Author photoAdrian Gubčo 10.11.2017 13:30

Inter Development sa aktivizuje

Developer Inter Development, ktorý v Bratislave už realizuje projekt Park pod Kolibou, sa v poslednej dobe aktivizuje a predstavil hneď dva nové projekty. Jeden z nich vyrastie priamo nad realizovaným projektom a ponesie názov ZigZag, druhý vznikne v Ružinove a podľa ulice, kde sa nachádza, sa volá Bývanie Teslova.

Zdroj: Inter Development

Zdroj: Inter Development

Prvý z menovaných vznikne v lokalite, ktorá sa v poslednej dobe radikálne zmenila, keď zanikli pôvodné vinohrady a vznikla obytná štvrť s nadštandardným bývaním. Developer prišiel s konceptom "semivillas", ktoré sú inšpirované skúsenosťami architekta projektu, Petra Pagáča. Má ísť o spojenie výhod bytu a domu.

Projekt každopádne mieri do najvyššieho segmentu, s čím je spojený aj štandard a výmera jednotlivých "semivillas", ktorých je spolu 12. Po architektonickej stráne ZigZag pripomenie iné podobné projekty v lokalite. Vytknúť mu možno azda len lokalitu, ktorej stále chýba potrebná vybavenosť, očakávaná od "luxusnej" časti mesta. Výstavba by mala začať na jar 2018 a dokončená by mala byť o dva roky neskôr.

Druhý projekt, Teslova, bude patriť k dostupnejším, minimálne oproti ZigZagu. Vznikne v území, ktoré je negatívne zaťažené ruchom z Bajkalskej ulice. Developer tomuto faktu prispôsobil architektúru objektu, vďaka ktorej by malo vzniknúť relatívne chránené zelené nádvorie, do ktorého budú orientované aj jednotlivé byty.

Rozsahom ide o komorný projekt, vznikne v ňom len 18 bytov, vzhľadom na priestorové obmedzenia niektoré aj s pomerne netradičnými dispozíciami. Parkovanie je riešené v podzemí, od Bajkalskej vzniknú dva komerčné priestory. Realizácia je rovnako ako pri ZigZagu naplánovaná na jar 2018 až jar 2020.

Teslova bude každopádne veľmi vhodný projekt, ktorý prispeje k postupnej transformácii Bajkalskej ulice, ktorá pôsobí ako dopravná stoka, hoci v danom území má potenciál premeny na mestský bulvár.

Sledujte YIM.BA na Instagrame.

Sledujte YIM.BA na YouTube.

Galéria

  • Zig Zag. Zdroj: Inter Development
  • Zig Zag. Zdroj: Inter Development
  • Zig Zag. Zdroj: Inter Development
  • Teslova. Zdroj: Inter Development
  • Teslova. Zdroj: Inter Development
  • Teslova. Zdroj: Inter Development

Mapa projektu

Komentáre

Najčítanejšie

Zo Slovenska

Tlačové správy

Instagram

Informácie o projektoch, výstavbe a architektúre v Bratislave | Information about development and architecture in Bratislava, Slovakia

Pozrieť viac

YouTube