YIMBA

Author photoAdrian Gubčo 14.02.2018 14:00

Nové vizualizácie Einparku

Ďalší z rady petržalských projektov v blízkosti Einsteinovej, Einpark od developera Corwin, má nové vizualizácie. Tieto už zobrazujú aj (pravdepodobný) finálny vzhľad fasády kancelárskej budovy, za ktorej dizajnom stojí slovinská architektka medzinárodnej úrovne Špela Videčnik.

Zdroj: Corwin

Zdroj: Corwin

Developer na dlhodobo prázdnom pozemku buduje multifunkčný projekt, ktorý pozostáva zo sedempodlažnej administratívnej budovy v tvare "L", orientovanej do Einsteinovej, a výškovej rezidenčnej budovy s osemnástimi podlažiami a 110 bytmi. Štandard je v priemere vyšší, čo je odrazené na cenách, v dôsledku čoho zostáva voľná ešte vyše polovica bytov. Klienti sa azda obávajú blízkosti k rušnej Einsteinovej ulici, toto by však malo byť čiastočne riešené práve osadením budovy a vybudovaním bariéry v podobe kancelárskeho bloku. V parteri kancelárskej budovy, resp. aj na úrovni druhého podlažia prístupného z lávky spájajúcej obe strany Einsteinovej, by mali vzniknúť retailové prevádzky. Projekt je už vo výstavbe, aktuálne sa realizujú základy, celkové dokončenie sa očakáva v lete 2019.

Einpark je v podstate celý navrhnutý štúdiom A1 Architecture, s ktorým developer spolupracuje napríklad aj pri projekte Blumental. Pri fasáde kancelárskej budovy sa však rozhodol inak a oslovil významnú slovinskú architektku. "Tento projekt je spoluprácou medzi našim štúdiomu OFIS a slovenským štúdiom, ktoré ktoré navrhlo samotnú budovu . My sme boli prizvaní aby sme vytvorili obálku, dizajn fasády. Budova sa nachádza blízko jednej z veľkých bratislavských ciest. Chceme aby bola viditeľná pre autá, ktoré prechádzajú okolo, aby ju zaregistrovali. Vytvárame dizajn, ktorý spojí dva elementy - horizontálny a verikálny. Uvidíte, ako to nakoniec dopadne," vyjadrila sa Špela Videčnik v rozhovore pre Hospodárske noviny.

Vizualizácie zatiaľ ukazujú, že zahraniční architekti sa rozhodli viac pracovať s prírodnými materiálmi. Viac bude možné povedať až po definitívnom spustení prezentácie administratívneho centra, nateraz sa však dá povedať, že na Einsteinovej pribudne rozpoznateľná a pomerne príjemná kancelárska budova, ktorá dobre doplní zástavbu v tejto lokalite.

Sledujte YIM.BA na Instagrame.

Sledujte YIM.BA na YouTube.

Galéria

  • Zdroj: Corwin
  • Zdroj: Corwin
  • Zdroj: Corwin
  • Zdroj: Corwin
  • Zdroj: Corwin
  • Zdroj: Corwin

Súvisiace články

Corwin chce realizovať uhlíkovo neutrálne kancelárske budovy

02.06.2022 11:00:02 Adrian Gubčo

Aj v Bratislave postupne rastie počet kancelárskych budov, ktoré spĺňajú relatívne vysoké ekologické štandardy – LEED a BREEAM na najvyššej úrovni. Uhlíkovo neutrálne však nie sú žiadne. Zmeniť to chce developer Corwin, ktorý sa usiluje o zisk certifikátu LEED Zero Carbon pre kancelárske časti Blumentalu a Einparku. Okrem toho avizuje, že v budúcnosti pôjde už len týmto smerom, čím bude svetovým lídrom v udržateľnosti.

Čítať viac

Einpark v Petržalke je dokončený

04.05.2020 13:05:00 Adrian Gubčo

Projekt Einpark, ktorý vznikol na donedávna nezastavanom a nevyužitom pozemku južne od Einsteinovej ulice, je dokončený. Developer Corwin obdržal povolenie k užívaniu pre rezidenčnú aj administratívnu časť kompexu. Svojim charakterom je v priestore okraja petržalského sídliska pozitívnym zjavom.

Čítať viac

Einpark získava definitívnu podobu

18.06.2019 10:35:00 Adrian Gubčo

Petržalský polyfunkčný projekt od developera Corwin začína získavať finálne kontúry. Komplex pozostávajúci z kancelárskej budovy a rezidenčnej veže dotvára zástavbu pozdĺž Einsteinovej ulice a nahrádza doteraz nevyužitý a prázdny priestor.

Čítať viac

Einpark Offices sa odhaľujú

03.01.2019 08:30:00 Adrian Gubčo

Aj napriek pokročilému štádiu výstavby neboli doteraz známe podrobnejšie detaily o kancelárskej časti projektu Einpark. Developer Corwin, ktorý za ním stojí, zatiaľ zverejnil len kusé, hoci zaujímavé informácie o architektoch či energetickej certifikácii, ktoré majú dokazovať, že má ísť o jednu z najzaujímavejších administratívnych budov v meste.

Čítať viac

Construction update: Einpark, 11.10.2018

22.10.2018 09:00:00 Adrian Gubčo

V mestskej časti Petržalka výrazne povyrástli budovy, vznikajúce v rámci projektu Einpark. Polyfunkčný súbor od developera Corwin bude zahŕňať kancelársky komplex a výškovú rezidenčnú budovu.

Čítať viac

Einpark prvým bratislavským projektom s predcertifikáciou LEED PLATINUM

19.06.2018 13:23:00 Adrian Gubčo

Trend zvyšovanie udržateľnosti budov už existuje aj na Slovensku, pričom väčšina najväčších administratívnych develpmentov v metropole už ráta s nejakou formou certifikácie. Trendy v certifikovaní budov, ako aj plán certifikovať kancelársku časť projektu Einpark na najvyššiu úroveň LEED Platinum dnes predstavil developer CORWIN.

Čítať viac

Construction update: Einpark, 20.04.2018

24.04.2018 08:30:00 Adrian Gubčo

Petržalský projekt Einpark od developera Corwin rastie, čo je dané mimoriadnou intenzitou prác. Celá stavba je už nad alebo na úrovni terénu.

Čítať viac

Mapa projektu

Komentáre

Najčítanejšie

Tlačové správy

Instagram

Informácie o projektoch, výstavbe a architektúre v Bratislave | Information about development and architecture in Bratislava, Slovakia

Pozrieť viac

YouTube