YIMBA

SOHO Petržalka

SOHO Petržalka
Štvrť
Petržalka
Developer
IURIS
Typ
Bývanie, Kancelárie, Retail, Kultúra
Architekt
Alexy&Alexy, Pantograph
Status
Zámer
Realizácia
2023 - ?

Mohutný projekt ráta so vznikom centra Petržalky. Tvorený je kombináciou bývania, pracovísk a občianskej vybavenosti, doplenenej o verejné priestory. Pretínať ho bude električková trať, ktorá vytvorí severo-južnú spojnicu naprieč mestskou časťou. Doteraz bola predstavená len prvá etapa zámeru. 

Development je výsledkom dlhodobých úvah o humanizácii najväčšieho slovenského sídliska. V príprave je už takmer dve desaťročia. 


Ďalšie informácie

Počet bytov / apartmánov TBA
Výmera kancelárii (v m2) TBA
Výmera retailu (v m2) TBA
Parkovacie miesta (podzemné / nadzemné) TBA
Generálny projektant Pantograph

Články k projektu

Mesto veží: Aké budú najvyššie budovy v Bratislave v roku 2030

Mesto veží: Aké budú najvyššie budovy v Bratislave v roku 2030

17.03.2023 16:04:53 Adrian Gubčo

Bratislava rastie do výšky. Dnes je už definitívne mestom výškových budov, pričom onedlho bude dokončený aj prvý mrakodrap. Nie je dôvod predpokladať, že by sa mal tento vývoj v najbližších rokoch zastaviť. Ku koncu tohto desaťročia tak bude panoráma v ešte väčšej miere vyplnená výškovými budovami. Ako bude vyzerať rebríček tých najvyšších?

Čítať viac

Petržalská tradícia: Čo projekt, to petícia proti

Petržalská tradícia: Čo projekt, to petícia proti

15.02.2023 15:30:36 Adrian Gubčo

Petržalka je nielen najväčším sídliskom Bratislavy, ale aj najväčším nedobudovaným projektom v meste. Pôvodne sa s ňou uvažovalo ako s plnohodnotným mestským sektorom s vlastným jadrom a vybavenosťou. Dnes však akékoľvek úvahy, týkajúce sa výstavby aj na tých najvhodnejších miestach, narážajú na odpor a petície.

Čítať viac

Mapa projektu

Najčítanejšie

Tlačové správy

Instagram

Informácie o projektoch, výstavbe a architektúre v Bratislave | Information about development and architecture in Bratislava, Slovakia

Pozrieť viac

YouTube