Author photoAndrej Sárközi 25.10.2022 16:01

Známa tržnica získa suseda. Kancelárska veža sa zmení na apartmánový dom

Apartmánový dom hneď vedľa Fresh Marketu. Rožňavskú ulicu doplní development Olivia Residence, nachádzajúci sa v tesnej blízkosti frekventovanej križovatky, ale aj populárnej tržnice s potravinami či Klientskeho centra. Pozemok mal pôvodne slúžiť na kancelárske účely, naskytá sa teda otázka – je táto zmena u ubyvateľov Bratislavy žiadúca?

Zdroj: Atelier 3M

Zdroj: Atelier 3M

Projekt s architektúrou od štúdia Atelier 3M prinesie do oblasti na 15-tich podlažiach nové ubytovanie i služby. Developer BZ Group spustil v treťom kvartáli tohto roku rezervácie jednotlivých apartmánov. Ako sa uvádza v harmonograme, v poslednom kvartáli roku 2022 sa má začať s výstavbou a kolaudácia je naplánovaná v prvom polroku 2024. Investor má za sebou realizácie susedného Fresh Marketu, Klientskeho centra či Kolosea, ale aj Austria Trend Hotelu v centre mesta. 

Projekt vyrastie v priamom dotyku s objektom Fresh Marketu, keďže ide v podstate o jeho ďalšiu etapu. Prezentuje sa najmä výhodnou polohou a dostupnosťou, čo je v konečnom dôsledku pravda. Rezidenti Olivia Residence budú mať obchod s potravinami a množstvom gastroprevádzok doslova pod oknami, v pešej dostupnosti sa nachádza supermarket, pošta, železničná stanica alebo aj jazero Kuchajda s bežeckou dráhou či obchodné centrum Vivo! Susedom developmentu je aj centrála Slovenskej sporiteľne. 

Oficiálny web rovnako poukazuje na výhodné logistické spojenie – elektrickou kolobežkou sa budúci obyvatelia Olivia Residence dostanú do mesta za 10 minút, 3 zastávky MHD sú do 500 metrovej vzdialenosti, obchvat D4 zase osem minút autom a už spomenutá Železničná stanica Nové Mesto je v krátkej pešej dostupnosti. 

Galéria

  • Zdroj: Atelier 3M
  • Zdroj: Atelier 3M
  • Zdroj: Atelier 3M
  • Zdroj: Olivia Residence
  • Zdroj: Olivia Residence

Development ponúka jednoizbové, jeden a pol izbové, dvoj a trojizbové apartmány, ale aj štvorizbové rezidencie. Pravdepodobne najluxusnejšie 4-izbové apartmány budú situované na najvyššom 15. podlaží. Cena pri nich uvedená nie je, rozpätie pri všetkých bytoch však poukazuje na sumy od 70-tisíc po 380-tisíc eur. 

Development bude charakteristický pomerne solídnym štandardom a aktuálne populárnym "škandinávskym" štýlom interiéru. Apartmány sú komplexne zariadené, vrátane vybavenej kuchyne so spotrebičmi a sanitou. Developer pripomína, že záujemcom na nasťahovanie stačí len vybrať nábytok. Jednotky tiež obsahujú veľkometrážne balkóny a terasy s eletrickým exteriérovým slnečným tienením. Parkovanie je vyriešené podzemnou garážou, v ktorých Olivia Residence ponúka garážové státia na prenájom. 

Niektoré z apartmánov sú záujemcami rezervované už v súčasnosti, od jednoizbových až po najdrahšie zcerejnené trojizbové s cenou presahujúcou aj 370-tisíc eur. Nie je to veľkým prekvapením, s ohľadom na situáciu na trhu a lokalitu projektu, vyznačujúcou sa vysokou dostupnosťou služieb a voľnočasových aktivít, akými nemusia disponovať iné bratislavské projekty. Pôvodný zámer ešte z roku 2018 počítal s kancelárskym komplexom. Zmena projektu na bývanie však môže, pre súčasný dopyt po bývaní, priniesť developerovi pozitívnejší výsledok.

Zdroj: Olivia Residence


Development disponuje súčasnou architektúrou, vhodne začlenenou do okolitého prostredia. Dominantným prvkom na objekte je predsadená konštrukcia s výraznými exteriérovými tieniacim roletami, ktoré možno nájsť na každom balkóne či terase. Inak je výraz domu tvorený rastrom konštrukcie, ktorý opticky rozdeľuje jednotlivé podlažia domu. Vizualizáciám tiež dominuje zeleň, nachádzajúca sa na balkónoch. Tento prvok však pravdepodobne nebude súčasťou architektonického riešenia, jeho realizácia bude záležať na majiteľoch jednotlivých nehnuteľností. 

Projekt tiež vsádza na „moderný štýl bývania v dynamickej lokalite so skvelými možnosťami” – aspoň tak uvádza stránka projektu. Podobnou charakteristikou sa však môže pokojne hrdiť aj polyfunkčný projekt priamo oproti Olivia Residence – N!do. Objekt, pozostávajúci z rezidenčnej, komerčnej a administratívnej časti sa nachádza priamo na nároží križovatky Tomášikova a Rožňavská. Svojou osobitou a súčasnou architektúrou či trasformáciou celého územia je tento development od kancelária GRIDO Architekti komplexnejší a pokrokovejší. To však nič nemení na tom, že projekt Olivia Rezidence do okolia zapadne a svojou funkciou obohatí lokalitu o nové možnosti bývania. 

Miesto, kde ešte vcelku nedávno neboli takmer žiadne rezidenčné developmenty, sa v priebehu rokov rozrástlo o projekt N!do a v blízkej budúcnosti pribudne aj Olivia Residence. Územiu to však pomôže - bude nielen kompaktnejšie, pribudne zároveň aj ponuka bývania (ubytovania) v blízkosti vnútorného mesta Bratislavy a doplní sa potrebná funkcia. To pomôže aj samotnému hlavnému mestu, ktoré sa stane živším a atraktívnejším miestom pre život. 

 

Sledujte YIM.BA na Instagrame.

Sledujte YIM.BA na YouTube.

Mapa projektu

Najčítanejšie

Zo Slovenska

Tlačové správy

Instagram

Informácie o projektoch, výstavbe a architektúre v Bratislave | Information about development and architecture in Bratislava, Slovakia

Pozrieť viac

YouTube