Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Ďalšie informácie  

YIMBA

Author photoAdrian Gubčo 02.10.2018 13:30

V Boroch pribudne kancelárska budova

AKTUALIZOVANÉ: Postupne vznikajúca štvrť Bory od developera Penta Real Estate sa rozšíri. Ku vznikajúcej prvej rezidenčnej fáze a nemocnici, či plánovaným dvom ďalším obytným súborom, kancelárskemu komplexu, hotelu a k tzv. business parku pribudne kancelárska budova, nazvaná Office Space Bory. Detaily sa objavili na posudzovaní na životné prostredie EIA.

Article Big

Zdroj: Morócz Tačovský

Budova vyrastie takmer v dotyku s prvou rezidenčnou fázou Bory Bývanie a novou nemocnicou. Od sídliska bude oddelená cestou, ktorá bola v doterajších materiáloch k novej štvrti prezentovaná ako hlavná os budúcej štvrte, s rezervou pre budovanie električkovej trate. Tomu mala zodpovedať aj zástavba pozdĺž tejto osi, ktorá mala viac asociovať tradičné mesto ako ostatné časti Borov a mala mať predovšetkým rezidenčnú funkciu. Táto varianta však bola pozmenená, v časti pôvodne navrhovanej obytnej zóny má vzniknúť práve daný administratívny projekt, ktorý je s originálnou ideou v súlade len čiastočne.

Nová kancelárska budova bude mať päť nadzemných podlaží a obdĺžnikový tvar, s dlhšou stranou otočenou voči ulici, čo je práve jediné nadviazanie na pôvodný koncept. Pôdorysne bude 2.-4. nadzemné podlažie mierne presahovať nad prvé, najvyššie bude ustúpené. Celkový rozsah prenajímateľných plôch pre kancelárie dosiahne takmer 2,5-tisíca metrov štvorcových, vyše 250 metrov štvorcových budú tvoriť obchody na prízemí. Parkovanie je riešené na teréne, navrhovaných je 52 parkovacích miest. Architektom projektu je kancelária Morócz - Tačovský, ktorá pre Pentu kreslí aj Bory Business Park. Dátumy spustenia a ukončenia realizácie zatiaľ neboli upresnené.

S rastom Borov sa čoraz viac začína spomínať predĺženie električkovej trate z Dúbravky až do novej mestskej zóny, pričom by vznikol aj prestup na železničnú trať spoločne so záchytným parkoviskom (P+R). Daný projekt je v riešení už nejakú dobu, pričom by malo byť vydané územné rozhodnutie pre variantu, počítajúcu s výstavbou električkovej estakády ponad železničnú trať.

Ide o nezmyselné a drahé riešenie, ktoré je však presadzované ŽSR, lebo by nebola nutnosť takých veľkých investícii zo strany štátnej spoločnosti ako pri budovaní podjazdu popod trať. Mesto by však malo trvať na výhodnejšom variante (nielen ekonomicky, ale aj prevádzkovo). Podľa nedávnych mediálnych náznakov, definitívne vyjadrenie, akým smerom sa má predĺženie karlovesko-dúbravskej radiály do Borov pohnúť, by malo padnúť už v priebehu najbližšieho obdobia.

 

AKTUALIZÁCIA: Developer Penta Real Estate doplnil informáciu, že daný pozemok pripravuje na odpredaj pre iného klienta. Office space Bory tak nie je priamo projektom Penta Real Estate.

Galéria

  • Zdroj: Morócz Tačovský
  • Zdroj: Morócz Tačovský
  • Zdroj: Morócz Tačovský / EIA

Súvisiace články

Penta Real Estate odhaľuje ďalšiu etapu Bory Bývanie

18.11.2020 17:30:54 Adrian Gubčo

Developer Penta Real Estate napreduje v príprave rezidenčnej časti projektu Bory Bývanie. Po dokončení prvej a tesne pred ukončením druhej sa teraz odhaľuje podoba šiestej časti projektu. Táto vyrastie na západnom okraji plánovanej štvrte a určená má byť predovšetkým pre rodiny. To určilo aj názov a koncepciu obytného súboru, ktorý je označovaný ako Susedské dvory.

Čítať viac

Bory Bývanie napredujú, Penta štartuje výstavbu a predaj v ďalších častiach štvrte

19.06.2020 10:26:40 Adrian Gubčo

Developer Penta Real Estate pokračuje v realizácii budúcej štvrte Bory, konkrétne jej obytnej časti. Po dokončenej prvej etape a postupne dokončovanej prvej časti druhej etapy teraz štartuje aj výstavba druhej časti. Okrem toho sa spúšťa predaj bytov v tretej etape, ktorá vyplní priestor medzi nákupným centrom Bory Mall, nemocnicou Svet zdravia a prvou rezidenčnou etapou.

Čítať viac

Mapa projektu

Komentáre

Najčítanejšie

Instagram

Informácie o projektoch, výstavbe a architektúre v Bratislave | Information about development and architecture in Bratislava, Slovakia

Nový Majerhof zmení zanedbaný brownfield na zelenú štvrť s promenádou pri Malom Dunaji.

Nový Majerhof development will change the dilapidated brownfield onto green neighborhood with promenade along Malý Dunaj.

#bratislava #YIMBA #yesinmybratislava #YIMBY #newbratislava #development #realestate #housing #living #home #city #vrakuna #vrakuňa #majerhof #novymajerhof #architecture #contemporaryarchitecture #publicspace #riverfront #malydunaj

@pantograph_architects
Nová vizualizácia Sky Parku už so všetkými plánovanými vežami. Výstavba druhej etapy masívneho projektu sa spustí v roku 2021.

New render of Sky Park with all planned towers. Construction of the second stage of the massive development will start in 2021.

#bratislava #YIMBA #yesinmybratislava #YIMBY #newbratislava #bratislavadowntown #development #realestate #skypark #highrise #tower #city #downtown #zahahadid #skyparkbyzahahadid #architecture #contemporaryarchitecture

@penta_real_estate @zahahadidarchitects @pictown.co
Rastúca Eurovea II a prvý slovenský mrakodrap Eurovea Tower.

Rising Eurovea II development and first Slovak skyscraper Eurovea Tower.

#bratislava #YIMBA #yesinmybratislava #YIMBY #newbratislava #bratislavadowntown #development #realestate #eurovea #euroveacity #riverfront #downtown #city #euroveaTower #skyscraper #mrakodrap #danube #slovakia #gfi

@jtre_sk
V bratislavskom downtowne začne onedlho rásť projekt Metropolis, ktorý ďalej zahustí panorámu tejto časti mesta.

Construction of a development called Metropolis in Bratislava downtown is about to start. It will be another densification of the skyline of the city.

#bratislava #YIMBA #yesinmybratislava #YIMBY #newbratislava #bratislavadowntown #development #realestate #housing #living #home #city #highrise #tower #downtown #metropolis
"Bulvár" Mlynské nivy je takmer dokončený a pripravený na otvorenie. Konečne.

Mlynské nivy "boulevard" is almost completed and ready to be opened. Finally.

#bratislava #YIMBA #yesinmybratislava #YIMBY #newbratislava #bratislavadowntown #development #realestate #city #downtown #nivy #novenivy #nivytower #stanicanivy #tower #highrise #twincitytower #street #boulevard #publicspace

@hbreavis @novenivy
V Karlovej Vsi vznikne nový park, vyplnený bude najmä športoviskami. Zásahy nadviažu na nedávno vysadenú sakurovú alej.

A new park will be created in Karlova Ves. It will contain several sporting facilities and it will be located next to recently planted Japanese cherry alley.

#bratislava #YIMBA #yesinmybratislava #YIMBY #newbratislava #park #publicspace #urbanism #city #verejnypriestor #greenery #architecture #design

@idealarch_com
Pozrieť viac

YouTube