Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Ďalšie informácie  

YIMBA

Author photoAdrian Gubčo 12.09.2018 08:30

Construction update: Byty Tehelné Pole & Tower 5, 29.8.2018.

Po nedávnom update Národného futbalového štadióna sa dnes pozrieme aj na postup výstavby komerčných častí tohto masívneho developmentu – rezidenčného súboru Byty Tehelné Pole a administratívnej veže Tower 5. Obe budovy začínajú už výrazne zasahovať do panorámy okolia i celej Bratislavy.

Article Big

Byty Tehelné Pole rastú medzi štadiónom a Bajkalskou ulicou, pričom nadväzujú na uličnú čiaru vytýčenú sídliskom Nová Doba. Rozhodne však už nenadväzujú na jeho výšku, keďže pozostávajú z nižšej, deväťpodlažnej časti a výškovej dominanty s 24 nadzemnými podlažiami. Komplex obsahuje 334 bytov, pričom je ako voľných deklarovaných posledných 20. Projekt vyrastá v dobrej lokalite s vynikajúcou dostupnosťou služieb – nákupné centrum bude priamo v parteri – a disponuje dobrými dispozíciami. Parkovanie je riešené v podzemí. Developer sľubuje dokončenie na jar 2019.

Kancelárska výšková budova Tower 5 zatiaľ nie je v takej výške ako rezidenčná veža, postupuje však rýchlo. Po dokončení bude mať pri dvadsiatich nadzemných podlažiach výšku 84,5 metra, svojim osadením vnútri bloku a v rohu futbalového štadióna však do fungovania a výzoru Bajkalskej ulice nezasiahne najvhodnejším spôsobom. Bude obsahovať približne 19,6-tisíc metrov štvorcových kancelárskych priestorov, 2,9-tisíc metrov štvorcových retailu a 300 parkovacích miest. Aj pri tejto veži developer stanovuje cieľ dostavať ju na jar 2019, čo je pomerne ambiciózna méta.

Tak Byty Tehelné Pole, ako aj Tower 5 developuje spoločnosť Tehelné, a.s., blízka spoločnosti Grafobal Group Development patriacej do portfólia firiem pod kontrolou vplyvného podnikateľa Ivana Kmotríka st. Ten oslovil blízkeho architekta Karola Kállaya ml. a jeho štúdio Expoline, ktoré navrhlo celý komplex, vrátane Národného futbalového štadióna. Výstavba NFŠ je podporená zo štátneho rozpočtu s podmienkou, že štát zaplatí za nekomerčnú časť projektu. Je však otázne, či nepriamo nezaplatil aj na časti, ktoré sú spoločné s komerčnou časťou – napríklad pri nepochybne drahom zakladaní tak rozsiahlej stavby.

Každopádne, pre developera musí ísť o mimoriadne atraktívnu investíciu, keď môže vybudovať veľké komerčné objekty, kde mu blízkosť relatívne veľkého štadióna zabezpečí stály ruch a návštevnosť – pričom tento štadión získa skoro zadarmo.

Galéria

 • Byty Tehelné Pole
 • Byty Tehelné Pole
 • Byty Tehelné Pole
 • Byty Tehelné Pole
 • Byty Tehelné Pole
 • Tower 5
 • Tower 5
 • Tower 5
 • Tower 5
 • Byty Tehelné Pole. Zdroj: Grafobal Group Development
 • Tower 5. Zdroj: Grafobal Group Development

Súvisiace články

Byty Tehelné Pole sú konečne dokončené, Tower 5 bude čoskoro nasledovať

06.04.2020 12:34:00 Adrian Gubčo

Mohutný komplex Národného futbalového štadióna, zahŕňajúci okrem samotného štadióna aj rezidenčnú a kancelársku časť, sa konečne chýli k definitívnemu dokončeniu. Byty Tehelné Pole už získavajú svojich obyvateľov, v kancelárskej Tower 5 prebiehajú práce už len v interiéri.

Čítať viac

Tower 5 a Byty Tehelné Pole sú pred dokončením

29.10.2019 11:25:00 Adrian Gubčo

Komplex Národného futbalového štadiónu, zahŕňajúci okrem športového stánku aj kancelársku budovu a rezidenčný súbor, bol s veľkou slávou otváraný už v marci 2019, s prísľubom, že do jesene bude celý development dokončený. Či sa to podarí dodržať, je otázne, navonok sa však zdá, že rezidenčná časť je už pripravená na kolaudáciu, kým kancelárska si ešte nejakú dobu počká.

Čítať viac

Mapa projektu

Komentáre

Najčítanejšie

Instagram

Informácie o projektoch, výstavbe a architektúre v Bratislave | Information about development and architecture in Bratislava, Slovakia

Pozrieť viac

YouTube