YIMBA

Author photoAdrian Gubčo 10.11.2017 13:30

Inter Development sa aktivizuje

Developer Inter Development, ktorý v Bratislave už realizuje projekt Park pod Kolibou, sa v poslednej dobe aktivizuje a predstavil hneď dva nové projekty. Jeden z nich vyrastie priamo nad realizovaným projektom a ponesie názov ZigZag, druhý vznikne v Ružinove a podľa ulice, kde sa nachádza, sa volá Bývanie Teslova.

Zdroj: Inter Development

Zdroj: Inter Development

Prvý z menovaných vznikne v lokalite, ktorá sa v poslednej dobe radikálne zmenila, keď zanikli pôvodné vinohrady a vznikla obytná štvrť s nadštandardným bývaním. Developer prišiel s konceptom "semivillas", ktoré sú inšpirované skúsenosťami architekta projektu, Petra Pagáča. Má ísť o spojenie výhod bytu a domu.

Projekt každopádne mieri do najvyššieho segmentu, s čím je spojený aj štandard a výmera jednotlivých "semivillas", ktorých je spolu 12. Po architektonickej stráne ZigZag pripomenie iné podobné projekty v lokalite. Vytknúť mu možno azda len lokalitu, ktorej stále chýba potrebná vybavenosť, očakávaná od "luxusnej" časti mesta. Výstavba by mala začať na jar 2018 a dokončená by mala byť o dva roky neskôr.

Druhý projekt, Teslova, bude patriť k dostupnejším, minimálne oproti ZigZagu. Vznikne v území, ktoré je negatívne zaťažené ruchom z Bajkalskej ulice. Developer tomuto faktu prispôsobil architektúru objektu, vďaka ktorej by malo vzniknúť relatívne chránené zelené nádvorie, do ktorého budú orientované aj jednotlivé byty.

Rozsahom ide o komorný projekt, vznikne v ňom len 18 bytov, vzhľadom na priestorové obmedzenia niektoré aj s pomerne netradičnými dispozíciami. Parkovanie je riešené v podzemí, od Bajkalskej vzniknú dva komerčné priestory. Realizácia je rovnako ako pri ZigZagu naplánovaná na jar 2018 až jar 2020.

Teslova bude každopádne veľmi vhodný projekt, ktorý prispeje k postupnej transformácii Bajkalskej ulice, ktorá pôsobí ako dopravná stoka, hoci v danom území má potenciál premeny na mestský bulvár.

Sledujte YIM.BA na Instagrame.

Sledujte YIM.BA na YouTube.

Galéria

  • Zig Zag. Zdroj: Inter Development
  • Zig Zag. Zdroj: Inter Development
  • Zig Zag. Zdroj: Inter Development
  • Teslova. Zdroj: Inter Development
  • Teslova. Zdroj: Inter Development
  • Teslova. Zdroj: Inter Development

Súvisiace články

Čierna stavba, luxus aj priemerná architektúra. Rozvoj Koliby pokračuje

22.11.2022 17:50:11 Andrej Sárközi

Jednou z najrýchlejšie sa meniacich častí Bratislavy je svahovité územie v podhorí Koliby a vrchu Vtáčnik. Podhorský pás, ktorý patrí k najatraktívnejším lokalitám Bratislavy, sa v čoraz väčšej miere zahusťuje. Obytné domy menia kedysi nezastavené územie a výstavba jednotlivých projektov výrazne napreduje.

Čítať viac

Projekty Inter Development napredujú: Teslova je dokončená, ZigZag vo výstavbe

22.10.2020 17:35:15 Adrian Gubčo

Spoločnosť Inter Development patrí k menším bratislavským developerom s komornejšími projektami. V posledných rokoch pripravila trojicu projektov. Už dávnejšie bol dokončený Park pod Kolibou, ktorý bol nedávno nasledovaný malou bytovkou Teslova. Na Kolibe sa zároveň spustila realizácia nadštandardného obytného súboru ZigZag.

Čítať viac

Podhorský pás a Koliba v apríli 2020

06.05.2020 17:47:00 Adrian Gubčo

Jedna z najrýchlejšie sa meniacich častí Bratislavy, svahovité územie v podhorí Koliby a vrchu Vtáčnik, sa postupne v čoraz väčšej miere zahusťuje. Niečo som naznačil už v poslednom príspevku o lokalite, týkajúcom sa projektov Little Koliba a Rezidencia Horizont, v území ich však pribúda oveľa viac. Tzv. Podhorský pás sa mení na intenzívne zastavanú časť metropoly.

Čítať viac

Novinky z Ružinova, august 2019

15.08.2019 12:00:00 Adrian Gubčo

Mestská časť Ružinov patrí k tým, kde je preferovaná rozvoľnená zástavba pred kompaktnou mestskou štruktúrou. Ide o prežitý koncept, našťastie, viaceré nové developmenty menia dlhodobo slabo využívané pozemky a dávajú im novú funkciu. Podobné transformácie sú potrebné, ak chce mesto Bratislava zlepšiť nielen priestorovú, ale aj ekonomickú a ekologickú efektivitu.

Čítať viac

Projekt Teslova v Ružinove už rastie

20.06.2019 08:23:00 Adrian Gubčo

Na Teslovej ulici v Ružinove už začína rásť projekt Teslova od spoločnosti Inter Development. Ide o jeden z menších bratislavských developmentov, ktorý však intenzifikuje prostredie v okolí tejto časti Bajkalskej ulice. Rušná mestská trieda tak získa ďalší kúsok, ktorý ju postupne mení na ešte mestskejšiu.

Čítať viac

Mapa projektu

Komentáre

Najčítanejšie

Tlačové správy

Instagram

Informácie o projektoch, výstavbe a architektúre v Bratislave | Information about development and architecture in Bratislava, Slovakia

Pozrieť viac

YouTube