Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Ďalšie informácie  

YIMBA

Author photoAdrian Gubčo 14.02.2019 08:40

Noc architektúry Zima 2019

Dnešný večer patrí ďalšiemu podujatiu zo série Noc architektúry. Záujemcovia budú mať opäť možnosť zoznámiť sa so zaujímavými ideami a hosťami a a popritom sa aj zabaviť. Oficiálna časť podujatia sa koná v priestoroch Fakulty architektúry Slovenskej technickej univerzity.

Article Big

Zdroj: Archtung

14. február je magický dátum, ktorý si všetci užijeme v znamení spoločného puta k architektúre a dizajnu. Noc sa deje vďaka tomu, že nás všetkých spája istá vášeň, či už k tvorbe, alebo vnímaniu a sprostredkovávaniu architektúry.

Jednými z týchto ľudí sú aj hostia 15 minútoviek, ako napríklad SPOLKA (KE) - kolektív architektiek a sociologičiek, ktoré nám predstavia projekty ako Plán pre Košice, Mestoláska alebo iné aktivity zaoberajúce sa urbanizmom a angažovaním verejnosti do tvorby miest. Projekt Brnenský Architektonický Manuál nám zase odprezentuje interaktívny spôsob pre všetkých záujemcov spoznávania a navštevovania architektúry mesta. 

Aj tento rok budú hodnotené všetky vystavené ateliérové práce z posledného semestra, v kategóriách - architektúra, urbanizmus a dizajn nezávislou porotou zloženou z odborníkov zo Slovenskej, ale aj zahraničnej praxe v pokračovaní už tradičnej študentskej ceny CHEDDAR

Pre milovníkov designu Design-Stuba pripravuje DESIGN STAGE v priestoroch, rekonštruovanej kotolni s výstavou prác a bohatým programom ako prezentácia Ateliérové spolupráce s praxou (CURAPROX),v populárnej tradičnej platforme Pechtle Mechtle - DESIGN STUBA Success Stories sa predstavia úspešní absolventi Ústavu dizajnu, ktorí sa uplatnili v automobilovom priemysle, a pravidelný formát komunitných meetupov Service Design Drinks #4 s témou Prečo potrebujú lepšie služby komunitu.

Hlavným bodom programu Noci Architektúry bude prednáška holandského architektonického ateliéru MVRDV. Zastupovať ho bude Jan Knikker – jeden z partnerov Rotterdamskej pobočky ateliéru.

MVRDV založili v roku 1993 Winy Maas, Jacob van Rijs a Nathalie de Vries v Rotterdame v Holandsku. Táto prax sa celosvetovo zaoberá riešením súčasných architektonických a urbanistických problémov. Vysoko spolupracujúca metóda návrhu založená na rozsiahlom výskume zahŕňa klientov, zainteresované strany a odborníkov z mnohých oblastí od začiatku tvorivého procesu. Výsledkom sú jedinečné, kontextuálne projekty, ktoré umožňujú našim mestám a krajinám rozvoj k lepšej budúcnosti.

A ako už býva tradíciou - Noc býva pre architektov nekonečná, preto bude na fakulte sprevádzaná hudobným programom mladej dvojice Jalovec a Čičman, ktorý sa neskôr presunie na afterpárty do centra starého mesta v priestoroch Fuga a to v zastúpení "DJ´s battle" formátu Clash of architects v zostave Vallosadovsky vs. Gutgut.

 

Kompletný program a viac informácii o podujatí nájdete na Facebookovej stranke tu.

Súvisiace články

Noc architektúry 2018 zima

19.01.2018 10:00:00 Adrian Gubčo

Pomaly sa blíži dátum ďalšieho podujatia zo série Noc Architektúry 2018 Zima. Tím okolo združenia Archtung opäť pripravil mimoriadny program, ktorého súčasťou bude niekoľko skvelých prezentácii, prednášok a bohatý kultúrny program. Hlavnou témou tohto večera budú architektonické súťaže.

Čítať viac

Komentáre