YIMBA

Author photoAdrian Gubčo 12.09.2018 08:30

Construction update: Byty Tehelné Pole & Tower 5, 29.8.2018.

Po nedávnom update Národného futbalového štadióna sa dnes pozrieme aj na postup výstavby komerčných častí tohto masívneho developmentu – rezidenčného súboru Byty Tehelné Pole a administratívnej veže Tower 5. Obe budovy začínajú už výrazne zasahovať do panorámy okolia i celej Bratislavy.

Byty Tehelné Pole rastú medzi štadiónom a Bajkalskou ulicou, pričom nadväzujú na uličnú čiaru vytýčenú sídliskom Nová Doba. Rozhodne však už nenadväzujú na jeho výšku, keďže pozostávajú z nižšej, deväťpodlažnej časti a výškovej dominanty s 24 nadzemnými podlažiami. Komplex obsahuje 334 bytov, pričom je ako voľných deklarovaných posledných 20. Projekt vyrastá v dobrej lokalite s vynikajúcou dostupnosťou služieb – nákupné centrum bude priamo v parteri – a disponuje dobrými dispozíciami. Parkovanie je riešené v podzemí. Developer sľubuje dokončenie na jar 2019.

Kancelárska výšková budova Tower 5 zatiaľ nie je v takej výške ako rezidenčná veža, postupuje však rýchlo. Po dokončení bude mať pri dvadsiatich nadzemných podlažiach výšku 84,5 metra, svojim osadením vnútri bloku a v rohu futbalového štadióna však do fungovania a výzoru Bajkalskej ulice nezasiahne najvhodnejším spôsobom. Bude obsahovať približne 19,6-tisíc metrov štvorcových kancelárskych priestorov, 2,9-tisíc metrov štvorcových retailu a 300 parkovacích miest. Aj pri tejto veži developer stanovuje cieľ dostavať ju na jar 2019, čo je pomerne ambiciózna méta.

Tak Byty Tehelné Pole, ako aj Tower 5 developuje spoločnosť Tehelné, a.s., blízka spoločnosti Grafobal Group Development patriacej do portfólia firiem pod kontrolou vplyvného podnikateľa Ivana Kmotríka st. Ten oslovil blízkeho architekta Karola Kállaya ml. a jeho štúdio Expoline, ktoré navrhlo celý komplex, vrátane Národného futbalového štadióna. Výstavba NFŠ je podporená zo štátneho rozpočtu s podmienkou, že štát zaplatí za nekomerčnú časť projektu. Je však otázne, či nepriamo nezaplatil aj na časti, ktoré sú spoločné s komerčnou časťou – napríklad pri nepochybne drahom zakladaní tak rozsiahlej stavby.

Každopádne, pre developera musí ísť o mimoriadne atraktívnu investíciu, keď môže vybudovať veľké komerčné objekty, kde mu blízkosť relatívne veľkého štadióna zabezpečí stály ruch a návštevnosť – pričom tento štadión získa skoro zadarmo.

Sledujte YIM.BA na Instagrame.

Sledujte YIM.BA na YouTube.

Galéria

 • Byty Tehelné Pole
 • Byty Tehelné Pole
 • Byty Tehelné Pole
 • Byty Tehelné Pole
 • Byty Tehelné Pole
 • Tower 5
 • Tower 5
 • Tower 5
 • Tower 5
 • Byty Tehelné Pole. Zdroj: Grafobal Group Development
 • Tower 5. Zdroj: Grafobal Group Development

Súvisiace články

Byty Tehelné Pole sú konečne dokončené, Tower 5 bude čoskoro nasledovať

06.04.2020 12:34:00 Adrian Gubčo

Mohutný komplex Národného futbalového štadióna, zahŕňajúci okrem samotného štadióna aj rezidenčnú a kancelársku časť, sa konečne chýli k definitívnemu dokončeniu. Byty Tehelné Pole už získavajú svojich obyvateľov, v kancelárskej Tower 5 prebiehajú práce už len v interiéri.

Čítať viac

Tower 5 a Byty Tehelné Pole sú pred dokončením

29.10.2019 11:25:00 Adrian Gubčo

Komplex Národného futbalového štadiónu, zahŕňajúci okrem športového stánku aj kancelársku budovu a rezidenčný súbor, bol s veľkou slávou otváraný už v marci 2019, s prísľubom, že do jesene bude celý development dokončený. Či sa to podarí dodržať, je otázne, navonok sa však zdá, že rezidenčná časť je už pripravená na kolaudáciu, kým kancelárska si ešte nejakú dobu počká.

Čítať viac

Development v okolí NFŠ ide do finále

06.08.2019 10:10:00 Adrian Gubčo

Jeden z najväčších projektov v Bratislave sa blíži k dokončeniu. Hoci hlavná časť výstavby areálu Národného futbalového štadióna – samotný športový stánok – bola viacmenej dokončená a daná do prevádzky už pred niekoľkými mesiacmi, nemožno zabudnúť ani na kancelársku vežu a rezidenčný komplex, ktorý k NFŠ patria. Tie sú teraz vo finálnej fáze výstavby.

Čítať viac

Národný futbalový štadión je takmer dokončený, výstavba veže pri štadióne stojí

13.12.2018 09:00:00 Adrian Gubčo

V týchto dňoch prebiehajú dokončovacie práce na výstavbe projektu Národného futbalového štadióna, resp. jeho športovej časti. Mohutný development však zahŕňa aj bytový komplex a administratívnu vežu, osadenú priamo v rohu hľadiska. Stavebná aktivita na tomto objekte v poslednej dobe ustala.

Čítať viac

Národný futbalový štadión pred dokončením

21.11.2018 09:00:00 Adrian Gubčo

Výstavba Národného futbalového štadióna ide do finále. Na stavbe športovej časti areálu sa už dokončuje hľadisko, položil sa trávnik na hracej ploche a realizujú sa exteriérové plochy v okolí štadióna. Investor NFŠ, a.s., robí všetko pre to, aby sa ešte v priebehu tohto roka stihol na štadióne odohrať prvý zápas.

Čítať viac

Národný futbalový štadión z výšky

24.07.2018 09:45:00 Adrian Gubčo

Výstavba Národného futbalového štadióna a súvisiacich častí projektu - bytového komplexu Byty Tehelné pole a administratívnej budovy Tower 5 napreduje. Na štadióne je už osadená podstatná časť sedadiel, dokončuje sa strecha a postupne aj obloženie štadióna. Bytová veža si začína vydobýjať miesto v panoráme Bratislavy.

Čítať viac

Construction update: Národný futbalový štadón, 01.04.2018

05.04.2018 10:30:00 Adrian Gubčo

Výstavba Národného futbalového štadiónu (NFŠ) v lokalite Tehelné Pole značne pokročila, podstatná časť športovej časti areálu je už dokončená. Investor NFŠ, a.s., spojený s podnikateľom Ivanom Kmotríkom, verí, že štadión by mal byť plne dokončený do konca tohto roka.

Čítať viac

Výstavba Národného futbalového štadióna napreduje

09.08.2017 08:00:00 Adrian Gubčo

Na stavenisku s aktuálne najväčším počtom žeriavov v Bratislave rýchlo napreduje výstavba Národného futbalového štadióna (NFŠ). Komplex bude okrem športovej funkcie obsahovať aj komerčné časti, ktoré budú ešte výraznejšie.

Čítať viac

Construction update: Národný futbalový štadión, 29.8.2018

04.09.2018 09:00:00 Adrian Gubčo

Národný futbalový štadión patrí k najväčším projektom v Bratislave, čo je dané nielen rozsahom športoviska, ale aj pridruženými komerčnými funkciami. Tento update bude teda rozdelený na dva, v prvom predstavím postup prác na samotnom štadióne.

Čítať viac

Národný futbalový štadión z výšky

24.07.2018 09:45:00 Adrian Gubčo

Výstavba Národného futbalového štadióna a súvisiacich častí projektu - bytového komplexu Byty Tehelné pole a administratívnej budovy Tower 5 napreduje. Na štadióne je už osadená podstatná časť sedadiel, dokončuje sa strecha a postupne aj obloženie štadióna. Bytová veža si začína vydobýjať miesto v panoráme Bratislavy.

Čítať viac

Mapa projektu

Komentáre

Najčítanejšie

Tlačové správy

Instagram

Informácie o projektoch, výstavbe a architektúre v Bratislave | Information about development and architecture in Bratislava, Slovakia

Pozrieť viac

YouTube