Author photoAdrian Gubčo 24.11.2017 09:00

Čerešne odhaľujú druhú etapu

Developer ITB Development, ktorý aktuálne dokončuje prvú etapu rezidenčného projektu Čerešne, odhalil detaily k už dlhšie známemu zámeru rozšíriť obytný súbor o ďalšie domy. Celý projekt zároveň nesie aj nové meno, Čerešne Living.

Zdroj: ITB Development

Zdroj: ITB Development

V rámci ďalších častí projektu by vo forme riadkovej zástavby mali vyrásť ďalšie tri sekcie, v ktorých vznikne 217 bytov, pričom aj táto časť projektu sa delí na etapy, v prvej bude 86 bytov. Zriadených je viac rozľahlejších bytov, keďže developer Čerešne Living koncipuje ako „koncové bývanie“, teda miesto, kde vznikne skôr pokojné miesto pre život pre rodiny s deťmi namiesto mladých párov či jednotlivcov hľadajúcich rušné mestské bývanie.

Ceny sú s ohľadom na lokalitu nižšie, ako v iných projektoch podobného štandardu. Jednoizbové byty začínajú na vyše 75-tisíc eurách, dvojizbové na 118-tisíc, trojizbové na 173-tisíc a väčšie byty presahujú 200-tisícovú cenovku. Developer sa v duchu svojich zvyklostí aj tu odvážil zaexperimentovať, vďaka čomu vznikne niekoľko mezonetových prízemných bytov s vlastnými predzáhradkami, čiastočne flexibilné dispozície či rozľahlé strešné byty, ktoré budú určitými rodinnými domami na streche bytových domov.

Parter so službami vznikne na severnej strane projektu, smerom k Harmincovej, parkovanie je riešené prevažne v podzemí a vzniknúť by malo 315 parkovacích miest, ktorých kúpa bude ku väčším (ako jednoizbovým) bytom povinná.

Opäť ide aj o komunitne poňaté bývanie, okrem rozsiahlych zelených priestorov s výmerou zhruba 6-tisíc štvorcových metrov, v rámci ktorých sa zriadi niekoľko charakteristických poloverejných priestranstiev – svah na sánkovanie, detské ihrisko, parkourové ihrisko a lagúna – budú vybudované aj spoločné terasy pre obyvateľov druhej etapy novej časti projektu, alebo pobytové schodiská, ktoré majú umožňovať susedské interakcie medzi obyvateľmi prvej etapy. Komunitné priestory v podobe herní či klubovní zároveň pribudnú aj v už budovanej časti Čerešní, ale aj v poslednej fáze. Architektúra zodpovedá proklamovaným cieľom, čo je pri projektoch od ITB Development zvykom, keďže spoločnosť je prepojená s oceňovaným ateliérom Architekti Šebo Lichý.

Čerešne Living budú vo svojej finálnej podobe rozvinutím sľubného konceptu, načrtnutého už v prvých fázach projektu. ITB Development takto realizuje svoj cieľ vybudovať komplexnejšiu štvrť, hoci treba napriek tomu povedať, že ide skôr o sídlisko. Polyfunkčnejšiemu charakteru bráni existencia veľkých obchodných centier v blízkosti (počnúc Kauflandom v dotyku s Čerešňami, Tescom Lamač končiac), na druhej strane sa nemožno sťažovať na dostupnosť športovísk a zelene.

Keď prihliadneme na lokalitu, ktorá je prechodom medzi kompaktnejšími časťami mesta a sídliskami, sú však Čerešne Living dobre navrhnutým projektom, dobre odpovedajúci nárokom cieľovej skupiny. Aj v tomto prípade, takisto ako pri prvej fáze, sa developerovi darí napĺňať podstatu slova development.

Predaj bytov v prvej časti novej etapy projektu sa už spustil, začiatok výstavby možno očakávať na jeseň 2018 s dokončením o dva roky neskôr. Spustenie výstavby poslednej trojice domov developer zatiaľ odmieta špecifikovať.
 

Sledujte YIM.BA na Instagrame.

Sledujte YIM.BA na YouTube.

Galéria

  • Zdroj: ITB Development
  • Zdroj: ITB Development
  • Zdroj: ITB Development
  • Zdroj: ITB Development

Mapa projektu

Komentáre

Najčítanejšie

Zo Slovenska

Tlačové správy

Instagram

Informácie o projektoch, výstavbe a architektúre v Bratislave | Information about development and architecture in Bratislava, Slovakia

Pozrieť viac

YouTube