YIMBA

Zochova 7

Zochova 7
Štvrť
Staré Mesto
Developer
Zochova 7 s.r.o.
Typ
Bývanie
Architekt
A1 Architecture
Status
Zámer
Realizácia
2021 - 2023

Projekt rekonštrukcie a dostavby bývalej pôrodnice, ktorá sa zmení na nadštaradný bytový dom s dodatočnou občianskou vybavenosťou. Development nadväzuje na obdobnú realizáciu na tej istej ulici - Zochovu X. Pôvodná stavba vznikla v roku 1886 a je Národnou kultúrnou pamiatkou. 


Ďalšie informácie

Počet podlaží 8
Počet bytov / apartmánov 70
Generálny projektant A1 Architecture

Construction updates

Články k projektu

Luxusné byty na Zochovej bližšie k realite. Prestavba bývalej pôrodnice získava prvé povolenia

04.11.2022 16:13:00 Andrej Sárközi

Znovuzrodenie budovy na Zochovej 7 je bližšie k realite. Jedna z najznámejších ruín Starého mesta v minulosti slúžila ako pôrodnica, dnes je súčasťou prestížnej Zochovej ulice. Kedysi nevýznamná cestička, vedúca do vinohradov nad mestom, tak potrebuje zvýšiť svoju úroveň. Sľubuje ju projekt, v ktorom by sa mohli nachádzať niektoré z najluxusnejších bytov v Bratislave. 

Čítať viac

Ožije ďalší kúsok centra. Budova na Staromestskej ide do rekonštrukcie

27.09.2022 17:02:04 Adrian Gubčo

Z opustených objektov v centrálnej časti Bratislavy patrí k najmohutnejším budova bývalého Riaditeľstva štátnych lesov, neprehliadnuteľná súčasť Staromestskej ulice. Administratívna stavba, ktorá prešla počas svojej histórie mnohými funkčnými zmenami, by sa mala čoskoro intenzívnejšie zapojiť do života okolia. Už čoskoro by sa tu totiž mohla rozbehnúť radikálna rekonštrukcia.

Čítať viac

Mapa projektu

Najčítanejšie

Tlačové správy

Instagram

Informácie o projektoch, výstavbe a architektúre v Bratislave | Information about development and architecture in Bratislava, Slovakia

Pozrieť viac

YouTube