Bratislava YIMBY

Author photoAdrian Gubčo 28.11.2017 08:30

Sofora sa definitívne odhaľuje

Pred pár týždňami sa na tejto stránke objavili prvé informácie o obnovenej aktivite na pozemku, kde sa dlhodobo plánovala výstavba polyfunkčného projektu Sofora. Teraz však už možno definitívne povedať, že pozastavený projekt je aktívny a čoskoro sa tak vyplní prázdny pozemok v štvrti Ružinov.

Article Big

Zdroj: Devak

V súlade s pôvodným projektom, Sofora pozostáva z dvojice objektov, vyššieho bytového domu s ôsmimi nadzemnými podlažiami a 36 bytovými jednotkami, a nižšej administratívnej budovy s piatimi nadzemnými podlažiami. Byty sú skôr vyššieho štandardu, medzi benefitmi developer DEVAK, s.r.o., uvádza podlahové kúrenie, exteriérové žalúzie, centrálne chladenie, no najmä výmery, ktoré aj napriek počtu izieb majú byť väčšie ako v iných bratislavských projektoch.

Napriek vyšším cenám klienti očividne reagujú pozitívne, viacero bytov je už deklarovaných ako predaných, ešte viac rezervovaných, pričom očividne zavážila kombinácia lokality, štandardu aj komornosti projektu. V Sofore vzniknú aj obchodné prevádzky na prízemí, parkovanie je riešené v podzemí. Developer sa chváli nabíjačkou pre elektromobily a parkovaním pre bicykle. Dokončenie už rozbehnutej výstavby je predpokladané na jeseň 2019, kolaudácia v zime toho istého roku.

Architektúru pôvodne spracovala kancelária Vallo Sadovsky Architects, no po výmene developerov je teraz Sofora pod palcom nitrianskej kancelárie AK Csanda Piterka. Zmena architektov sa podpísala na finálnom vzhľade projektu, našťastie však nie príliš. Vďaka tomu možno povedať, že v lokalite vznikne veľmi príjemný a vhodný projekt, ktorý ju vynikajúco doplní a prispeje k jej mestskejšiemu výzoru.

Dobrou úrovňou Sofory by sa mohli inšpirovať aj iní developeri, predovšetkým v prípade susedného pozemku, kde sa pripravuje výstavba projektu Sara. Hoci je výstavba na tomto mieste žiaduca, menej je už mierka či architektúra, ktorá však snáď ešte prejde zmenami.

Galéria

  • Zdroj: Devak
  • Zdroj: Devak

Súvisiace články

Sofora začína odhaľovať fasádu a blíži sa k dokončeniu

24.09.2019 15:05:00 Adrian Gubčo

Menší ružinovský projekt Sofora ide do finále. Z viacerých strán sa už začína odhaľovať nielen fasáda administratívneho objektu, ale aj rezidenčnej budovy orientovanej do Kukorelliho parku. Ide o jeden z najlepších príkladov efektívneho využitia stavebného pozemku a možnej urbanizácie podobných plôch v širšom centre mesta.

čítať viac

Construction update: Sofora, 20.7.2019

25.07.2019 09:30:00 Adrian Gubčo

Menší, no sympatický projekt Sofora začína získavať finálnu podobu. Polyfunkčný projekt pozostávajúci z bytového domu a kancelárskej budovy, spoločne zvierajúcich menšie nádvorie, doplní atraktívnu časť štvrte Nivy.

čítať viac

Mapa projektu

Komentáre

Najčítanejšie

Instagram

Informácie o projektoch, výstavbe a architektúre v Bratislave | Information about development and architecture in Bratislava, Slovakia

pozrieť viac

YouTube