informácie o projektoch, výstavbe a architektúre v Bratislave | Information about development and architecture in Bratislava, Slovakia

Pozrieť viac

YouTube