YIMBA

Author photoAdrian Gubčo 22.07.2021 13:23

Stavebné povolenie pre prvú etapu Vydrice je právoplatné

Už v najbližších týždňoch až mesiacoch by mohli začať rásť prvé budovy v dlhoočakávanom projekte Vydrica. Zámer obnovy mestskej štruktúry v kľúčovej polohe v bratislavskom Podhradí čakal na zisk stavebného povolenia a jeho správoplatnenie 16 mesiacov. V prvej etape by sa mal vyplniť priestor medzi Žižkovou ulicou a Vodnou vežou.

Zdroj: Vydrica Development

Zdroj: Vydrica Development

Spoločnosť Vydrica Development, spoločný podnik vlastníka pozemkov Vydrica a.s. a developera Lucron, predstavila podobu zámeru už v apríli 2019, pričom očakávala hladký priebeh povoľovania. Projekt mal totiž k dispozícii staršie územné rozhodnutie. Po vstupe Lucronu do zámeru prešiel tento výraznými dizajnovými úpravami, inak však nedošlo k radikálnym kapacitným či priestorovým zmenám. Stavebné konanie na staromestskom stavebnom úrade preto malo byť viacmenej formalitou.

Lenže nebolo. Konanie sa natiahlo, čo začínal byť problém – developer totiž spustil prípravné práce, popri ktorých odhalil veľkú časť Hradného kopca. S postupujúcim časom by hrozili komplikácie, ktoré by neboli len estetického charakteru. Povolenie tak prišlo v najvyšší čas. Spokojnosť so správoplatnením stavebného povolenia netajil ani architekt a jeden z kľúčových autorov návrhu novej Vydrice Juraj Benetin, podľa ktorého ide o vynikajúcu správu pre celý zúčastnený tím.

Developer v tejto chvíli zdôrazňuje najmä fakt, že sa výstavbou prvej časti Vydrice započne proces scelenia chýbajúcej a dlhodobo zanedbanej časti Podhradia. Zároveň by sa malo predĺžiť bratislavské korzo a Hrad lepšie spojiť s nábrežím Dunaja. Nová mestská štvrť má podľa slov Vydrica Development niesť znaky autentického mesta, nadväzovať na genius loci priestoru a pripomínať aj jej bohatú históriu. „Veľmi nás teší, že spolu s dokončením prvej etapy odovzdáme Bratislavčanom aj kus stratenej histórie v podobe zreštaurovaných ľadových jám, kedysi slúžiacich na chladenie potravín, zrevitalizovanú pracháreň či repliku vyústenia Kempelenovho vodovodu,“ povedal Zoltán Müller, CEO spoločnosti Lucron.

Obnova niektorých artefaktov z pôvodnej Vydrice a Zuckermandla, historických podhradských štvrtí, ktoré boli takmer kompletne zasanované v 40-tych až 70-tych rokoch 20. storočia, vyplýva zo podmienok spolupráce s Hlavným mestom. To predalo investorovi časť pozemkov, potrebných pre výstavbu, výmenou za realizáciu určitých zásahov. V území by tak mali byť prítomné pripomienky na bratislavského vynálezcu, Wolfganga Kempelena.

„Priestor v západnej časti územia, ktorý pracovne nazývame Kempelenov park, bude jedným z najväčších verejných priestranstiev projektu Vydrica s množstvom zelene,“ popisuje Juraj Rehák zo spoluinvestorskej spoločnosti Vydrica, a.s. „Na výbere vhodnej vegetácie spolupracujeme so Štátnou ochranou prírody a počítame s výsadbou len autochtónnych, teda domácich rastlín. Interpretácia Kempelenovho vodovodu a ďalšie jeho diela budú verejnosti v herno-edukačnom parku sprístupnené interaktívnym spôsobom.“

Hlavnou časťou tejto etapy projektu je však štvorica nových bytových domov a jedna kancelárska budova v priestore medzi zachovanou historickou zástavbou na Žižkovej (Rybárskym cechom) a Vodnou vežou. Vzniknúť tu má 207 exkluzívnych bytov (predaná je niečo vyše polovica), 6-tisíc metrov štvorcových kancelárií a veľký rozsah retailu v parteri (na otvorenom prízemí) jednotlivých domov. Celkovo aj s druhou etapou tu bude až 8,5-tisíc metrov štvorcových obchodných priestorov, čo je takmer veľkosť menšieho nákupného centra. Obchody však budú rozložené v rámci ulíc, čo im dodá živosť a charakter mesta.

Jadrom celého developmentu má byť v budúcnosti Vodná veža, jedna z najstarších a najvzácnejších stavebných pamiatok mesta. Podľa predstáv mesta aj developera by malo ísť o kultúrno-spoločenský bod. „Obnovu najcennejšieho pamiatkovo chráneného objektu – Vodnej veže pravidelne komunikujeme s bratislavským Magistrátom. Po podpísaní Memoranda, v ktorom sme sa zaviazali čo najcitlivejšie pracovať s historickou hodnotou Vydrice, pripravujeme spolu s mestom architektonickú súťaž, ktorej víťaz sa bude podieľať na budúcej podobe Vodnej veže,“ uzavrel Zoltán Müller.

Kedy táto súťaž a následne realizácia obnovy Vodnej veže nastane, nie je známe. V prípade prvej etapy Vydrice sa však predpokladá jej dokončenie v priebehu roka 2024. Na dobudovanie tejto časti zóny by mala priamo nadviazať druhá etapa, ktorej bližšie predstavenie je predpokladané ešte v priebehu tohto roka. Realizácia tretej etapy závisí od koncepcie riešenia dopravy na a pod Mostom SNP. Predstavy mesta v tomto smere ešte neboli jasne zadefinované.

 

Zdroj: Vydrica Development

 

Odhliadnuc od marketingových tvrdení developera, faktom je, že Vydrica predstavuje zásadný krok ku skompaktneniu centrálnej časti Bratislavy, teda predovšetkým jej nábrežných častí. Odstránenie historických štvrtí bolo barbarským zásahom z hľadiska kultúrnosti aj urbanizmu. Kým prvá rana sa už nedá zaceliť a storočia dejín mesta sú navždy vymazané, v prípade druhej môže dôjsť ku korekciám – a všetko nasvedčuje tomu, že by nová Vydrica mohla v tomto smere obstáť.

Koncepcia štvrte je založená na existujúcom Územnom plán zóny Podhradie, dokumente, ktorý má regulovať spôsob rozvoja tejto časti Bratislavy. V prípade Vydrice boli stanovené prísne podmienky, ktoré prikazovali obnovu niektorých zaniknutých ulíc, vybudovanie priehľadov na Bratislavský hrad, ovplyvnili podobu striech a fasád a zaregulovali výšku domov. Dané riešenie vylúčilo možnosť akejkoľvek výstavby replík pôvodnej Vydrice, na druhej strane však je dostatočne citlivé k historickému jadru aj dominante Hradu.

Developer si bol našťastie vedomý exponovanosti územia, preto k tvorbe projektu prizval niektoré z najlepších kancelárií (nielen) na Slovensku. Compass, Šujan_Stassel, Siebert + Talaš, Arding, Marko&Placemakers alebo 2ka landscape architects patria k pracoviskám, ktoré sa podieľali na vzniku návrhu a príprave projektu. Architektúra domov aj priestoru bude súčasná, vychádzajúca však z tradičného urbanizmu. Vydrica Development sľubuje, že použije najkvalitnejšie materiály, vďaka čomu by mohlo ísť o mimoriadne príťažlivú štvrť – a na rozdiel od minulosti, aj vysoko prestížnu.

Verejnosť bude projekt asi aj naďalej vnímať so zmiešanými dojmami. Hnev a smútok z odstránenia historickej štvrte v spojení s nostalgiou je silný a prenáša sa naprieč generáciami. Nanešťastie je však požiadavka po obnove pôvodnej zástavby absolútne nereálna a do veľkej miery naivná. Za takých okolností treba zaručiť, aby bola náhrada na vysokej úrovni. Doteraz známe informácie o novom projekte nasvedčujú, že ide o dnešné bratislavské kvalitatívne maximum a kompromis medzi súčasným a klasickejším prístupom k architektúre.

Dôležitou témou, ktorá sa ešte dá ovplyvniť, tak je skôr otázka úprav bezprostredného okolia Vydrice, predovšetkým Mostu SNP a jeho príjazdových a zjazdových rámp. Hoci chvíľu hrozilo, že sa okrem mosta stanú aj rampy pamiatkou, tomuto sa podarilo zabrániť. Mesto tak má k dispozícii pomerne široké možnosti, čo s objektami spraviť. Prvým krokom by mohlo byť odstránenie rampy z nábrežia na Staromestskú – tej istej rampy, kvôli ktorej zanikla ikonická Synagóga neológov, ktorá bola v čase zániku už pamiatkovo chránená.

Úpravy by mali viesť k celkovej reorganizácii dopravy, napríklad k zriadeniu svetelnej križovatky na moste (koniec-koncov, ide o mestskú komunikáciu, nie o diaľnicu) a k postupnej humanizácii verejných priestorov. Ideálnym konečným riešením by mohlo byť úplné odstránenie rámp a absolútne zamedzenie spojenia nábrežnej komunikácie s mostom či Staromestskou ulicou. Získaný priestor by sa dal prebudovať, pričom by mohlo vzniknúť dosť miesta pre umiestnenie významného objektu občianskej vybavenosti. V minulosti mala napríklad byť na mieste súčasnej zelene medzi mostom a rampami budova filharmónie.

Takýmto riešením by sa zároveň dalo lepšie spojiť Vydricu s historickým jadrom a skutočne vytvoriť celistvejšie centrum mesta. Keďže nová štvrť má byť riešená ako pešia zóna, chodec sa bude môcť prechádzať od okraja Zuckermandlu až po koniec Obchodnej bez toho, aby musel čo i raz prejsť cez cestu pre automobily (aj po rekonštrukcii Námestia SNP). Dá sa zároveň predpokladať, že by sa čiastočne utlmila doprava na nábreží a nové úpravy by ho konečne mohli premeniť na bulvár namiesto dopravnej stoky.

Nová Vydrica nie je len ďalším štandardným developmentom. Projekt otvára možnosti, ako napraviť alebo aspoň zjemniť mnohé z dlho odkladaných či ignorovaných problémov mesta. Bratislava sa môže v mnohom posunúť a zlepšiť svoj obraz. Aktuálny riadny štart výstavby by tak mohol byť signálom k spusteniu hlbšej diskusie o budúcnosti centra metropoly.

 

Pozrite si prípravu výstavby Vydrice vo fotoalbume

Sledujte YIM.BA na Instagrame.

Sledujte YIM.BA na YouTube.

Galéria

  • Zdroj: Vydrica Development
  • Zdroj: Vydrica Development
  • Zdroj: Vydrica Development
  • Zdroj: Vydrica Development
  • Zdroj: Vydrica Development
  • Zdroj: Vydrica Development

Súvisiace články

Nové Podhradie sa stáva realitou. Vydrica získava kontúry

22.11.2022 13:35:18 Adrian Gubčo

Po dlhých prípravách a desaťročiach predchádzajúcich diskusií prebieha teraz výstavba Vydrice v bratislavskom Podhradí rýchlym tempom. Kým na začiatku roka sa len začali realizovať podzemné časti stavby, dnes už prvé domy dosiahli štádium hrubej stavby. Projekt od spoločnosti Vydrica Development navyše napreduje v príprave ďalších etáp.

Čítať viac

Najznámejšia panoráma Bratislavy má byť ohrozená, developer to odmieta

13.09.2022 14:41:55 Adrian Gubčo

Rozsiahle stavebné práce, ktoré prebiehajú na južnej strane Hradného kopca, sú už dlho predmetom dohadov o celkovej stabilite masívu. Podľa niektorých zdrojov sa po spustení prác začal kopec zosúvať, podľa nedávno publikovaných informácií sa dokonca v poslaneckej ubytovni vyskytli praskliny v stenách. Existujú tak obavy z masívnejších škôd.

Čítať viac

Vydricou to nekončí. Čo ešte vznikne v Podhradí?

05.09.2022 13:25:00 Adrian Gubčo

Aktuálne rozostavaná Vydrica od Vydrica Development si za cieľ kladie prepojiť rozdelené časti Podhradia a do istej miery ukončiť jeho vývoj. Podľa urbanistov, zodpovedných za jej návrh, je obnova pôvodnej podhradskej osady posledným dielikom skladačky. Aj napriek tomu tu však aj po jej celkovom dokončení ostane niekoľko voľných plôch, ktoré by mohli byť časom vyplnené.

Čítať viac

Najdrahší projekt v Bratislave rýchlo rastie, obnoví život v mŕtvej štvrti

16.08.2022 13:27:44 Adrian Gubčo

Projekt Vydrica na mieste rovnomennej historickej štvrte je jedným z najdôležitejších developmentov v meste. Jeho výstavbou sa prepojí historické jadro s novými štvrťami v Podhradí a rozšíri sa atraktívna časť centra Bratislavy. Po dlhom čakaní sa výstavba rozbehla vo vysokom tempe, na nábreží sa tak začínajú črtať prvé budovy.

Čítať viac

Vydrica odhaľuje ceny všetkých bytov, patria k najdrahším v Bratislave

08.06.2022 15:11:44 Adrian Gubčo

Vydrica v bratislavskom Podhradí postupne rastie a prvé domy už získavajú nadzemné časti. Dlhšiu dobu prebieha aj predaj – podľa developera Vydrica Development je aktuálne predaných 60% bytov z prvej fázy. Spoločnosť teraz pristúpila k nečakanému kroku: zverejnené boli ceny všetkých zostávajúcich bytov. Cieľom má byť uľahčenie výberu vhodného bývania potenciálnym klientom.

Čítať viac

Výsledky súťaže na Vodnú vežu sú odhalené

23.05.2022 15:45:58 Adrian Gubčo

Deštrukcia bratislavského Podhradia priniesla mimoriadne kultúrne a architektonické straty. Búranie prežilo len málo objektov, medzi nimi aj Vodná veža, jedna z najstarších a najvzácnejších stavebných štruktúr v meste. Unikátna stavba by sa mala už čoskoro stať srdcom novej Vydrice, ktorá okolo nej dnes rastie. Jej budúcu podobu odhalila medzinárodná architektonická súťaž.

Čítať viac

Vydrica napreduje a odhaľuje ďalšie vizualizácie

13.04.2022 16:31:58 Adrian Gubčo

Po dlhom čakaní a prípravách sa konečne naplno rozbieha výstavba prvej etapy Vydrice, dôležitého developmentu, ktorý má rozšíriť historického jadro mesta a prepojiť ho lepšie s Hradom a nábrežím. V Podhradí pribúdajú žeriavy a podobu získava aj masívny oporný múr, ktorý dnes vyvoláva veľké kontroverzie. Developer Vydrica Development okrem toho pripravuje spustenie predaja bytov aj v druhej fáze projektu.

Čítať viac

Prvá etapa Vydrice má definitívneho zhotoviteľa, konečne začne rásť

21.02.2022 12:48:58 Adrian Gubčo

Spoločnosť Vydrica Development oznámila, že vybrala generálneho dodávateľa pre výstavbu prvej etapy Vydrice. Masívny development v Podhradí bude budovať stavebná firma STRABAG Pozemné a inžinierske staviteľstvo s.r.o. Znamená to, že sa v priebehu niekoľkých dní konečne rozbehnú práce na realizácii podzemných podlaží a Vydrica začne rásť.

Čítať viac

Architektonická súťaž na riešenie Vodnej veže je vyhlásená

15.12.2021 13:10:51 Adrian Gubčo

Spoločnosť Vydrica Development dnes spustila architektonickú súťaž na budúcu podobu národnej kultúrnej pamiatky Vodná veža, jedného z najstarších a najvzácnejších objektov v historickom centre Bratislavy. V budúcnosti by sa mala stať jadrom developmentu Vydrica, pričom sa tu predpokladá umiestnenie kultúrneho pavilónu. Vyzvanej súťaže sa zúčastnia slovenské a české ateliéry.

Čítať viac

Do predaja ide ďalší dom vo Vydrici, ceny presahujú aj 10-tisíc eur za meter štvorcový

19.11.2021 12:53:43 Adrian Gubčo

Stavebné práce na projekte Vydrica sa po prípravnej fáze postupne rozbiehajú a už čoskoro začnú pod Bratislavským hradom rásť prvé domy. Pri tejto príležitosti nasadil developer, spoločnosť Vydrica Development, do predaja byty v ďalšej bytovke. Cenou za meter štvorcový by mali patriť k najdrahším v Bratislave, pričom niektoré z nich prekonali aj „čarovnú“ hranicu 10-tisíc eur za meter štvorcový.

Čítať viac

Ďalšie novinky zo Žižkovej: Vydrica a Stengl Campus sa pripravujú na výstavbu, dokončuje sa nová bytovka

29.10.2021 17:56:16 Adrian Gubčo

Žižkova ulica v bratislavskom Podhradí patrí k najviac sa meniacim uliciam v meste. Prvou radikálnou úpravou jej charakteru bol vznik projektu Zuckermandel od J&T Real Estate. Už nejakú dobu sa na jej východnom okraji pracuje na príprave vzniku Vydrice. Medzičasom, v jej strednej časti by malo čoskoro vzniknúť nové sídlo firmy Stengl a dokončuje sa tu aj bytový dom pre zahraničné zastupiteľstvo.

Čítať viac

Výstavba Vydrice sa môže konečne spustiť

17.06.2021 14:30:16 Adrian Gubčo

Jeden z najdôležitejších aktuálnych projektov v Bratislave môže konečne odštartovať riadnu výstavbu. Vydrica, polyfunkčný súbor na asi najviac exponovanom pozemku v krajine, je v príprave už dlhšiu dobu, počas ktorej bol odhalený svah hradného kopca. Realizácia nových budov sa však nezačala, keďže projektu stále chýbalo stavebné povolenie. To obdržalo až v posledných dňoch.

Čítať viac

Ako ďalej s Vydricou?

24.02.2021 16:20:00 Adrian Gubčo

ČLÁNOK BOL AKTUALIZOVANÝ O VYJADRENIA DEVELOPERA Keď bola v apríli 2019 odhalená podoba novej Vydrice, spoločnosť Vydrica Development, ktorého súčasťou je aj developer Lucron, predpokladala, že výstavbu spustí v dohľadnej dobe a v druhom kvartáli roku 2022 už bude dokončená prvá etapa. Teraz je začiatok roka 2021 a zatiaľ stále prebiehajú len prípravné práce. Čo sa v bratislavskom podhradí deje?

Čítať viac

Hlavné mesto podpísalo Memorandum o spolupráci pri projekte Vydrice

23.10.2020 11:02:04 Adrian Gubčo

Bratislavskí poslanci na ostatnom Mestskom zastupiteľstve rozhodli o odpredaji dvojice mestských pozemkov v prospech spoločnosti Vydrica Development, ktorá v danom území pripravuje výstavbu novej Vydrice. Okrem predaja bolo s investorom podpísané memorandum, kde sa developer zaväzuje k určitým úpravám v prospech vysokej kvality projektu.

Čítať viac

Vydrica spustila predaj bytov

09.06.2020 10:20:00 Adrian Gubčo

Na nábreží Dunaja v centre Bratislavy postupuje príprava výstavby projektu Vydrica, ktorú nezastavila ani pandémia koronavírusu COVID-19. Podľa developera Vydrica Development táto výrazne neovplyvnila ani predaj bytov pre prvých záujemcov. Investor teraz spúšťa predaj všetkých zvyšných rezidencií a odhaľuje ponuku obchodných priestorov, ktoré majú byť súčasťou rozšíreného bratislavského Korza.

Čítať viac

Vydrica vyvoláva opäť kontroverzie

21.05.2020 17:30:00 Adrian Gubčo

Prípravné práce pred výstavbou novej Vydrice prebiehajú už niekoľko mesiacov, s čím súvisia masívne úpravy svahov hradného kopca. Pre mnohých ľudí ide o šokujúci pohľad, pričom sa ozývajú hlasy, že developer Vydrica Development devastuje historické prostredie. Ten však vysvetľuje, že to nie je pravda, práve naopak, všetky nálezy budú zaznamenané a čiastočne do novej Vydrice aj zapracované.

Čítať viac

Vydrica pokračuje v prípravných prácach aj napriek pandémii

25.03.2020 11:10:00 Adrian Gubčo

Pandémia koronavírusu sa pravdepodobne najviac dotkne najmä projektov, ktorých realizácia sa ešte nespustila alebo sa len spúšťa. Jedným z takých – a zároveň najočakávanejších – je Vydrica, kde už prebiehajú terénne práce, na ktoré nadviaže výstavba, ktorá má obnoviť život v tradičnej bratislavskej lokalite. Nateraz sa však zdá, že realizácia developmentu by sa narušiť nemala.

Čítať viac

Vydrica spúšťa predaj prvých bytov, ide o najdrahší projekt v Bratislave

28.11.2019 08:30:00 Adrian Gubčo

Vydrica, jeden z najvýznamnejších aktuálnych projektov v Bratislave, v rámci ktorého sa obnovuje zástavba na mieste rovnomennej historickej štvrte, je už nejakú dobu v štádiu prípravných prác. Už dlhšie sa otvorene hovorilo o tom, že pôjde o jeden z najdrahších projektov v metropole. So spustením predaja pre prvých záujemcov o bývanie sa tieto slová potvrdzujú.

Čítať viac

Vydrica napreduje v príprave, čoskoro pribudne aj prezentačné centrum

11.11.2019 09:53:00 Adrian Gubčo

Príprava projektu Vydrica, spojená s masívnymi zemnými prácami na exponovanom pozemku priamo v Podhradí, postupuje a prináša mnoho prekvapených reakcií. Rozsah prác je totiž mimoriadny a pre časť verejnosti šokujúci. Developer Vydrica Development však upozorňuje, že ide o normálnu vec a pre zlepšenie informovanosti o projekte pripravuje prezentačné centrum.

Čítať viac

Výstavba Vydrice sa rozbieha

17.09.2019 11:20:00 Adrian Gubčo

Realizácia projektu Vydrica sa postupne začína rozbiehať. Na pozemku v exponovanej polohe priamo na nábreží Dunaja pod Bratislavským hradom už prebiehajú zemné práce, ktoré jednoznačne signalizujú, že Hlavné mesto čoskoro obnoví svoje Podhradie. Developerom projektu je spoločnosť Vydrica Development.

Čítať viac

Príprava Vydrice sa spustila

20.08.2019 10:43:00 Adrian Gubčo

Jeden z najvýznamnejších projektov v Bratislave sa rozbieha. V super-exponovanej lokalite pod Bratislavským hradom sa spustili prípravné práce pre prvú časť novej štvrte Vydrica, ktorá má prepojiť nábrežie s historickým jadrom a obnoviť tak zaniknutú urbanistickú štruktúru, ktorá tu existovala niekoľko storočí. Developerom je spoločnosť Vydrica Development.

Čítať viac

Prípravné práce na Vydrici sa čoskoro spustia

23.05.2019 08:35:00 Adrian Gubčo

Projekt Vydrica, ktorý prinesie obnovenie mestskej štvrte pod Bratislavským hradom, sa blíži k realite. Už čoskoro by sa v tejto extrémne exponovanej lokalite mali spustiť prvé práce na príprave územia pre ďalšie etapy výstavby, developer Vydrica Development totiž obdržal stavebné povolenie na hrubé terénne úpravy pozemku.

Čítať viac

Vydrica odhaľuje ďalšie detaily

04.04.2019 12:00:00 Adrian Gubčo

Uplynulé dni patria odhaleniu prvých informácií o projekte Vydrica, ktorý vznikne v jednej z najdôležitejších lokalít v Bratislave, priamo v dotyku s historickým jadrom mesta, areálom Bratislavského hradu a na dunajskom nábreží. Developmentu je preto oprávnene venovaná náležitá pozornosť.

Čítať viac

Projekt Vydrica sa odhaľuje, Bratislava opäť získa svoje Podhradie

03.04.2019 17:00:00 Adrian Gubčo

Po desaťročiach čakania sa definitívne odhaľuje podoba prvej fázy budúcej Vydrice, ktorá vznikne na mieste v minulosti zaniknutej štvrte a vytvorí tak dôležité pokračovanie historického centra mesta západným smerom. Prvé oficiálne informácie a vizuály dnes predstavili zástupcovia spoločností Lucron a Vydrica Development pred poslancami Hlavného mesta.

Čítať viac

Čo čakať od novej Vydrice?

27.11.2018 14:30:00 Adrian Gubčo

Pomaly sa blíži odhalenie jedného z najvýznamnejšíc projektov v Bratislave – novej Vydrice, ktorá vráti život na miesto, kde niekoľko storočí vznikala mestská štvrť, aby bola kompletne zrovnaná so zemou v druhej polovici 20. storočia. Čo v tejto chvíli vieme a ako sa to odrazí na podobe Vydrice?

Čítať viac

Bolo podané odvolanie voči vyhláseniu estakád Mosta SNP za Národnú kultúrnu pamiatku

08.06.2018 16:20:00 Adrian Gubčo

Na víkend ešte jedna dobrá správa: Portál Bratislava24.sk informuje, že voči vyhláseniu Mosta SNP za Národnú kultúrnu pamiatku, konkrétne jeho estakád, boli podané odvolania zo strany Magistrátu Bratislavy - hlavného mesta SR, mestskej časti Staré Mesto a spoločnosti Vydrica, a.s.

Čítať viac

Vydrica bližšie k realizácii

16.02.2018 08:30:00 Adrian Gubčo

Zdá sa, že dlhé roky spiaci projekt Vydrice sa hýbe dopredu. Ako informovali Hospodárske noviny, potvrdila sa staršia informácia o vstupe developera Lucron do projektu, ktorého cieľom je vrátiť život na miesto, kde sa kedysi nachádzala historická bratislavská štvrť, ktorá zanikla v 60-tych rokoch 20. storočia, aby uvoľnila miesto výstavbe Mostu SNP a nového sídliska.

Čítať viac

Mapa projektu

Komentáre

Najčítanejšie

Tlačové správy

Instagram

Informácie o projektoch, výstavbe a architektúre v Bratislave | Information about development and architecture in Bratislava, Slovakia

Pozrieť viac

YouTube