Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Ďalšie informácie  

YIMBA

Author photoAdrian Gubčo 24.11.2017 09:00

Čerešne odhaľujú druhú etapu

Developer ITB Development, ktorý aktuálne dokončuje prvú etapu rezidenčného projektu Čerešne, odhalil detaily k už dlhšie známemu zámeru rozšíriť obytný súbor o ďalšie domy. Celý projekt zároveň nesie aj nové meno, Čerešne Living.

Article Big

Zdroj: ITB Development

V rámci ďalších častí projektu by vo forme riadkovej zástavby mali vyrásť ďalšie tri sekcie, v ktorých vznikne 217 bytov, pričom aj táto časť projektu sa delí na etapy, v prvej bude 86 bytov. Zriadených je viac rozľahlejších bytov, keďže developer Čerešne Living koncipuje ako „koncové bývanie“, teda miesto, kde vznikne skôr pokojné miesto pre život pre rodiny s deťmi namiesto mladých párov či jednotlivcov hľadajúcich rušné mestské bývanie.

Ceny sú s ohľadom na lokalitu nižšie, ako v iných projektoch podobného štandardu. Jednoizbové byty začínajú na vyše 75-tisíc eurách, dvojizbové na 118-tisíc, trojizbové na 173-tisíc a väčšie byty presahujú 200-tisícovú cenovku. Developer sa v duchu svojich zvyklostí aj tu odvážil zaexperimentovať, vďaka čomu vznikne niekoľko mezonetových prízemných bytov s vlastnými predzáhradkami, čiastočne flexibilné dispozície či rozľahlé strešné byty, ktoré budú určitými rodinnými domami na streche bytových domov.

Parter so službami vznikne na severnej strane projektu, smerom k Harmincovej, parkovanie je riešené prevažne v podzemí a vzniknúť by malo 315 parkovacích miest, ktorých kúpa bude ku väčším (ako jednoizbovým) bytom povinná.

Opäť ide aj o komunitne poňaté bývanie, okrem rozsiahlych zelených priestorov s výmerou zhruba 6-tisíc štvorcových metrov, v rámci ktorých sa zriadi niekoľko charakteristických poloverejných priestranstiev – svah na sánkovanie, detské ihrisko, parkourové ihrisko a lagúna – budú vybudované aj spoločné terasy pre obyvateľov druhej etapy novej časti projektu, alebo pobytové schodiská, ktoré majú umožňovať susedské interakcie medzi obyvateľmi prvej etapy. Komunitné priestory v podobe herní či klubovní zároveň pribudnú aj v už budovanej časti Čerešní, ale aj v poslednej fáze. Architektúra zodpovedá proklamovaným cieľom, čo je pri projektoch od ITB Development zvykom, keďže spoločnosť je prepojená s oceňovaným ateliérom Architekti Šebo Lichý.

Čerešne Living budú vo svojej finálnej podobe rozvinutím sľubného konceptu, načrtnutého už v prvých fázach projektu. ITB Development takto realizuje svoj cieľ vybudovať komplexnejšiu štvrť, hoci treba napriek tomu povedať, že ide skôr o sídlisko. Polyfunkčnejšiemu charakteru bráni existencia veľkých obchodných centier v blízkosti (počnúc Kauflandom v dotyku s Čerešňami, Tescom Lamač končiac), na druhej strane sa nemožno sťažovať na dostupnosť športovísk a zelene.

Keď prihliadneme na lokalitu, ktorá je prechodom medzi kompaktnejšími časťami mesta a sídliskami, sú však Čerešne Living dobre navrhnutým projektom, dobre odpovedajúci nárokom cieľovej skupiny. Aj v tomto prípade, takisto ako pri prvej fáze, sa developerovi darí napĺňať podstatu slova development.

Predaj bytov v prvej časti novej etapy projektu sa už spustil, začiatok výstavby možno očakávať na jeseň 2018 s dokončením o dva roky neskôr. Spustenie výstavby poslednej trojice domov developer zatiaľ odmieta špecifikovať.
 

Sledujte YIM.BA na Instagrame.

Sledujte YIM.BA na YouTube.

Galéria

  • Zdroj: ITB Development
  • Zdroj: ITB Development
  • Zdroj: ITB Development
  • Zdroj: ITB Development

Súvisiace články

Druhá etapa Čerešní postupuje, projekt odhaľuje ďalšie novinky

19.05.2021 10:58:14 Adrian Gubčo

Druhá časť dúbravského projektu Čerešne City, nazvaná Čerešne Lake, už získava definitívne kontúry. Hrubú stavbu dosiahlo päť zo šestice rozostavaných objektov. Developer ITB Development tak postupne realizuje víziu obytnej komunity, ktorá nemá byť len obyčajným sídliskom, ale živou mestskou štvrťou. Opierať sa pri tom bude o sériu upravených dvorov aj o silnú orientáciu na rodiny.

Čítať viac

ITB Development odhaľuje ďalšie etapy Čerešní

29.01.2021 10:26:15 Adrian Gubčo

Spoločnosť ITB Development v priebehu včerajšej tlačovej konferencie odhalila plány rozvoja svojho najväčšieho projektu Čerešne. V území na juhovýchodnom okraji Dúbravky by mali pribudnúť minimálne tri ďalšie etapy, ktoré budú obsahovať nielen bývanie, ale aj občiansku vybavenosť a veľkorysé verejné priestory. Koncept má spoločný názov Čerešne City.

Čítať viac

Pokračovanie projektu Čerešne Living napreduje, rastie aj výšková budova

18.01.2021 16:40:00 Adrian Gubčo

Druhá etapa obytného súboru Čerešne Living v Dúbravke od developera ITB Development začína postupne získavať svoju finálnu podobu. Prvé dva z rozostavanej šestice domov už majú dokončené fasády, jeden ju práve získava, na dvoch ďalších sú dokončené hrubé stavby. Podlažia postupne pribúdajú aj na výškovej dominante developmentu, založeného na aktivácii dvorov medzi budovami.

Čítať viac

Čerešne Living v Dúbravke rastú, ďalšie etapy sú už v príprave

18.08.2020 16:00:06 Adrian Gubčo

Výstavba druhej etapy dúbravského projektu Čerešne Living sa spustila len pred približne rokom, napriek tomu sú už veľmi zreteľné budúce kontúry rozšírenia obytného súboru. Developer ITB Development, ktorý projekt realizuje, popri tom nezaháľa a pracuje na povoľovaní ďalších etáp. Vznik Čerešní zmení túto časť Dúbravky a prinesie aj riešenie jedného z dlho odkladaných problémov.

Čítať viac

Výstavba Čerešní Living postupuje, projekt dostal zelenú aj od bánk

21.04.2020 12:00:00 Adrian Gubčo

Developer ITB Development má aktuálne rozpracovanú výstavbu dvojice projektov: Kolísky v Záhorskej Bystrici a najmä svoj najväčší development, Čerešne Living v Dúbravke. Realizácia druhej etapy pokračuje aj napriek pandémii a teraz navyše získala dôležitú podporu - developerovi sa podarilo získať úver na jej financovanie.

Čítať viac

Čerešne Living rozbiehajú výstavbu druhej etapy a odhaľujú nové vizualizácie

12.11.2019 17:10:00 Adrian Gubčo

Developer ITB Development naplno rozbehol výstavbu druhej časti svojho najväčšieho projektu Čerešne Living, nachádzajúceho sa v transformačnej oblasti Polianky v Dúbravke. Výrazne sa tým posilní komunitný koncept projektu, čo naznačujú aj nové zverejnené vizualizácie.

Čítať viac

Čerešne Living štartujú druhú etapu

26.09.2019 08:50:00 Adrian Gubčo

Dúbravský projekt Čerešne Living od spoločnosti ITB Development sa rozrastie. Developer obdržal stavebné povolenie pre druhú etapu, ktorá rozvinie koncept, naznačený už v prvej – teda bývanie komunitného charakteru, kde sa spoločenský život rozvíja v sérii dvorov medzi jednotlivými domami. Výstavba by sa mala spustiť už v najbližšej dobe.

Čítať viac

Prvá etapa Čerešne Living je dokončená

11.02.2019 15:45:00 Adrian Gubčo

Prvá časť projektu Čerešne Living od developera ITB Development konečne získala definitívu podobu a blíži sa k ukončeniu výstavby. Po dokončení prvej etapy sa v priebehu tohto roka očakáva spustenie aj druhej etapy, ktorá prinesie ďalšie byty v troch sekciách.

Čítať viac

Prvá etapa projektu Čerešne Living pred dokončením

06.11.2018 08:00:00 Adrian Gubčo

V týchto dňoch sa dokončujú prvé časti prvej etapy rezidenčného projektu Čerešne Living a byty sa začínajú odovzdávať klientom. Developer ITB Development týmto projektom spúšťa transformáciu územia na juhovýchodnom okraji mestskej časti Dúbravka, v lokalite Polianky.

Čítať viac

Dúbravské Čerešne dozreli: Začína sa kolaudovať!

02.11.2018 12:59:00 PR

Čerešne living, moderné rodinné bývanie v bratislavskej Dúbravke, naberá čoraz jasnejšie kontúry. Tvorcovia projektu pozývajú budúcich obyvateľov na Čerešňové slávnosti.

Čítať viac

Construction update: Čerešne & Mamapapa, 05.07.2018

13.07.2018 09:20:00 Adrian Gubčo

Developer ITB Development nepatrí k najväčším bratislavským developerom, napriek tomu má rozbehnutých viacero rezidenčných projektov. Dva z nich sa nachádzajú aj v mestskej časti Dúbravka a po určitých prieťahoch sa momentálne dostávajú do finálneho štádia výstavby.

Čítať viac

Mapa projektu

Komentáre

Najčítanejšie

Instagram

Informácie o projektoch, výstavbe a architektúre v Bratislave | Information about development and architecture in Bratislava, Slovakia

Pozrieť viac

YouTube