Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Ďalšie informácie  

YIMBA

Author photoAdrian Gubčo 02.10.2018 13:30

V Boroch pribudne kancelárska budova

AKTUALIZOVANÉ: Postupne vznikajúca štvrť Bory od developera Penta Real Estate sa rozšíri. Ku vznikajúcej prvej rezidenčnej fáze a nemocnici, či plánovaným dvom ďalším obytným súborom, kancelárskemu komplexu, hotelu a k tzv. business parku pribudne kancelárska budova, nazvaná Office Space Bory. Detaily sa objavili na posudzovaní na životné prostredie EIA.

Article Big

Zdroj: Morócz Tačovský

Budova vyrastie takmer v dotyku s prvou rezidenčnou fázou Bory Bývanie a novou nemocnicou. Od sídliska bude oddelená cestou, ktorá bola v doterajších materiáloch k novej štvrti prezentovaná ako hlavná os budúcej štvrte, s rezervou pre budovanie električkovej trate. Tomu mala zodpovedať aj zástavba pozdĺž tejto osi, ktorá mala viac asociovať tradičné mesto ako ostatné časti Borov a mala mať predovšetkým rezidenčnú funkciu. Táto varianta však bola pozmenená, v časti pôvodne navrhovanej obytnej zóny má vzniknúť práve daný administratívny projekt, ktorý je s originálnou ideou v súlade len čiastočne.

Nová kancelárska budova bude mať päť nadzemných podlaží a obdĺžnikový tvar, s dlhšou stranou otočenou voči ulici, čo je práve jediné nadviazanie na pôvodný koncept. Pôdorysne bude 2.-4. nadzemné podlažie mierne presahovať nad prvé, najvyššie bude ustúpené. Celkový rozsah prenajímateľných plôch pre kancelárie dosiahne takmer 2,5-tisíca metrov štvorcových, vyše 250 metrov štvorcových budú tvoriť obchody na prízemí. Parkovanie je riešené na teréne, navrhovaných je 52 parkovacích miest. Architektom projektu je kancelária Morócz - Tačovský, ktorá pre Pentu kreslí aj Bory Business Park. Dátumy spustenia a ukončenia realizácie zatiaľ neboli upresnené.

S rastom Borov sa čoraz viac začína spomínať predĺženie električkovej trate z Dúbravky až do novej mestskej zóny, pričom by vznikol aj prestup na železničnú trať spoločne so záchytným parkoviskom (P+R). Daný projekt je v riešení už nejakú dobu, pričom by malo byť vydané územné rozhodnutie pre variantu, počítajúcu s výstavbou električkovej estakády ponad železničnú trať.

Ide o nezmyselné a drahé riešenie, ktoré je však presadzované ŽSR, lebo by nebola nutnosť takých veľkých investícii zo strany štátnej spoločnosti ako pri budovaní podjazdu popod trať. Mesto by však malo trvať na výhodnejšom variante (nielen ekonomicky, ale aj prevádzkovo). Podľa nedávnych mediálnych náznakov, definitívne vyjadrenie, akým smerom sa má predĺženie karlovesko-dúbravskej radiály do Borov pohnúť, by malo padnúť už v priebehu najbližšieho obdobia.

 

AKTUALIZÁCIA: Developer Penta Real Estate doplnil informáciu, že daný pozemok pripravuje na odpredaj pre iného klienta. Office space Bory tak nie je priamo projektom Penta Real Estate.

Sledujte YIM.BA na Instagrame.

Sledujte YIM.BA na YouTube.

Galéria

  • Zdroj: Morócz Tačovský
  • Zdroj: Morócz Tačovský
  • Zdroj: Morócz Tačovský / EIA

Súvisiace články

Penta Real Estate spúšťa predaj a výstavbu druhej časti druhej etapy Bory Home

23.03.2021 14:40:00 Adrian Gubčo

Developer Penta Real Estate po dokončení prvej časti druhej etapy projektu Bory Home – nazvanej Bory Nový Dvor – spúšťa realizáciu druhej časti. Popritom rozbieha aj predaj prvých bytov, ktorých tu pribudne celkovo 321. Bory sa tak naďalej rozrastajú, keďže vo výstavbe a predaji je i tretia etapa, ako aj nová nemocnica Svet zdravia.

Čítať viac

Bory: Nová mestská štvrť alebo sídlisková kaša?

27.01.2021 12:57:10 Adrian Gubčo

Developer Penta Real Estate postupne rozvíja svoju víziu vzniku novej časti mesta – projekt Bory, ktorý vytvára rozsiahle osídlenie na severozápade Bratislavy. Zámer vzniká doslova na zelenej lúke, preto má potenciál pre aplikovanie všetkých progresívnych myšlienok o mestskom plánovaní. Vzniká však z Borov skutočne komplexná a kvalitná mestská štvrť?

Čítať viac

Mapa projektu

Komentáre

Najčítanejšie

Instagram

Informácie o projektoch, výstavbe a architektúre v Bratislave | Information about development and architecture in Bratislava, Slovakia

Ďalší park je v realizácii, tentokrát pod taktovkou developera Lucron v Urban Residence.

Another park is under construction. Developer is Lucron and the park is part of Urban Residence development.

#bratislava #YIMBA #yesinmybratislava #YIMBY #newbratislava #development #realestate #housing #living #home #city #park #publicspace #greenery #verejnypriestor #urbanism #urbanResidence #architecture #contemporaryarchitecture

@compassarchitekti
Možné riešenie kauzy na Drotárskej? Murman Group navrhuje rekreačný areál a výletnú reštauráciu na mieste bývalej Pohody. 

Murman Group has proposed a new recreational area and restaurant instead of former Pohoda Park.

#bratislava #YIMBA #yesinmybratislava #YIMBY #newbratislava #development #realestate #reconstruction #leisure #recreation #park #restaurant #horskypark
Nová vizualizácia Nového Istropolisu.

New render of New Istropolis.

#bratislava #YIMBA #yesinmybratislava #YIMBY #newbratislava #development #realestate #housing #living #office #work #city #urbanism #culture #congress #mice #trnavskemyto #architecture #contemporaryarchitecture #istropolis #novyistropolis

@immocap.sk @kcap.eu @playtime.barcelona
Hlavné mesto plánuje upraviť priestor pred Novou tržnicou, pribudne tu pätica veľkých stromov. Dokončenie projektu je plánované ešte v máji tohto roku.

City of Bratislava intends to revitalize the public space before Nová tržnica (New market). Five big trees will be planted. Project should be completed by the end of May.

#bratislava #YIMBA #yesinmybratislava #YIMBY #newbratislava #publicspace #greenery #verejnypriestor #trnavskemyto #architecture #design
Stavebná fakulta STU postupne získava novú podobu.

Faculty of Civil Engineering of STU is getting new look.

#bratislava #YIMBA #yesinmybratislava #YIMBY #newbratislava #stu #school #university #science #reconstruction #architecture #modernarchitecture #modernism
Prvý bratislavský mrakodrap rastie a spolu s ním aj celý projekt Eurovea II.

First Bratislava skyscraper rises as well as Eurovea II development.

#bratislava #YIMBA #yesinmybratislava #YIMBY #newbratislava #bratislavadowntown #development #realestate #eurovea #euroveacity #euroveaTower #tower #highrise #skyscraper #city #downtown #riverfront #architecture #contemporaryarchitecture

@jtre_sk
Pozrieť viac

YouTube