Author photoAdrian Gubčo 10.09.2018 11:30

Slnečnice spúšťajú ďalšiu etapu zóny Mesto a odhaľujú centrálny park

Developer Cresco Group spúšťa predaj ďalšej etapy v projekte Slnečnice - zóna Mesto. Etapa A6 bude poslednou v rámci danej časti projektu tvorenej súborom rezidenčných blokov a riadkovej zástavby doskových domov. Spoločne s etapou A6 sa dobuduje aj podstatná časť rezidenčného parku, ktorý bude hlavnou osou tejto časti Slnečníc.

Zdroj: Cresco Group

Zdroj: Cresco Group

Najnovšia etapa bude pripomínať dve predošlé, vznikne teda dvojica osempodlažných domov, ktoré spoločne medzi sebou vytvoria nádvorie s parkovou úpravou. Od severu budú obrátené k Ulici Zuzany Chalupovej, teda k akémusi "bulváru", z juhu k centrálnemu parku. Celkový počet bytov je 224, pričom v ponuke sú tak menšie, dostupnejšie byty, ako aj veľkorysejšie s terasami. V parteri vznikne miesto pre deväť obchodných prevádzok. Autormi architektonického prevedenia sú architekti zo štúdia Compass Architekti.

V čase dokončenia tejto etapy projektu, teda v roku 2020, sa už bude dokončovať aj centrálny park Slnečníc, ktorý bude mať rozlohu až 29-tisíc štvorcových metrov a vytvorí zelenú os, ktorá pretne celú zónu Mesto od západu na východ. Z vizualizácii je zrejmé, že park bude poskytovať možnosti pre širokú škálu relaxačných a športových aktivít, jeho súčasťou bude aj cyklotrasa, výbeh pre psy, či retenčná nádrž - jazierko (hoci jeden polder už bol zriadený).

Spolu s existujúcou a plánovanou občianskou vybavenosťou - okrem už postaveného nákupného centra Slnečnice Market to má byť aj škôlka či základná a stredná škola - má ísť o hlavnú výhodu života v tejto časti projektu. Developer okrem toho argumentuje aj dobrou dostupnosťou električkovej dopravy, keďže konečná Petržalskej električkovej radiály má byť práve na okraji Slnečníc. Vizualizácie naznačujú aj umiestnenie autobusovej zastávky.

Developer má Slnečniciach aktuálne vo výstavbe približne 1500 bytov, ktoré sa pridajú k už dokončeným 1200 a ktorých v budúcnosti doplní zhruba ďalších 6-tisíc, medzi nimi aj zóna s architektúrou od popredného slovinského štúdia Bevk Perović Arhitekti, bližšie predstavená minulý týždeň.

Rozsiahly projekt pomerne výrazne rozšíri počet obyvateľov Petržalky, tá sa však môže tešiť aj na ďalšie prírastky, ak sa naplnia všetky veľké zámery - v prvom rade rozšírenie centra mesta do lokality Nové Lido, vznik lokálneho centra v Petržalka City alebo projekty v tzv. štvrtom kvadrante od Lucronu (Kopčianska - Juh) či na pozemkoch patriacich cirkvi.

Petržalka je tak na najlepšej ceste konečne sa zmeniť zo sídliska na plnohodnotnú mestskú štvrť, o čo sa snaží už desaťročia.

Sledujte YIM.BA na Instagrame.

Sledujte YIM.BA na YouTube.

Galéria

  • Zdroj: Cresco Group
  • Zdroj: Cresco Group
  • Zdroj: Cresco Group
  • Zdroj: Cresco Group
  • Zdroj: Cresco Group
  • Zdroj: Cresco Group
  • Zdroj: Cresco Group
  • Zdroj: Cresco Group

Mapa projektu

Komentáre

Najčítanejšie

Zo Slovenska

Tlačové správy

Instagram

Informácie o projektoch, výstavbe a architektúre v Bratislave | Information about development and architecture in Bratislava, Slovakia

Pozrieť viac

YouTube