Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Ďalšie informácie  

YIMBA

Author photoAdrian Gubčo 11.06.2017 14:00

Veža v Jarabinkách sa predstavuje: Jarabinky Grande

Developer Sibareal, ktorý buduje projekt Jarabinky, pristúpil k odhaleniu detailov o najvyššej časti nového rezidenčného komplexu - výškovej budovy, ktorú nazval Jarabinky Grande. Pôjde tak o ďalšiu vyššiu stavbu, ktorá doplní panorámu tejto časti Mlynských Nív. 

Article Big

Zdroj: Sibareal

Výšková budova vznikne priamo v dotyku s ulicou Mlynské nivy a bude mať 16 nadzemných podlaží. V cenníku je ponúkaných 38 bytov, od dvojizbových po štvorizbové, v čom sú zarátané aj dva veľkorysé penthousy, pokrývajúce celé podlažia. Daný počet bytov však nemusí byť konečný, keďže developer avizuje možnosť byty spájať, ako aj upravovať dispozície. Zároveň je deklarovaná možnosť úprav do vyššieho štandardu, keďže Jarabinky Grande majú byť očividne luxusnejšou dominantou celého komplexu.

Napriek tomu, cena niektorých bytov nepresahuje hodnotu 2.000 eur za meter štvorcový, čo z Jarabiniek Grande robí v tejto chvíli, kým platí uvádzacia akcia, jeden z lacnejších projektov novostavieb, a to aj s prihliadnutím na perspektívnu budúcnosť lokality.

Predaj je už zahájený, podľa oficiálnej stránky projektu sú zatiaľ rezervované štyri byty. Budova je spoločne s celým projektom Jarabiniek vo výstavbe, dokončenie sa očakáva na prelome rokov 2018 a 2019.

Hoci Jarabinky Grande nebudú patriť ani zďaleka k najvyšším budovám v oblasti, doplnia panorámu tejto časti mesta, ktorá sa postupne zapĺňa novými vežami - v tesnej blízkosti rastie posledná z výškových budov v rámci CityPark Ružinov, o pár stoviek metrov ďalej zas vyrastie Discovery Tower.

Ide prevažne o rezidenčné projekty, ktoré vnesú do územia život, v súčasnosti absentujúci mimo pracovných hodín. Stála prítomnosť väčšieho počtu ľudí zvyšuje tlak na komplexnejšie riešenie dopravy v území, ktorým môže byť jedine električková trať na ulici Mlynské nivy, ktorá lokalitu prepojí s centrom a downtownom v oblasti Stanice Nivy. Výstavba tejto radiály sa po dobudovaní trate v Petržalke stane jednou z kľúčových výziev bratislavskej dopravnej politiky. 

Sledujte YIM.BA na Instagrame.

Sledujte YIM.BA na YouTube.

Galéria

  • Zdroj: Sibareal
  • Zdroj: Sibareal

Súvisiace články

Jarabinky sú dokončené

07.05.2020 17:33:40 Adrian Gubčo

Približne trinásť rokov od spustenia výstavby je ružinovský projekt Jarabinky konečne dokončený. V pomerne rozsiahlom polyfunkčnom developmente v transformačnom území Mlynských Nív už prebiehajú posledné úpravy, komplex ako taký je však stavebne ukončený. V budúcnosti pôjde o súčasť expandujúceho centra mesta.

Čítať viac

Kedy budú dokončené Jarabinky?

15.11.2019 11:12:00 Adrian Gubčo

Jeden z väčších bratislavských projektov sa blíži k dokončeniu. Jarabinky, polyfunkčný súbor zaberajúci celý mestský blok v rozvojovej lokalite Mlynské Nivy – Západ, vyzerajú byť takmer pripravené na odovzdávanie priestorov klientom, napriek tomu kolaudácia projektu viazne.

Čítať viac

Mapa projektu

Komentáre

Najčítanejšie

Instagram

Informácie o projektoch, výstavbe a architektúre v Bratislave | Information about development and architecture in Bratislava, Slovakia

Ďalší park je v realizácii, tentokrát pod taktovkou developera Lucron v Urban Residence.

Another park is under construction. Developer is Lucron and the park is part of Urban Residence development.

#bratislava #YIMBA #yesinmybratislava #YIMBY #newbratislava #development #realestate #housing #living #home #city #park #publicspace #greenery #verejnypriestor #urbanism #urbanResidence #architecture #contemporaryarchitecture

@compassarchitekti
Možné riešenie kauzy na Drotárskej? Murman Group navrhuje rekreačný areál a výletnú reštauráciu na mieste bývalej Pohody. 

Murman Group has proposed a new recreational area and restaurant instead of former Pohoda Park.

#bratislava #YIMBA #yesinmybratislava #YIMBY #newbratislava #development #realestate #reconstruction #leisure #recreation #park #restaurant #horskypark
Nová vizualizácia Nového Istropolisu.

New render of New Istropolis.

#bratislava #YIMBA #yesinmybratislava #YIMBY #newbratislava #development #realestate #housing #living #office #work #city #urbanism #culture #congress #mice #trnavskemyto #architecture #contemporaryarchitecture #istropolis #novyistropolis

@immocap.sk @kcap.eu @playtime.barcelona
Hlavné mesto plánuje upraviť priestor pred Novou tržnicou, pribudne tu pätica veľkých stromov. Dokončenie projektu je plánované ešte v máji tohto roku.

City of Bratislava intends to revitalize the public space before Nová tržnica (New market). Five big trees will be planted. Project should be completed by the end of May.

#bratislava #YIMBA #yesinmybratislava #YIMBY #newbratislava #publicspace #greenery #verejnypriestor #trnavskemyto #architecture #design
Stavebná fakulta STU postupne získava novú podobu.

Faculty of Civil Engineering of STU is getting new look.

#bratislava #YIMBA #yesinmybratislava #YIMBY #newbratislava #stu #school #university #science #reconstruction #architecture #modernarchitecture #modernism
Prvý bratislavský mrakodrap rastie a spolu s ním aj celý projekt Eurovea II.

First Bratislava skyscraper rises as well as Eurovea II development.

#bratislava #YIMBA #yesinmybratislava #YIMBY #newbratislava #bratislavadowntown #development #realestate #eurovea #euroveacity #euroveaTower #tower #highrise #skyscraper #city #downtown #riverfront #architecture #contemporaryarchitecture

@jtre_sk
Pozrieť viac

YouTube